Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Imas jednu dobru knjigu proverenog hriscanina. :bigblue:

 

O da, to će se pročitati, sprelistao sam onako mestimično.

 

Sad čitam Stepskog Vuka, juče bio u nekoj knjižari nisam našao ni Sabata, ni Hemingveja koje sam tražio.... moraću preko kupujemprodajemdotkoma da kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знао сам да се ово спрема још кад сам видео да је Леми постовао на Науци пре годину дана.

 

Jebiga brate, nisam ja kriv sto su temu o svemiru i nlo stavili tamo. Neka je premeste, i nema me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ernesto Sabato - Tunel

Ernest Hemingvej - Za kim zvono zvoni

Džon Štajnbek - Istočno od raja

G.G. Markes - Ljubav u doba kolere

 

Naručih ove na kupujemprodajemdotkomu, od istog čoveka sve, ukupno sa poštarinom biće 2ooo rsd.

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja čitah od njega samo upitaj prah i bio sam oduševljen, nekako sam iz nje dobio ono što sam tražio kod selindžera.

 

Javi utiske pa da otvorimo diskusiju, luda knjiga skorz ;)

čitav taj momenat sa "beznačajnim" detaljem na slici je meni suština odnosa umetnika-dela-publike, ljubavi, zaljubljenosti, svega.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham... samo što je u ovoj knjizi sve to dovedeno do takvog ekstrema (tzv tunelizacija), uostalom tako se i knjiga zavrsava... kada sagledaš bolje čovekov egotrip sagradi takve mentalne konstrukcije do tog nivoa da od najveće beznačajnosti pravi idealizaciju kojoj podređuje apsolutno sve i svja, na kraju sledi katarza i spoznaja, kod ovog čoveka nažalost na teži način... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...