Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Zabatali te Hronike ambera, moj savet...

 

Anyway trenutno citam Uliksa od Dzojsa, a i God's debris od Scota Adamsa. Ona je na zalost na engleskom, ali je onako interesantna, kvazi-filozofska, postavlja izvesna pitanja... Preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabatali te Hronike ambera, moj savet...

 

 

Hm ne razumem, prochitao si je pa ti se ne svidja ili si chuo da je losha...ja stigao do polovine i ne nameravam da je batalim jer je knjiga skroz dobra...mozda ti jednostavno ne volish epsku fantastiku ili shta vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako miliš na ono sa zelenim koricama, to cepaj do kraja, ali ne prelazi na nastavke. Krš su, a originalna priča je dobra, i moja preporuka ti je da je ne kvariš razvodnjavanjem.

@ hai

El se meni čini malo ili Džojs definitivno nije normalan? Mnogo mi je psihotična knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako miliš na ono sa zelenim koricama, to cepaj do kraja, ali ne prelazi na nastavke. Krš su, a originalna priča je dobra, i moja preporuka ti je da je ne kvariš razvodnjavanjem.

 

Da u pitanju je ta sa zelenim koricama...nego bash skoro saznadoh za te nastavke...bem li ga mozda i njih nabavim,al ako su tolko loshi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm ne razumem, prochitao si je pa ti se ne svidja ili si chuo da je losha...ja stigao do polovine i ne nameravam da je batalim jer je knjiga skroz dobra...mozda ti jednostavno ne volish epsku fantastiku ili shta vec...

Citao. Bas tu sa zelenim koricama, a mozda i jos jednu ne secam se(aj je prepricaj kad zavrsis da se malo podsetim). Ja se secam neka prodica, neke karte, pa bace nekog lika u tamnicu, pa posle neki drugi lik putuje brodovima, na kraju prolazi valjda neku stazu, da nesto uradi, ali nemam pojma sta, bas bih voleo da me podsetis... Volim epsku, bas sam bio pravi fag sto se tice toga... Knjiga nije losa, ali pored toliko dobrih knjiga(ovo se ne odnosi na epsku fantastiku) ja ne bih trosio vreme na nju.

 

@ hai

El se meni čini malo ili Džojs definitivno nije normalan? Mnogo mi je psihotična knjiga.

 

Ne znam u kom smislu psihoticna. A to da nije normalan to stoji... Ja zaglavio na 300 str pred kraj, cekao da zavrsim God's debris(ako nekog zanima mogu da je okacim u pdf formatu, nije velika a i zanimiljiva je...), evo sad nastavljam... Ne znam ima nekih dosadnih delova a ima i totalno ludih, pa i smesnih... Ali svako poglavlje kao drugi pisac da je pisao... Inace, prevodilac je odradio odlican posao, i dosta olaksao citanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj prelistaj malo tu God's debris pa rekni sta mislis... Fora je da neki lik dodje kod nekog cice da mu nesto dostavi, cica ga uvuce u razgovor i pocne da dekonstuise njegovo shvatanje sveta, a zatim iznese svoje... Nije knjiga nista revolucionarno i uber cool ali onako interesantna je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dojajno. Ja ne citam knjige preko kompa ali ispreskakacu, a kad uzmem laptop mogu je procitati.

Nego nisam trebao prekidati ovog Dzojsa, ubagovah se sad citam 4 strane vec par dana. Aman, ljudi... ceka me Dekart, a i 2 knjige od Jaspersa, i Alisa u zemlji cuda i Alisa iza ogledala. Nije lepo kada si ubagovan ovako

 

evo upravo sam skinuo ovu knjigu

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hunter S. Thompson - Hell's Angels (Hanter S. Tompson - Andjeli Pakla)

 

Mucim muku sa knjigom, ne zbog toga sto je dosadna ili da nije zanimljiva (daleko od toga!) u pitanju je prevod i stamparske greske, kojih prakticno ima u svakom pasusu u recenici....

 

I to mi konstanto umanjuje draz citanja knjige, vidim ja da cu morati da pazarim istu na engleskom (ako je uopste imaju u platou, mamutu ili ips-u), jer bolje i tako nego da citam ovu sramotu...

 

Kao napomena, prevod radi izdavacka kuca Zograf iz Zrenjanina, pa da se ne bi kojim slucajem zeznuli kao ja, izbegavajte njihova izdanja... (ako su ih uopste jos uradili...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jutros sam čitao Teoriju i politiku cena, a pošto sada ne moram više (da, položio sam :D) uzeo sam od drugarice knjigu "Danteova zamka"... Pročitao sam dvestotinak stranica i mogu vam preporučiti da nikako ne čitate ovo sranje, makar vas puškom terali. Glup zaplet, senzacionalistički pristup, predvidljiva radnja, retardirani likovi, obilje gluposti... Slobodno preskočite.

 

Čitao sam takođe i "Momo" Mihaela Endea, ali sam batalio pošto me pomalo smorila. :)

 

Ipak ću konačno uzeti u ruke Selimovićevu "Tvrđavu". Imam tu knjigu odaaavno, a nikada nisam stigao da je pročitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: Ja pročitah od Murakamija "Sputnik ljubav", a sada nastavak "Doplera" - "Volvo kamioni". Ma, Erlend Lu je fantastičan!

 

Ima i neka nova od njega, skoro je izasla, o devojci koja putuje po svetu i zivi po aerodromima. Zaboravan sam nesto, pa se ne secam naslova. U njegovom duhu i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...