Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Симонс - Стрвинарска утеха [средишњица]

 

Ja sam nedavno zavrsio Otvaranje, odlicna je, moram da nabavim i preostale.

Sad citam Teror od Simonsa, jos sam na pocetku, ali deluje zanimljivo.

Edited by Gruja
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, nalupali mi minuse, ljudi verovatno ni ne znaju o cemu je pisano u knjizi. :haha:

 

ont: Andrej Mitrovic - Vreme Netrpeljivih

 

Armijica Dereticevaca ti dala minuse,posto je pokazao kolike su dileje i Deretic i kompanija. :mhihi:

 

Krenuo Faraona,nastavak Kleopatre(malo pate od intriga i zavera,al Kleopatra nije losa,u sustino nesto kao zapleti u Igri prestola,ko ce do vlasti,ko ce koga da zavrne itd)

 

Lausevica procitah,cisto da ne bude da sam neinformisan,kad "cela Srbija bruji o toj knjizi".Zalosno da jedan reziser i jedan glumac napisu bolje knjige od mnogih domacih koji sebe zovu piscima danas.

 

Iz Nekronomikona trenutno zavrsih Lurking fear.

I citam Na drini cuprija,od srednje skole je nisam citao,pa reko da se malo poCetim(skoro sam procitao i da je Andric '61. potukao Tolkina i Gospodara posto je i on bio kandidat za Nobela,a da su clanovi zirija iznapusavali Tolkina)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja svakako dajem prednost Andricu,Tolkina nisam ni citao jer me naprosto ta vrsta literature ne zanima ;ali to u vezi Nobelove nagrade i ne moze biti neko mjerilo stvari.

Sili Pridomu je dodijeljena nobelova nagrada 1901,i gotovo da je zaboravljen pisac,a nije je dobio Tolstoj.

Nobelovu nagradu nisu dobili veliki pisci kao sto su Dzojs, Prust, Kafka, Conrad, Nabokov, Borges, Calvino...

 

Nobelovu nagradu nije dobio Miroslav Krleza,koji je,po meni,bolji pisac od Andrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minusi su kul, jbg.

 

Novaliis - jeste...steta sto nema prevedeno...

 

 

Nema? To je baš bezveze, Evola me sve više iznenađuje i planiram da pročitam sve od njega, osim striktno političkih tekstova jer me oni ne interesuju. Pa makar da su preveli te tri najznačajnije njegove knjige..

Edited by Novaliis
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...