Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

^ Basara je i meni osobno najdrazi zivi srpski pisac.

 

Sto se tice nove crnogorske knjizevnosti preporucio bih sjajan roman "Hansenova djeca",Ognjena Spahica,mladog i izuzetno darovitog pisca,dobitnika nagrade "Mesa Selimovic" (2005);a Klaudio Magris,jedan od najznacajnijih savremenih italijanskih i evropskih pisaca, u rimskom dnevniku “Coriere dela Sera” je vrlo pohvalno pisao o tom romanu. Tako da...uzmite i procitajte. :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji par ljubavnih scena, da ih tako nazovem, i nikako mi ne ide u glavu ljigavština nekih opisa, a naročito pojedinih dijaloga kada se posmatraju nasuprot ostatka dela i opore atmosfere rata i ljudi koji učestvuju u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od faxa ne stizem da citam nista drugo osim knjiga koje se ticu istog. Ali i to su knjige, pa tako sad citam V. Petrović, Titova licna diplomatija. Iako je ovaj period vremenski dosta daleko od moje sfere interesovanja,mogu reci da je ova knjiga jako pitka i lepo napisana.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ваља?

 

Naravno da valja. Dejker Stoker je potomak Brema Stokera,a ovaj Ijan Holt je neki istoricar (tako nesto) i prilicno su osvetlili drugu stranu price o Drakuli. Erzebet Batori se pojavljuje kao negativka (koja pokusava sve da ih pobije) tako da me je to oborilo s nogu,Drakula ispada pozitivan lik,a radnja se dosta vrti i oko Mininog i Drakulinog sina. Ja sam je kupila u paketu sa "Drakulom" Brema Stokera ("Carobna knjiga" je izdavac)i mogu ti reci da "Drakula Nemrtvi" pored malo modernog duha (uzasno zvuci kad se kaze ovo da je modernog duha,ali je zaista great) ima i atmosfere "Drakule". Ne verujem da je tako malo ljudi culo za tu knjigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...