Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Nema zvaničnog prevoda, barem net tako kaže.

 

Ja sam ovih dana radila Thomas-a Paine-a, što sam bila prinuđena, inače ne bih. Na kraju se isplatilo, em što sam ga naučila, em što je totalno interesantan. Poznato djelo "Common Sense", ali po meni je najbolje "The Age of Reason" u kojem pljuje sveštenike nazivajući ih "blasphemous" u periodu kada je hrišćanstvo bila jedina priznata religija. laugh.gif Nijedna zemlja u kojoj je živio nije htjela da ga prizna stanovnikom. Iz Engleske protjeran udarivši mu pečat ateiste, u Francuskoj jedva izbjegao giljotinu, a Novi Svijet iliti Amerika nije znala što će prije...

Lud čika za to vrijeme (18.v.)

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Malopre sam zavrsio "Mi Deca Sa Stanice Zoo".prvi put sam je procitao jos kao klinac negde u sestom osnovne sad sam je shvatio poptpuno drugacije

Sad cu da pocnem da citam "Poslednji ruski car"..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo je fax i krenulo je ponovno, dodushe mnogo iscrpnije izuchavanje Ilijade i Odiseje, a istovremeno i Platonovih dela.

 

Pre toga sam prochitala Stepskog Vuka po drugi put i knjiga me je ponovo udishevila. Uzela sam iz biblioteke Nicheovo stvaranje tragedije i "Tamerlan mora da umre" od Luiz Velsh...

 

Pojma nemam kako mislim da mi bilo shta od toga ostane povezano u glavi, but I'll do my best. Knjishki sam moljac, shta cju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...