Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

hehe ma i meni se preplice sa citanjem 'Artefakt za svemirsko putovanje' :D

stigla sam do malo-posle analize devojcicinog sna, znam da je ovo Jungova poslednja knjiga koja je i realizovana pomocu njegovih saradnika koji su stivo na nekim mestima adaptirali 'siroj publici', sto mi se svidja, jer je objasnjeno jasno, koncizno. i lako je povezivo. da ne pominjem objasnjavanje kroz primere, which iz maj fav. Tebi? :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije par godina sam ovu knjigu pročitala do pola za par sati. Sada se, naravno, većine stvari ne sjećam, osim Jungovog sna koji ga je izmijenio iz korjena. Posle tog popodneva, pošto knjiga nije bila moja, već tetke drugarice kod koje sam bila, pokušavala sam da je nađem, ali uzalud. Do prije mjesec dana, kada sam počela da živim sa tom istom drugaricom i u čijoj sam kolekciji knjiga pronašla... pogodi šta? :D Posle sam knjigu našla i u knjižari na Slaviji.

 

E sad, ja sam čitala "Sjećanja, snovi, razmišljanja" koja je isto tako jasno koncipirana, da čitalac, laik, može shvatiti o čemu mu to Jung priča. Tako da se i to meni najviše dopada, što i bez velikog truda mogu da razumijem. Primjeri me, naravno, najviše privlače, ali čitava poenta obije knjige je da stvarne radnje nema, tj. ima je kroz emotivna Jungova prožimanja i ljude kojima pokušava da pomogne. Sve mi je zanimljivo: od teorije analiziranja snova, animusa i anime, kolektivnog nesvjesnog...

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nema neko slucajno na kompu ili zna gde moze da se nadje neka druga verzija "Istocno od raja" a da nije onaj hrvatsko-bosanski prevod iz 1965?

Hvala

 

Mono&Manjana i Novosti imaju najnovija izdanja iz 2001. i 2006.

Edited by ElektroHexe

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Brankovoj ima dve antikvarnice, Ekvilibrijum i još jedna, bukvalno su jedna pored druge. u Lominoj ima jedna, nadam se da još postoji, pri kraju ulice, kad se krene ka Balkanskoj.

U prosvetinoj knjižari je ceo suteren posvećen polovnim knjigama, ali to sad ne radi

 

Ako možeš da čitaš na engleskom, onda idi u Delfi, Plato, Mamut, English Book

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Brankovoj ima dve antikvarnice, Ekvilibrijum i još jedna, bukvalno su jedna pored druge.

U jbt..nisam video tu drugu :confused: Hvala jos jednom

Video sam danas oglas u novostima da na setalistu blizu ade imaju stand sa svim novim i starim izdanjima (tako makar pise) pa cu da se iscimam jedan dan do tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodan Curcev - Kartografija

 

Djere Kornel ft. Dragoljub Bugarski - Matematicka geografija kombinovano sa Tomislav Rakicevic - Opsta fizicka geografija

 

  :rockdevil:  :rockdevil:  :rockdevil:  

 

Samo naucna literatura  :rockdevil:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  :ph34r:

Edited by Zoidberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodan Curcev - Kartografija

 

Djere Kornel ft. Dragoljub Bugarski - Matematicka geografija kombinovano sa Tomislav Rakicevic - Opsta fizicka geografija

 

  :rockdevil:  :rockdevil:  :rockdevil:  

 

Samo naucna literatura  :rockdevil:

 

 

 

uuuu to kolega tebra!

 

ja bih preporucio Geomorfologija-Predrag zigujem asistentkinje Manojlovic

 

i Geografija Srbije i Crne Gore-Mila sedite kolega,kako nema mesta Pavlovic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:ph34r:

Edited by Fapril ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хенри Милер - Нексус

Момо Капор - Ада

Александар Шћибор - Човек од мрамора

Александар Поповић - Мрешћење шарана и друге драме

Edited by Куруз брате

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...