Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Pročitah je, samo eto forum puko..

Veoma dobra knjiga, nekako mislim da ću je često čitati, kao na pimer "Zapise iz podzemlja".

Slažem se sa Melindinom kratkom recenzijom, čitavog života misliš da ne postoji osoba koja te razume (slike), i odjednom se zaljubljuješ u osobu jer te razume, i samim tim idealizuješ da je osoba ista kao ti, u istom tunelu.

Rezultat toga je paranoja, paranoična ljubav, a kad te istina tresne rezultat je neretko tragičan.

Iskreno meni je proleteo tekst Black Sabbathovog "Paranoida" posle knjige . :)

 

Sad čitam "Istočno od raja" od Štajnbeka, veoma se lako čita i baš mi se sviđa.

 

Svaka čast kad stižeš toliko, ja kad pročitam jednu za mesec, bomba (fax me ubi).

Inače malo čitam, ali to će se promeniti, samo zimi pročitam nekoliko knjiga, pa tokom godine ništa.

 

Koliko brzo vi čitate, ja sam mislio da sporo čitam, oko 30 str za sat vremena, kad druge pitam obično i oni tako.

Dobro zavisi od teksta mnogo, ali jer neko pokušavao one kurseve za brzo čitanje, koji garantuju 100 str. za sat vremena?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Орхан Памук - Џевдет бег и његови синови

 

Мало је рећи да обожавам овог човека.

 

Ја екстремно споро читам, 50 страна на дан. 10-15 на сат, зависи каква је литература. Уопште ми није јасно како неко може да постигне 50 ии 100 страна на сат, све преко 20 је за мене недостижно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја екстремно споро читам, 50 страна на дан. 10-15 на сат, зависи каква је литература. Уопште ми није јасно како неко може да постигне 50 ии 100 страна на сат, све преко 20 је за мене недостижно.

 

znaci imas ~cetir sata dnevno za citanje knjiga, boli te tuki

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја екстремно споро читам, 50 страна на дан. 10-15 на сат, зависи каква је литература. Уопште ми није јасно како неко може да постигне 50 ии 100 страна на сат, све преко 20 је за мене недостижно.

Samo praksa. ;) Polako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko brzo vi čitate, ja sam mislio da sporo čitam, oko 30 str za sat vremena, kad druge pitam obično i oni tako.

Dobro zavisi od teksta mnogo, ali jer neko pokušavao one kurseve za brzo čitanje, koji garantuju 100 str. za sat vremena?

 

Sve u životu brzo radim, trista na sat, jedino sporo čitam.

Imam onu knjigu Tonija Buzana o brzom čitanju, međutim, sve je to jedna lepa zaebavancija. Može da priča ko šta hoće, ali ako hoćeš nešto da upiješ, onda moraš to pažljivije i da čitaš.

Ko drukčije kaže, kleveće i laže.

 

Ја екстремно споро читам, 50 страна на дан. 10-15 на сат, зависи каква је литература.

 

Toliko. U vrh glave dvadeset na čas.

Edited by vudun
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 strana na sat mozda da su novine, to preletim k'o dzoni 5, al knjige zavisi.Pitanje sta ostane upamceno za tih 100 strana za cuku vremena, to je onda samo mehanicko citanje, ocima samo preletis preko slova, sutra se vec ne secas pola..

Nesto ide sporije, nesto brze, bem li ga nisam nikad merio, al npr onaj Martin i Presto je isao ko mleko, a recimo Slucaj Dekstera Vorda ili LOTR mi je isao znatno sporije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah "Istočno od Raja", izvrsna priča, možda i istinita, verno prikazan život u SAD krajem 19, početkom 20 veka i tragedija jedne porodice.

Sad ću i film pogledati.

 

A sutra krećem sa čitanjem "Za kim zvono zvoni"

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo da čitam Barkerov Utkani svet, za sad je odlično.

 

ja čitah od njega samo upitaj prah i bio sam oduševljen, nekako sam iz nje dobio ono što sam tražio kod selindžera.

 

Sad tek vidim ovaj post. Odlična je ova knjiga "Put za L.A.", preporučujem. Pa da, kao malo direktniji Selindžer, ne znam baš kako da uporedim. Knjiga je inače deo trilogije, posle nje ide "Čekaj do proleća Bandini" i na kraju "Upitaj prah". Lako se čita, baš mi se sviđa taj stil pisanja a i humor.

 

- Je l' pišeš kratke priče ili pišeš samo beletristiku?

 

- Služim se podjednako s obe ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavrsila Murakamijev "Wild sheep chase"

Dolphin Hotel :maca:

 

odlicna je knjiga :)

 

da podsetim, vazno za Igraj, igraj, igraj

The novel follows the surreal misadventures of an unnamed protagonist who makes a living as a commercial writer. The protagonist is compelled to return to the Dolphin Hotel, a seedy establishment where he once stayed with a woman he loved, despite the fact he never even knew her real name. She has since disappeared without a trace

 

dakle, jeste isti lik :)

 

edit

a nisma znala ovo

https://www.goodreads.com/series/56960

sad kad procitam ostale dve, moracu Igraj igraj igraj opet xD

Edited by Zen

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih nekoliko godina, sam maltene prestao sa čitanjem knjiga. Što zbog posla, silnih životnih peripetija. Kako bi koja došla u moje ruke, krenuo bih i odmah naprasno stao. Zar se toliko promenilo od vremena, kada sam mogao da iščitam 5 knjiga nedeljno i da i dalje budem nezasit? Pre neku nedelju, šetam pored filološkog fakulteta, i znate kako tu uglavnom oni prodavci polovnih knjiga izlože sve tik do zida ili taman po ivicama. I meni za oko zapadne High Fidelity, Nika Hornbija. Film sam gledao bezbroj puta, i on mi je među omiljenima. Knjigu nikada nisam čitao i nešto je u meni krvcnulo, i odlučio sam da je uzmem, i da je pročitam. Posle par dana štucanja i mučenja sa po 2 stranice, ponovo je krenulo otkrivanje blagodeti čitanja i uživanja u istom. I da li treba da kažem da mi se knjiga sada još više dojmila naspram filma? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vodovod

 

citanje, ko voznja bicikla ;)

 

i ko ne zna sta da cita, sa klasicima nema greske. toliko toga je ostalo neprocitano, jos iz skolskih dana.

 

zavrsila Murakamijev "hear the wind sings", mozda najslabiej njegovo delo koje sam do sad procitala. Moracu da ispauziram sa njim da mi se ne smuci, ali imati Kindle i sve te e-knjige na dohvat ruke, nema tu puno sudrzavanja :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...