Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Ja sam inicijalno kupila drugarici Pana za rodjendan i imala negde manje od 24h da procitam pre nego sto joj poklonim knjigu :haha:

Srecom knjiga nije obimna :haha:

Ono sto se meni u Panu dopalo je upravo ta naraciju u prvom licu gde do kraja knjige ti imas jedan utisak iz prve perspektive da bise zavrsila "objektivnim" pogledom od strane druge osobe... Ono sto mi je zapalo za oko je i simbolizam, svi opisi kojima mozes da se smestis u jednu polarnu noc, norveske sume medju drvecem i u samoci zapravo su simbolizam za njegov pogled na svet, kao i kako svet gleda na njega. Naravno ovaj stil se vidi i u "krug se zatvara". Videcu da sto pre pokupujem knjige od Hamsuna :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš njihova izdanja da nađeš za slične pare na Kupindu, ljudi koji preprodaju stalno drže takve cene. ;) Knjige su nekorišćene, naravno.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

А ако је већ пристојна цена, прелепо издање и одлична књига можеш и да купиш од издавача и тако га подржиш.

Ја сам читао Луа, не лежи ми. Фвонка конкретно, супер је замишљена прича, али лоше изведена.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Skandinavaca ovo je knjiga moje mladosti. Imam je dan danas.

 

 

Plesala-je-jedno-leto-Per-Olof-Ekstrom_slika_L_3051998.jpg

 

Samo jedan komentar. Orhan Pamuk je proliv, a oni koji ga citaju mazu proliv po ocima i mozgu.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

А ако је већ пристојна цена, прелепо издање и одлична књига можеш и да купиш од издавача и тако га подржиш.

Donekle sam istog mišljenja, ali ne u tom slučaju, nego kada je u pitanju kupovina diskova na koncertu nasuprot kupovine u radnji.

 

Što se tiče knjige, ako je prodavac već platio knjigu i ne treba mu, a ja želim da je kupim, mislim da nema štete po izdavača, svejedno je kupljena, novac je stigao na pravo mesto. Ili grešim, ispravi me? Ono, tom logikom niko ne bi trebalo da kupuje preko forumske Berze, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se pokaze da je medju krajnjim kupcima potraznja mala za odredjenim naslovom onda trgovci nece kupovati vise taj naslov. kad bi svi gledali da kupe polovno svi izdavaci osim eventualno onih koji prodaju direktno kao laguna bi propali.

s druge strane da bi izdavaci opstali, nije neophodno ni da ti kao potrosac dadiljas o njihovom ekonomskom interesu tako sto ces bas ciljano da kupis novo, jednostavno ne treba previse razmisljati o tome, to su first-world dilemmas.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donekle sam istog mišljenja, ali ne u tom slučaju, nego kada je u pitanju kupovina diskova na koncertu nasuprot kupovine u radnji.

 

Što se tiče knjige, ako je prodavac već platio knjigu i ne treba mu, a ja želim da je kupim, mislim da nema štete po izdavača, svejedno je kupljena, novac je stigao na pravo mesto. Ili grešim, ispravi me? Ono, tom logikom niko ne bi trebalo da kupuje preko forumske Berze, zar ne?

 

Нисам се лепо изразио, прилично је свеједно да ли ћеш купити од издавача директно (чак за Лом нисам сигуран да ли се то може уопште ван сајма) или из књижаре или већ некога ко набавља књиге, само је моје мишљење да треба подржати издавача ако већ мислиш да ради добар посао тако што нећеш куповати књигу са Купинда или Лимунда, јер им то реално ништа не значи. Рецимо за Лагуну ме заболе, чак се надам да неће издавати неке добре писце јер су им одвратна и ужасно неквалитетна издања, сад су Малуфа поново издали језиво су ружне књиге, увек би узео од некога ко је купио већ књигу па му више не треба, али Геопоетику стварно хоћу да подржим па све купујем у Кући за читање, ем има попуст, ем паре иду директно њима, ем ми је успут кад год сам у центру Београда.

Edited by El Karnisero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno mene zabole za Geopoetiku. Sve knjige sranje tako da im dzaba ambalaza. Ima jedno 3 pisca da valjaju, ostalo drek. Ja imam kuci knjige bez korica stampane pre 70 godina pa su mi draze od najnovijih tvrdokoricenih knjiga koje sam kupio pre neki dan.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se sa čarlijem, čak mislim da je ta priča podršci kontraproduktivna, uvek. kako u vezi domaće metal scene, metala uopšte, tako i izdavaštva.

svako ko hoće da se bavi izdavaštvom neka se i trudi, pa neka se bori i sa prodajom polovnih knjiga, koja je sasvim legitimna.

lep je primer "čarobna knjiga", koja nudi silne popuste i akcije i čiji su stariji naslovi često apsurdno jeftini, nižih cena nego li na kupindu. plus sada na sajmu dobih od njih dve knjige. :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zabole me za podrsku izdavacima ako su im cene nerealne

ionako se preganjam za ove polovne knjige, posto vecina stvari koje mi trebaju su i inace skupe ili ih nema nigde, ili su prestale da se stampaju "75.

neka oni podrze mene prvi cenama

 

a oni dzukci u 1300 kaplara sto su digli cene polovnjaka u nebesa posle sajma i ponasaju se ko da su u najmanju ruku autori svih tih knjiga

slobodno nek crknu

 

 

ontopic

iscitah Popis" Erlenda Lua na preporuku

i to mi je prva njegova knjiga

zanimljivo i neobavezujuce

al nisma nesto narocito pala u nesvest

 

 

s druge strane, skoro sam procitala Hoseinijevog "lovca na zmajeve" i bilo mi je heavy

znam da nista njegovo vise necu citati, ne volim tu tematiku

ali sjajno je napisano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod izdavača koje treba podržati pada mi pre svega "Algoritam" na pamet. Ja prvi NE kupujem knjige ( što je posledica korišćenja e-ink Kindle DX-a duži niz godina, plus Boneli stripovi), ali mnogi rariteti postoje samo na papiru. U tom smislu njihova SF-horor ponuda, plus filozofska sekcija je odlična. Ah da, mnoge knjige su na ćirilici 2 plusa od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas dx kucko jedna!

 

Ne znam, pola izdavaca je nestalo sa lica zemlje zbog ocajnog stanja, veliki izdavaci pokupe najpopularnija izdanja i onda manjima ostane kurac, koji niko ne kupuje.

Okean mi je ostao u secanju, posto sam od njih dobio nekoliko jako zanimljivih izdanja, al jbg dve-tri godine ih ne vidjam na sajmu, verovatno su propali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...