Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Agata Kristi - Posle Sahrane i Ukleta kuca. Procitah ih juce. Nisu nesto. U drugoj sam na pocetku znao ko je ubica, a prva je nekako mnogo smandrljana na kraju. Ne bih preporucio.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast. I ja bih je ponovo pročitao, ali više je nemam :cry:

Moram je ponovo naći.

 

Сасвим случајно дођох до ње, причао нешто девојци о томе какав је генерално цар Јан Лари и она ми нађе на Лимунду и купи. Издање је прелепо, Плава птица из 1973. године, са све цртежима унутра, тврд повез, пертла, данима сам прво буљио само у књигу.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha :)

Samo zimi i čitam :(, a nemam u kući ništa valjano sem sabranih dela Hesea, Stepskog vuka sam pre pročitao, ali ću i to još jednom, posle Narcisa kad preporučuješ već :)

 

Imam u planu i ove da pročitam: Za kim zvono zvoni, Ljubav u doba kolere i Tunel od Sabata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tunel je fenomenalna knjiga. Želim ti da se ne pronađeš u glavnom liku. :haha:

 

Isto :haha:

 

Tunel je stvarno dobra knjjiga, koja te patosira... ali sudbina glavnog lika, koji je napravio citavu mentalnu konstrukciju ni na nebu ni na zemlji je stvarno ludilo... secam se da sam tu knjigu poklonila jednoj drugarici koja je krenula stopama glavnog lika samo u blazoj formi da bi se malo osvestila :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na preporukama, tj potvrdi da ću dobre knjige početi čitati.

Meni se jako svidela "Sto god. samoće" od Markesa, pa zato hoću još nešto od njega da pročitam.

Prošle god. sam, između ostalog, pročitao "Majstor i Margarita", e to mi nije leglo, mada mi je početak bio obećavajući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Za kim zvono zvoni" ima neopisivo ljigave trenutke, sa time su se neki ovde složili. Budi spreman. ;)

 

"Narcis i Zlatousti" meni nije bio preterano zanimljiv, ali ponovno čitanje "Stepskog vuka" podržavam. Krajnji deo knjige je jedna od najboljih stvari na koje sam naišao u književnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve preporuke za "Za kim zvono zvoni", možda ima ljigave trenutke, ali generalno je knjiga vrh. Inače gotivim Hemingveja. Što se Hesea tiče, Demjan je odličan, Stepskog Vuka se ne sećam čitao sam ga nešto tipa krajem osnovne, moraću opeth.

 

Inače trenutno sam (kao i u 90% vremena) u fantasy / SF modu, bacih se na rusku "Noćnu Stražu". Ne preterano dubokoumno, ali je brza radnja i zabavno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha :)

Samo zimi i čitam :(, a nemam u kući ništa valjano sem sabranih dela Hesea, Stepskog vuka sam pre pročitao, ali ću i to još jednom, posle Narcisa kad preporučuješ već :)

 

Imam u planu i ove da pročitam: Za kim zvono zvoni, Ljubav u doba kolere i Tunel od Sabata.

 

Imas jednu dobru knjigu proverenog hriscanina. :bigblue:

 

I ja sam u poslednje vreme poceo citati knjige....uglavno laku literaturu...horor, sf, mitologija i takve stvari. Da li je neko citao Prolaz od Kronina, valja li cemu?

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...