Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Uf, ja sam se kidao od čitanja bajki jedno vreme, ali sam baš tražio one iz udaljenijih nam kultura. Nordijske, sa raznih strana Afrike, eskimske... Zanimljivo je uporediti njihove motive i simbole sa onime na šta smo mi navikli.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, ja sam se kidao od čitanja bajki jedno vreme, ali sam baš tražio one iz udaljenijih nam kultura. Nordijske, sa raznih strana Afrike, eskimske... Zanimljivo je uporediti njihove motive i simbole sa onime na šta smo mi navikli.

 

Dakako, za klince je to super edukativna stvar iz vise razloga npr rec "šah" u persisjkim bajkama (dok nisam pitala svoje kao dete sam se tripovala kako moze igrica da vlada zemljom :haha: ) zatim u africkim se secam da ima dosta vise price o plemenima, organizacijama, magicnoj moci zivotinja. Ja licno mojim sestricima turam pod nos bajke, jer koliko toliko stimulisu kreativnost, mastovitost i da se pritom nauce neke pojmovi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nordijska nam bas i nije tako udaljena kultura. :bigblue:

 

Bajke i mitove obozavam takodje, mnogo bolje za decu od tv-a.

 

Poslednje sto sam procitao u tom fazonu je Curious Creatures in Zoology od John Ashton-a, jako lepe ilustracije se mogu naci, takodje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...