Jump to content

Generacija 5


Armadillo

Recommended Posts

pa bas i ne,s obzirom da je (sudeci po tekstu iz pop rocka) snimljena pre nego sto je corba objavila ista.to bi moglo da objasni kako je prvi album izdat za rtb :zuba: to je bio tekst u 2 nastavka,pisao ga je ovaj lik koji je pravio dokumentarac o ekvu,secam se da su spomenuti indexi,korni,grupa,valjda time...sad sam se setio.pokusacu da ga pronadjem.

"priznavati samo sud partije,ni crkve ni frakcije"...tako nekako :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хе? Где је то објављено?

 

Ваљда се ово односило на мој пост у вези ове песмице о бравару. То је као нака компилација изашла Бога питај кад, али комуна је одрадила чак и на диску пре пар година. Имам ту песму али ја не знам да поставим то, па ако неко хоће нека ми се јави на пп да му пошаљем, па нека стави овде

 

Ево да видите ко је све учестовао на том ''пројекту''

http://www.yurope.com/people/danko/tito.html

 

http://www.komuna.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=269&Itemid=329

 

Јој има да будем оптужен за пропагирање комунизма :mrgreen:

 

А што се тиче чорбе та песма што спомињеш salebghouse то дође пре или после ''рачунајте на нас''?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko odakle potice naziv benda? secam se pre par godina nekog intervjua kad su pitali nekog iz benda isto pitanje, a on im odbrusi nesto u stilu "to nije za javnost, samo mi znamo". bla, bla, bla...

 

Ja ovu temu tek sad posetih, sowwy.

 

Generacija 5 je generacija pedesetih, tojest generacija pedeset i neke, kao sto si ti generacija sedamdeset i neke. Nije nikakava tajna. Svi su bili rodjeni 50-tih godina, originalno.

 

 

бубњар живи у америКи...

 

:da:. Zubar. Vreme je da odem na kontrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bas i ne,s obzirom da je (sudeci po tekstu iz pop rocka) snimljena pre nego sto je corba objavila ista.to bi moglo da objasni kako je prvi album izdat za rtb :zuba: to je bio tekst u 2 nastavka,pisao ga je ovaj lik koji je pravio dokumentarac o ekvu,secam se da su spomenuti indexi,korni,grupa,valjda time...sad sam se setio.pokusacu da ga pronadjem.

То већ звучи логичније, јер ми делује мало верованто да је Бора написао такав текст. Остаје још само проблематично у целој причи чињеница да ју је евентуално певао, али...

Share this post


Link to post
Share on other sites

''рачунајте на нас'' 1978 пре формирања чорбе, значи ако је та песма рађена са Вицком онда је она ипак касније...

 

То око назива г5 врло вероватно, мада су они као што је написано у интервју на то питање избегли одговор, читао сам и ја тај интервју...

 

Кад се сетим колико година сам тражио компилацију ''Најјачи остају''.

Морам да се похвалим да имам све што су издали на диску :mrgreen: 5 комада. Још једна ствар би била добра, кад би се прва два албума и синглови издали на диску или наки двд да одраде, али тешко...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Врло је могуће да ће у оквиру едиције "Ретрологија" ПГП-а изаћи и њихова прва два албума. Чак мислим да ће их урадити као последња издања бендова Резонанса, Стијене и Фит - оба албума на једном диску.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Могу само да ти кажем ово што знам напамет. Прва издања били су Џентлмени "Ретрологија", Смак "Црна дама" и Ватрени Пољубац "Доктор за рокенрол" (мислим да је тај, нисам 100% сигуран)Индекси "Наше доба". После тога су изашли, угалвном као дигипакови, поменуте Резонанса, Фит, Стијене, Игра стаклених перли, Булевар (оба албума и сингл "Несташни дечаци), Смак "Странице нашег времена"...

Све ово можеш да нађеш на берзи код Локнера, он и води целу едицију. Нажалост, колико видим, на ПГП-овом сајту нема посебном одељка посвећеног томе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Doktor za rokenrol" je singl, a Recept za Rock'n'Roll bi trebalo da je VP izdanje u okviru retrologije - to je drugi LP Vatrenog poljupca, izašao 1980. za PGP, prvi je izašao za Sarajevo disk.

U toj ediciji je meni bilo zanimljivo izdanje dva albuma Oktobra 1864 na jednom CD-u (mislim da su drugi i treći album zajedno), ali, kad sam vidio kako je jeftino urađeno, odustah od kupovine. Šteta je što se (više) pažnje ne uloži u pakovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Врло је могуће да ће у оквиру едиције "Ретрологија" ПГП-а изаћи и њихова прва два албума. Чак мислим да ће их урадити као последња издања бендова Резонанса, Стијене и Фит - оба албума на једном диску.

 

Значи ако је ово истина полудећу бре!!! То мора да се купи одмах и моментално. Лудило!!!!

 

Иначе изашло је још и Осми путник 2. и 3. албум, мада је то издање већ постојало, Корни група 3 диска, Златни прсти...(не могу се сетим да ли има још нешто) Кад би издали и Поморанчу, Легију, Кербер...

 

А колико су ти дискови код Банета на берзи?

И шта је ли оно соло албум Крлета или је само песма ''Брза пруга''?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Kerber" će izdati svoj box-set sa svima remasterizovanim albumima samo da im slovenici pošalju mastere prva dva albuma.

 

Искрено у то почињем да сумљам, о томе причају већ 5година и ништа. Била је и прича да ће издати бест оф са оном новом песмом ''Свети Никола'' и опет ништа

Share this post


Link to post
Share on other sites

А колико су ти дискови код Банета на берзи?

Мислим да су му сви домаћи 300.

 

А гледе Ватреног пољупца, првих неколико издања је урађено баш јефтино. Последњих 7-8 си рађени као дигипакови, али без буклета. Ипак, много лепше изгледају.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Концрет је у потпуности успео и премашио сва моја очекивања!

Свирали су ДВА И ПО сата!

Једина замерка јесте пар бубњаревих (Слободан Ђорђевић - оригинални члан) испадања, мада му се мора опростити из простог разлога што је човек дошао малтене неувежбан директно из Американе.

Најда ме је посебно одушевио. Подједнако добро је певао песме из свих фаза Генерације 5.

Људи је дефинитивно могло бити више (моја процена - 600-700), јер мајку му, ако Генерација 5 после тридесет година не може да распрода СКЦ, онда јеби га! Ипак, са друге стране, рекламе није ни било, људи слабо иду на концерте (како домаће тако и стране), а они који су били створили су више него солидну подршку групи.

Најслабије су се знале песме са последњег албума (''Енергија''), што је опет разумљиво, јер онај ко не прати претерано домаћи рок није ни знао да они уопште имају ''ново'' издање.

 

Ево сет листе (по годинама изласка песама и певача који их у оригиналу певају):

 

Горан Милошевић

1. Уморан Од Свега

2. Ти Само Буди Довољно Далеко

3. Ти И Ја

4. Долазим За 5 Минута

5. А Ти

6. Рођен На Асфалту

7. Псето

8. Спакуј Се, Пожури

9. Само Лажи

10. Јави Се

11. Дублер

12. Не Прави Галаму

 

Ђорђе Давид Николић:

13. Поведи Ме У Ноћ

14. Најјачи Остају

15. Ритам Додира

16. Свет Је Твој

17. Шта Ћемо Нас Двоје

 

Дејан Најдановић - Најда

18. Дуга Улица

19. Енергија

20. Лепотица

21. Соба Хотела

22. Византија

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хех, баш ми мало пре ушао у рању човек који је био на концерту и тражио прва два албума. Морао сам дага разочарам да још нису издати на диску.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хех, баш ми мало пре ушао у рању човек који је био на концерту и тражио прва два албума. Морао сам дага разочарам да још нису издати на диску.

Mislim da suizdati. Neka mala izdavačka kuća ih je izdala i na kaseti i na disku, zajedno sa onom kompilacijom "78-94" na koju je ubačeno još pesama.

Sećam se da ih je REX ranije prodavao.

 

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Никад чуо за то. Мора да је пират, с обзиром да се ПГП у животу не би одрекао издавачких права, која, како сам сазнао, код нас (уколико се тачно не наведе у уговору) трају 50 година од првог објављивања.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...