Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Moram priznati da me je oduševio onaj deo sa pahuljom, ta konekcija je prikazana veoma originalno.

 

Slazhem se :D. Ja sam u celoj knjizi chekao da se pojavi neshto od stihova, ali to se nije desilo. Samo je opisano shta je dovelo do pisanja svake pesme i njen pochetni stih. Pochetni stih pesme je i najvazhnija stvar... Tek kada se to javi pochinje se sa pisanjem, ostalo ide samo od sebe.

Lepa stvar je i opis sna u kome je drvo koje gori...

 

 

Inache...

 

Mesha Selimovic - Dervish i Smrt

 

neverovatno dobra knjiga :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam se pitala da li se ovde cita nesto sem Kinga, Pratcheta, Lovkrafta, Orvela, Daglasa, Tolkina i ekipe? :mrgreen: Nista lose, samo kad god ovo otvorim svaki drugi post je neki od gorenavedenih.

 

Elem,

Djovani Bokaco - Dekameron

M.Bahtin - O romanu

Kafka - Preobrazaj

Apulej- Metamorfoze

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

erlend lu - dopler

 

@Brynhildr: ako budeš gledala na sajmu, potraži na radovom štandu, u okviru edicije "reč i misao". to su one crvene knjižice (mada su neke i roze), ja sam pazario prošle godine. kafkina zbirka, zove se sinovi, i u njoj se nalaze: ložač, preobražaj, presuda. i najbolje od svega je što su baš jeftine te knjižice, 150-200 din. ukoliko se dobro sećam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

erlend lu - dopler

 

@Brynhildr: ako budeš gledala na sajmu, potraži na radovom štandu, u okviru edicije "reč i misao". to su one crvene knjižice (mada su neke i roze), ja sam pazario prošle godine. kafkina zbirka, zove se sinovi, i u njoj se nalaze: ložač, preobražaj, presuda. i najbolje od svega je što su baš jeftine te knjižice, 150-200 din. ukoliko se dobro sećam.

E, hvala. :) Znam na koju ediciju misliš, tu ima stvarno odličnih dela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po preporuci iskusnijih citam sada Ursula le guin - Leva ruka tame. Jos je rano za sud a i attention span mi je na nivou kesice chipsa. Posle toga malo teze teme npr Pekic :da: A onda nadam se konacno Anno Drakula :D Simpa mi je sto vecina misli da je to neki urbani sprd, nalik Buffy i slicnima.

 

Inace preporucujem Zlatnu Krv, takodje nije vamp klise. Zapravo je manje vise nebitno sto se radi o vampirima. Autor je Lucijus Shepard, cini mi se. I to i Anno Drakula sam uzela jos pre 5-6 god, dok sam bila u tom fazonu a sad otkrivam da knjige uopste nisu za napaljene klince.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRocito to i pre nego sto sam uzo pusku :)

 

Xe!

Bogami inspirisalo je to tebi, vidim ja.

Ajd sad kad sam polozio ja cu vozim ti pucaj. xD

 

Trenutno M. Vidojković "Kandže".

 

Fuj bljak ish.

Muska amaterska replika isidore bjelice.

Sve na isti kalup. Sve pokriveno kvazi intelektualizmom.

 

Ne mislim na tematiku kod njega i isodore bjelice ali dele mnogo slichnosti.

 

Isdora je tu tetka koja zastupa neku kao zhenstvenost u poluljubavnim kao surovarealnost romacicima.

Al kao tu su inteligentne ribe.

 

On je tu neki mladic koji zastupa neku kao mladost u polupropalim surovorealnost teen romacicima.

Al kao to su ovi srpski tinejdzeri, buntovnici, pametni, a ne ko oni americki sto samo jure sojke i razmisljaju dal ce da povale za matursko vece.

 

Ja sam bogami poceo V. Igo - Jadnici numero uno.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOstojevski - Neciste sile. Poslije vise od 5 godina opet uzimam da citam Fjodora.  :bigblue:

 

Ja da budem iskren dostojevskog nikad nisam citao. I nije me sramota.

Ne kazem da ne valja, samo da ga nisam citao. :P

Posto sad kao svaki intelektualac voli dostojevskog.

Ne kazem da nisi intelektualac cak sta vise nemam pojma a i boli me kurac.

 

Sta sam hteo... a da poenta.

 

Ko voli dostojevskog, nek mi preporuci nesto LAKO & zanimljivo od njega, da vidim kol'ko mi lezi.

Al da nije zlocin i plazma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...