Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Dzek Keruak - Satori u Parizu

Njega sam radila prošli čas na prevodu, ali je bila druga knjiga u pitanju- On the Road ili tako nešto. Da nisi nju pročitao?

Ja počela Clockwork Orange, ali moram da počnem sa lektirama za ovu godinu, pa krećem sa Dikensom-Velika iščekivanja. Uf, nadam se da nije dosadna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impressions? Pretpostavljam da ih ima, po smajliju icon_da.gif

pa, da, utisci su krajnje pozitivne... generalno volim americke pisce... a ova knjizica mi je skroz vratila zelju da jednog dana putujem s nekim bez dinara u dzepu po srbiji i sire... icon_smile.gif dinamicna i stil mi posebno odgovara icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, da, utisci su krajnje pozitivne... generalno volim americke pisce... a ova knjizica mi je skroz vratila zelju da jednog dana putujem s nekim bez dinara u dzepu po srbiji i sire... icon_smile.gif dinamicna i stil mi posebno odgovara icon_da.gif

Hvala na komentaru. Možda je i pročitam kad budem imala više slobodnog vremena.

A trenutno čitam Lewis Carroll's poetry. Totalno me oduševio. Valjda i zbog same morfološke podloge jezika... Naveo me da se zapitam da li da specijaliziram nešto od ovog troje: morfologija, fonetika ili sintaksa... Biće ovo drugo ako ne bude nešto sasvim četvrto icon_smile.gif

 

'Twas brillig, and the slithy toves

Did gyre and gimble in the wabe;

All mimsy were the borogoves,

And the mome raths outgrabe.

'Beware the Jabberwock, my son!

The jaws that bite, the claws that catch!

Beware the Jubjub bird, and shun

The frumious Bandersnatch!'

(...)

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno čituckam neku smor prozu gavrila stefanovića venclovića o ženama, o učiteljima, o lakrdijama, o bludnicima i sl. pukeface.gif

 

gora lektira nije mogla da zapadne  no.gif

to sam ja do pre par dana citala... davi... barok+srednjevekovna... icon_mrtav.gif

sada molijera icon_cool.gif that's what I like

Edited by *drunken_butterfly*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na komentaru. Možda je i pročitam kad budem imala više slobodnog vremena.

A trenutno čitam Lewis Carroll's poetry. Totalno me oduševio. Valjda i zbog same morfološke podloge jezika... Naveo me da se zapitam da li da specijaliziram nešto od ovog troje: morfologija, fonetika ili sintaksa... Biće ovo drugo ako ne bude nešto sasvim četvrto icon_smile.gif

 

'Twas brillig, and the slithy toves

Did gyre and gimble in the wabe;

All mimsy were the borogoves,

And the mome raths outgrabe.

'Beware the Jabberwock, my son!

The jaws that bite, the claws that catch!

Beware the Jubjub bird, and shun

The frumious Bandersnatch!'

(...)

ijaooo, znam to, savrseno!

pokazao je koliku ulogu u engleskom jeziku imaju pomocni glagoli i predlozi, jer u prvom delu sve reci sem njih su izmisljene icon_mrgreen.gificon_da.gif genije wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ijaooo, znam to, savrseno!

pokazao je koliku ulogu u engleskom jeziku imaju pomocni glagoli i predlozi, jer u prvom delu sve reci sem njih su izmisljene icon_mrgreen.gificon_da.gif genije wub.gif

Da, ali ako odeš na wikipedia-u vidjećeš da postoji objašnjenje i za te izmišljene. Zapravo, one su nastale od već postojećih, samo kombinacija istih icon_smile.gif Ma, lud čovjek, rekla bih laugh.gif A znaš li čime se radio? (ovo će ti sigurno biti poznato iz jednog filma) Laudanum-the most common painkiller of the time was in fact a tincture of opium and could produce a 'high' if used in a large enough dose icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta podrazumijevaš pod starim engl.? On je pisao različitim stilovima. Bude poneka (pjesma) sređena na tu foru, middle english, mada je, barem meni, interesantnije kako gradi sopstvene riječi. I zagonetke su mu baš weird. Ja nemam link, ali google će ti već pomoći. icon_da.gif Enjoy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...