Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Bukowski rulz! icon_cool.gif

 

 

Nego sta!!!

---------------------------

ČARLS BUKOVSKI

 

ODLOMAK IZ ROMANA »ŽENE«

Dva separea dalje, Čokolada je i dalje sedela s haljinom zadignutom oko dupeta. Imalaje roze gaćice. Nije presetajala da me fiksira pogledom. Kelnerica je stigla s pićima. Popismo ih. Video sam Čokoladu kako ustaje. Zateturala se prema našem separeu. Spustila je obe šake ravno na naš sto i nagunla se. Dah joj je bazdio na alkohol. Uperila je pogled u mene.

 

»Znači, to je tvoja majka, a, pička ti materina!«

 

»Majka nije mogla da dođe.«

 

Elzi je polgedala u Tanju. »Koliko naplaćuješ, draga?«

 

»Odjebi!«, reče Tanja

 

»Jel' dobro pušiš lušu?«

 

»Produži. Da ne budeš žuta nego modra.«

 

»Kako ćeš to da izvedeš? Sa kesom pasulja?«

 

Onda je Elzi otišla mešajući guzicom na nas. Jedva je stigla do svog separea i opet ispružila te slavne bandere. Što nisam moga da imam obe? Car Mongut je imao 9000 žena. Zamislite samo: 365 dana u godini podeljeno među 9000. Nema svađe. Nema menstruacije. Nema psihičke preopterećenosti. Samo gozba i gozba i gozba. Caru Mongutu bilo je svakako veoma teško da umre, ili veoma lako. Tu nema dileme.

 

»Ko je ta?« upita Tanja.

 

»To je Elzi.«

 

»Znaš je.«

 

»Probala da me upeca. Traži 50 dolara za rad na brzaka.«

 

»Boli me za nju... Srela sam dosta papaka, ali...«

 

»Šta je papak?«

 

»Papak je crnja.«

 

»A?«

 

»Nikad nisi čuo?«

 

»Nikad.«

 

»Video si. Papak ostaje papak.«

 

»Dobro.«

 

»Ima moćne batake, uostalom. Zamalo mene da naloži.«

 

»Tanja, noge su samo deo toga.«

 

»Koji deo?«

 

»Najveći.«

 

»Ajmo po prtljag...«

 

Kada smo krenuli, Elzi viknu: »Zbogom, majko!«

 

Nisam znao koga od nas dvoje pozdravlja.

 

Po dolasku kod mene, sedeli smo na kauču i pili.

 

»Jel ti krivo što sam došla?« upita Tanja.

 

»Nije mi krivo zbog tebe...«

 

»Imao si devojku. Pisao si mi o njoj. Jeste još zajedno?«

 

»Ne znam.«

 

»Hoćeš da odem?«

 

»Taman posla.«

 

»Znaš šta, mislim da si veliki pisac. Ti si jedan od par pisaca koje mogu da čitam.«

 

»Jel'? Ko su ti drugi mudraci?«

 

»Ne mogu sad da mislim kako se zovu.«

 

Nagnuo sam se i poljubio je. Usta su joj bila rastvorena i vlažna. Lako se podavala. Koji format: 43 kile. Kao slon i crkveni miš, nas dvoje.

 

Tanja je ustala sa svojim pićem, podigla suknju i raskrečila noge, gledajući me u oči. Nije imala gaćice. Počela je da trlja picu o moj kruti ud. Obgrlili smo jedno drugo i ljubili se, a ona se i dalje trljala. Bilo je to vrlo efektno. Vrckavo malo zmijino dete!

 

Tanja je otvorila moj šlic. Uzela mi je kurac i tutnula ga u svoju picu. Počela je da jaše. I umela je, sa sve 43 kile. Obeznanio sam se. Činio sam male nevezane pokrete, susrećući je tu i tamo. Povremeno smo se ljubili. Čista groteska: silovalo me je dete.Mešala je u krug na njemu. Saterala me je u ćošak, ulovila me. Bilo je suludo. Meso i samo meso, bez ljubavi. Punili smo vazduh zadahom čistog seksa. Moja devojčica, moja devojčica. Kako može tvoje malo telo da čini sve ove stvari? Ko je izmislio ženu? Za koju krajnju svrhu? Uzmimo ovu vrcku! A bili smo savršeni stranci! Kao da jebeš sopstveno govno.

 

Radila je na njemu kao majmn na žici. Tanja je bila veran čitalac svih mojih dela. Obarala me. To dete znalo je nešto. Osetila je moju teskobu. Mahnito je radila dalje, dirajući klitoris jednim prstom, glave zabačene unazad. Bili smo ulovljeni zajedno u najstarijoj i najuzbudljiviojoj od svih igara. Svršili smo istovremeno i to je trajalao sve dok nisam pomislio da će srce da mi stane. Pala je preko mene, sićušna i krhka. Dodirnuo sam njenu kosu. Tanja se znojila. Otisla se s mene i pošla u kupatilo.

 

Silovanje deteta okončano. Danas dobro uče decu. Silovani siledžija. Pravda na kraju. Da li je ona bila »oslobođena« žena? Ne, bila je samo jebulja.

 

Pojavila se. Popili smo još po jedno piće. Da ga jebeš, počela je da se smeje i ćaska, tako reći kao da se ništa nije desilo. Da, to je to. Za nju je to bila prosto neka vežba, kao trčanje ili plivanje.

 

Tanja reče: »Mislim da ću morati da se selim. Reks me opterećuje.«

 

»Jel?«

 

»Mislim, nemamo fizički odnos, nikada, pa ipak je toliko ljubomoran. Sećaš se noći kad si me zvao telefonom?«

 

»Ne.«

 

»Dobro. Kada sam spustila slušalicu, iščupao je telefon iz zida.«

 

»Možda je zaljubljen u tebe? Bolje budi dobra prema njemu.«

 

»Jesi li ti dobar prema ljudima koji su zaljubljeni u tebe?«

 

»Ne. Nisam.«

 

»Zašto?«

 

»Infantilan sam; ne mogu da se nosim s tim.«

 

Pili smo ostatak noći i pošli u krevet pred zoru. Nisam raspolutio te 43 kile. Ona se nosila sa mnom i još, mnogo više.

 

Kada sam se posle nekoliko sati probudio, Tanja nije bila u krevetu. Bilo je tek 9 ujutru. Našao sam je kako sedi na kauču i ispija flašu s viskijem.

 

»Isuse, rano ustaješ.«

 

»Uvek se budim u šest ujutru i ustajem.«

 

»Ja uvek ustajem u podne. Imaćemo problema.«

 

Tanja je nategnula viski a ja sam se vratio u krevet. Ustajanje u šest ujutru je ludilo. Živci su joj sigurno rastureni. Nije čudo da nema nikakvu težinu.

 

Ušla je. »Idem u šetnju.«

 

»Dobro.«

 

Ponovo sam zaspao.

 

Kad sam se nanovo probudio,Tanja je bila odozgo na meni. Kurac mi je bio krut i zakopan u njenoj pički. Jahala me ponovo. Zabacila je galvu unazad, povila telo unazad. Radila je sama sav posao. Ispuštala je kratke uzdahe i uzdasi su postajali sve češći. I ja sam počeo da odajem glasove. Postajali su glasniji. Mogao sam da osetim kako se bližim. Bio sam sasvim blizu. Onda se dogodilo. Dobar dugi teški orgazam. Zatim se Tanja skinula s kurca. Još mi je stajao. Tanja je spustila glavu naniže i, gledajući me pravo u oči, počela da oblizuje spermu s glavića moje kite. Postojala je neka sudopera u njoj.

 

Ustala je i otišla u kupatilo. Mogao sam da čujem vodu kako teče u kadu. Bilo je tek 10 i 15 ujutru. Ponovo sam zaspao.

icon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego sta!!!

---------------------------

ČARLS BUKOVSKI

 

      ODLOMAK IZ ROMANA »ŽENE«

 

icon_rockdevil.gif

Svaka chast za odlomak, icon_wink.gif ali nisam bash to imala na umu kada sam rekla da je Bukovski zakon! icon_biggrin.gif

 

Vishe sam mislila na...

 

"Kao shto svako mozhe da vam kazhe, nisam bash dobar chovek. Ne znam pravu rech. Oduvek sam se divio lupezhima, odmetnicima, kurvinim sinovima. Ne volim glatko izbrijane momke sa kravatom i dobrim poslicem. Volim ochajnike, ljude razbijenih zuba, razbijenog duha i razbijene sudbine. Takvi me interesuju. Puni su iznenadjenja i eksplozija. Volim i propale zhene, pijane kurve shto psuju, zarozanih charapa i razmazane shminke. Zanimaju me perverznjaci, a ne sveci. Mogu da se opustim sa klosharima jer sam i sam kloshar. Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje drushtvo."

 

ili...

 

"- Zar ne umesh da cenish ljude onakve kakvi su, po onome shto jesu?!

- Po onome shto jesu?! Pa shta JESTE vecina njih?! Ljigavci, krvopije, pozeri, cinkaroshi, lakeji prodane dushe..."

 

(ovo su delovi iz "Fotografije iz pakla" icon_cool.gif )

 

Chovek 's margine'... pricha onako kako jeste, bez licemerja, ono shto drugi 'kriju', on o tome otvoreno pishe itd. itd. Bez previshe filozofiranja i sl. Life's a bitch! icon_biggrin.gif

 

Bukovski rulz! icon_cool.gif

Edited by harmony_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka chast za odlomak, icon_wink.gif ali nisam bash to imala na umu kada sam rekla da je Bukovski zakon! icon_biggrin.gif

 

Vishe sam mislila na...

 

"Kao shto svako mozhe da vam kazhe, nisam bash dobar chovek. Ne znam pravu rech. Oduvek sam se divio lupezhima, odmetnicima, kurvinim sinovima. Ne volim glatko izbrijane momke sa kravatom i dobrim poslicem. Volim ochajnike, ljude razbijenih zuba, razbijenog duha i razbijene sudbine. Takvi me interesuju. Puni su iznenadjenja i eksplozija. Volim i propale zhene, pijane kurve shto psuju, zarozanih charapa i razmazane shminke. Zanimaju me perverznjaci, a ne sveci. Mogu da se opustim sa klosharima jer sam i sam kloshar. Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje drushtvo."

 

ili...

 

"- Zar ne umesh da cenish ljude onakve kakvi su, po onome shto jesu?!

- Po onome shto jesu?! Pa shta JESTE vecina njih?! Ljigavci, krvopije, pozeri, cinkaroshi, lakeji prodane dushe..."

 

(ovo su delovi iz "Fotografije iz pakla" icon_cool.gif )

 

Chovek 's margine'... pricha onako kako jeste, bez licemerja, ono shto drugi 'kriju', on o tome otvoreno pishe itd. itd. Bez previshe filozofiranja i sl. Life's a bitch! icon_biggrin.gif

 

Bukovski rulz! icon_cool.gif

Slazem se, ali ovaj citat mi je bio pri ruci icon_smile.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se manje-vise ima vremena...

 

Agatha Christie - And Then There Were None (ili Ten Little Indians, ili Ten Little Niggers)

Stephen King - The Colorado Kid

Stephen King - From a Buick 8

Stephen King - Cell

 

Citam i neku zbirku prica sa tematikom Frankenstajna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lorel k. hamilton- the laughing corpse (prvi deo je the guilty pleasures, ili gresna zadovoljstva).... savrseno! :da:

da li je prevedena?

 

mada to tju uzeti ako se budem exxxxxxxxxxxxxxtra smorio...

 

 

 

chudo je kako vamp knjige nemaju ama bash nikakav kvalitet :(((((((((((( i zlatna krv i karmila i greshna zadovoljstva i intervju ... :((((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAMNATION GAME ili ti IGRA PROKLETSTVA - Klajv Barker

 

citala sam je davno, i nekako mi se nije dopala, pa je nisam zavrsila. znajuci barkera, ocekivala sam gomilu bolestina, ali sam se razocarala. mozda se nakanim da je zavrsim, i saznam ko je poklao pse...

 

trenutno citam neku knjigu koju sam jos u osmom razredu osvojila na nekom takmicenju. "tango za troje"- slobodan stanisic. tinejdzerski roman za pred spavanje, pisan na pomalo starinski nacin.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...