Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Hvala hvala, žica i staklo su uvek problem u zoo vrtu. Treba mi neki napucan objektiv da mogu da zumiram...

 

Meni je najjača ova gde sam uhvatio medveda kako se proteže. To su inače Tibetanski medvedi, oni kod kojih je onaj nesretnik upao pre 2-3 godine...

 

 

Evo je još jedna. :)

 

Lion_Leo_by_DeadManWalking064.jpg

Isto to samo veće

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

DMW, odlične su ti fotke. Prvo mi se učinilo da je "prednjica" onog valjda lemura malo preeksponirana, ali ne smeta. Na svakoj fotki si sjajno prikazao neki karakter živinčeta...

 

Evo jednog zanimljivog teksta, i sa fotografske i sa antropološke strane: Memento Mori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad je jako suncano samo podeksponiras fotkicu :) (zatvoris blendu ili smanjis ekspoziciju)

 

btw ona sa sovicama,samo da si se maaaalkiceee pomerio i ukljucio vise te zice izgledale bi kao uokvirene,imalo bi vise smeka

a one same po sebi su carice na toj fotkici

 

nesto novo moje:

Casablanca_by_bondage_fairy.jpg

Clash_by_Night_by_bondage_fairy.jpg

Hollow_Triumph_by_bondage_fairy.jpg

untrue_by_bondage_fairy.jpg

Edited by Sugar Overdose
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znam to al' baš je ubijalo sunce, sijalo je u objektiv, odbijalo se od svega i svačega...a još sam morao mnogo toga da zumiram a stalak sam improvizovao...

Kad nabavim pravu opremu ima da kampujem tamo po ceo dan :)

 

Elem, evo još jedne pa da ne smaram više :D

 

Lovley_Bird_by_DeadManWalking064.jpg

Isto to samo veće na dev-u

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hodam sad kao zombi, podržavam mišljenje za malo širi kadar sa sovicama i savet za podeksponiranje... Uopšte, kad faćaš detalje, možda da faćaš širi kadar, pa posle kropuj, ako ustreba... Slonče je tuturututuuuu!!! =) Ptičica me ostavlja ravnodušnim...

 

PrešećerLeNa, opskurna kamera jeste zanimljiva, a nekako mi još više leže ove potonje, izdvojio bih sheet's sweets i smoke my bitch up... =O)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da je samo 'podeksponiras' - kad zelis da nista ne 'gori' po jakom suncu detalji u senkama ce biti nepostojeci. Tako da je gotivnije da preeksponiras jer se cesto iz tih delova izvuce vise detalja nego iz podeksponiranih a i kad iz takvih izvlacis dobijes i shum i sl... Lepse je gledati svetle slike nego neke gde je pola korektno a pola crno. Rano jutro je najlepse :) Sad ko hoce da se bakce moze da ponese zilbericu ili neki modifikator za blic cisto da dopuni senke al kapiram da je zilberica manje traumaticna za zivuljke :D I obavezno CPL filter ako slikate zmije :da: Uskoro cu treci put da slikam po zooloskom, nadam se da ce biti dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ajdnaprimer- film koriscen efke rol film (6x6) 100asa

razvijeno sa univerzalnom hemijom,mislim da je u pitanju efke opet FR-16 (nemoj me drzati za rec doduse,mozda smo koristili i d-76)

film foto kemika sjajni (sranje je prilicno)

u principu,napravis kameru,sa malenom rupicom,na ovaj moj film od 100 asa ti je na jakom suncu dovoljno oko 15 sec sa ekspoziciju,sto je mracnije produzava se ekspozicija,a moze da traje i po nekoliko sati

ja sam provalila svoju koncepciju za snimanje, posto mi je kruzna kamera,jos vise srolam film da bih dobila te interesantne distorzije.

mslm da sam sve rekla xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo, lepo i baš su mi te distorzije zapale za oko, efektna su iskrivljenja, a i ne vide nikad detalje kao na pinhole... super je ako ste u prilici da eksperimentišete sa analogijom. Koji fakultet, akademija? Kako nabavljaš/nabavljate hemikalije, papire i filmove?

evo jednog mog uspešnog eksperimenta po kiši.

 

4367918461_8d20711e3d.jpg

 

vidim da imaš flickr, pa ostavi mi link za stream na private ako može. :)

Edited by ajdnaprimer

Share this post


Link to post
Share on other sites

likovna akademija - fotografija :)

 

dobili smo sad neke filmove iz praga,fomini su,zadovoljna sam prilicno sa njima (mada,ilford je ilford :D )

hemiju na faksu ugl imamo,a papire,filmove i sl kupujemo u hameru u bg-u,mislim da je kod konja ili tako nesto,stvarno nemam pojma :S

 

evo ti link za flickr- http://www.flickr.com/photos/nevena_rulz/

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,kod konja je radnja,gore na petom spratu,u zgradi gde je ono pozoriste,a filmove za crno-bele,u staklencu,i oni su nesto skuplji.....

 

http://img442.imageshack.us/i/yyyyyyyyyyii.jpg/

ovo je moj otac slikao,mislim poenta je u odlicnom aparatu koji ima.

http://img341.imageshack.us/i/yyyyyyyyv.jpg/

ovo je radio ivan kostic,doduse isto digitalnim aparatom,pomogao mi je za neki projekat....

http://img132.imageshack.us/i/yyyyyytttttttt.jpg/

 

ne volim digitalne aparate,okacicu svoje fotografije kada mi prebace filmove u dig. formu

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...