Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Pa kada bih ja slusao profesore nikada nista sto valja ne bih ni procitao skoro. Sa njima sam vodio bespostednu borbu kroz celo skolovanje i pobedio naravno. Sve to citao sa 7 godina i zato kazem da je meni smesno da citam to i sa 20, 30 i ceo zivot. Meni samo nije jasno kako ljudi citaju to, a imaju na primer 30 godina. Po meni je to odma pokazatelj sta je neko citao u zivotu. A meni su najgori oni sto tumace knjige i misljenja sam da ta knjizevna tumacenja jesu jedno takvo proseravanje da mi nije dobro samo kada pomislim na njih. Takodje mislim da je to izmisljeno kako bi pojedinci mogli da se prave pametni(citaj profesori knjievnosti). U svakom delu je jasno sta je pisac hteo da kaze i bez nekih tumacenja, a ako nije onda kazem pisaj po tom delu. To je isto ko pricati sa mutavim covekom.

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ne krijem to i time se ponosim. Ko svoju pamet dokazuje time sto je procitao jebeno zamumuljeno delo koje ni sam pisac nije do kraja dokucio moze da mi se napase cmarnih dlacica. Razumljiva knjiga ispricana u maniru Aleksandra Dime je nesto sto niko nikada nece prevazici i svi ti pametnjakovici mogu da mu se sagnu. Nista pretenciozno, uzbudljivo, zanimljivo, misticno, romanticno i tako dalje. Kakvi kurci Hamleti i ostala govna??!!!

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasunari Kavabata "Lepota i tuga"

prvi japanski nobelovac

kada procitam na zadnjoj strani korica o cemu se radi u knjizi

zvuci glupo i sto puta vidjeno vec

ali onda pocnem da citam knjigu i utonem u nju. sjajno, sjajno.

odnosi izmedju likova, unutrasnji nemir, osveta i bol.

preporucujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нушић - Тако је морало бити

Просечан Нушић са пар феноменалних момената. Ништа спектакуларно али вреди прочитати.

 

Имре Кертес - Досије К

У ствари један огроман интервју, веома ме је изненадила књига. Феноменално штиво, видим да су му преведене још две књиге на српски, мораћу да потражим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ne sporim ja njihove kvalitete samo mi nisu jasni ljudi koji to citaju 2014. godine, a imaju preko 20 godina.

 

au braćala, pa upravo ti patuljci i ostala epika su dečija literatura, Meša i Njegoš su za odrasle

 

čim nađem vremena krećem ispočetka da čitam Mešu, Andrića, Pekića

 

valjda kapiraš da je Prokleta avlija kritika savremenog društva, a ne Turaka? Karađoz je maltene Ranković, student i pop su Meša i Crnjanski

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Krvavocrveni Baron" - Kim Njumen

Nastavak knjige "Anno Dracula"

Strasno dobar vampirski roman. Takodje je parodiranje istorije prikazivanjem mrznje izmedju ljudi i vampira vampire. Mnoooooooooooooooogo dobra knjiga. Vredi procitati.

 

Paladin je najavio reizdanje ovoga, ima li ikakvih vesti?

Inace citam trenutno Crveni Mars

Share this post


Link to post
Share on other sites

au braćala, pa upravo ti patuljci i ostala epika su dečija literatura, Meša i Njegoš su za odrasle

 

čim nađem vremena krećem ispočetka da čitam Mešu, Andrića, Pekića

 

valjda kapiraš da je Prokleta avlija kritika savremenog društva, a ne Turaka? Karađoz je maltene Ranković, student i pop su Meša i Crnjanski

 

E pa zato upavo ja ikada ne zelim da odrastem. Zelim srecu, bezbrizan zivot i fantaziju. Odrazi savremenog drutva me toliko interesuju da sam televizor jos pre 8 godina izbacio iz kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Увек је био алтернативац.

 

Мучим се са Сарамагом, конкретно Годину смрти Рикарда Реиша читам. Сто страна бесмисла за сада, беспотребна опширност, ништа паметно није рекао до сада, завршићу али заиста у најмању руку не обећава.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Увек је био алтернативац.

 

Мучим се са Сарамагом, конкретно Годину смрти Рикарда Реиша читам. Сто страна бесмисла за сада, беспотребна опширност, ништа паметно није рекао до сада, завршићу али заиста у најмању руку не обећава.

 

Da li da citam onda njegov putopis o Portugaliji? to mi nekako stoji da odradim

 

Inace ja zavrsih Knuta Hamsuna i knjigu Pan, ovaj norveski pisac me je kupio knjigom "Krug se zatvara" u pitanju je moderan pisac, i njegov stil zaista ne mogu da uporedim sa nekim drugim piscem... Moja topla preporuka sto se njega tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам за тај путопис, али мени је ово његова прва, а вероватно и последња књига коју ћу читати. Беспотребно опширно, без неке битне приче, тренутно је у некој њањавој фази, осећам се да к'о да читам Љиљану Хабјановић-Ђуровић...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Hamsuna su (za mene) na prvom mjestu ubjedljivo Plodovi zemlje. Ako voliš Hamsuna, moraš je pročitati.

Odmah zatim Glad i Krug se zatvara. Sveto trojstvo.

 

Malo iza su Pod jesenjeom zvezdom i Lutalica svira na sordini (u LOM-ovom izdanju u jednoj knjizi).

Meni je odlična i Po zaraslim stazama, koja opisuje njegove posljednje dane, nakon procesa u vezi sa optužbama za podršku nacizmu.

 

Iz nekog razloga, hvaljeni Pan mi nikad nije bio u samom vrhu njegovog stvaralaštva.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хамсуна меркам већ неко време, иако немам појма шта и како пише. Јебига, кретен сам, много се ложим на лепа издања, а ово наше издање "Глади" ми се невероватно допада.

 

glad-knut-hamsun~206291.jpg

 

Купио девојци Тиху кућу од Памука пре месец-два, исто још једно прелепо издање, буквално сам два сата буљио у корице. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...