Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Jel čitao neko pripovetke Edgara Alana Poa? Ja danas odštampao na poslu jednu pripovetku, Kuća Ašerovih, jer se sećam nekog starog horora koji se tako zvao, pročitah danas, lagano za čitanje nije loše.

Za Poa je najbolje da juriš sabrana dela, što u knjižarama, što na Kupindu i sličnim sajtovima, jer mogu da se nađu baš dobra izdanja koja imaju doslovno sve živo što je napisao. Ne znam koliko si vičan čitanju na engleskom, meni je uživanje čitati jezik tog doba, pa sam svojevremeno pronašao neko staro izdanje sa svim njegovim radovima, u tvrdom povezu, a za nekih smešnih hiljadu kinti.

 

Od stvari koje sam iščačkao na brzinu, ovo izdanje mi deluje zanimljivo, pogotovo zbog poveza (mislim da Wordsworth to, u stvari, radi dvobojno, belo ili srebrno na plavom), a cena je skroz korektna za tako nešto. Imaš i izdanje na srpskom, mada nisam siguran da li su tu, npr. uključene i pesme, a cena je malo jača, pogotovo za izdanje sa greškom na koricama (možda je ispravljeno u nekom novom tiražu).

 

Svakako je potrebno da malo pronjuškaš, kao i sa svime, je li. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Poa je najbolje da juriš sabrana dela, što u knjižarama, što na Kupindu i sličnim sajtovima, jer mogu da se nađu baš dobra izdanja koja imaju doslovno sve živo što je napisao. Ne znam koliko si vičan čitanju na engleskom, meni je uživanje čitati jezik tog doba, pa sam svojevremeno pronašao neko staro izdanje sa svim njegovim radovima, u tvrdom povezu, a za nekih smešnih hiljadu kinti.

 

Od stvari koje sam iščačkao na brzinu, ovo izdanje mi deluje zanimljivo, pogotovo zbog poveza (mislim da Wordsworth to, u stvari, radi dvobojno, belo ili srebrno na plavom), a cena je skroz korektna za tako nešto. Imaš i izdanje na srpskom, mada nisam siguran da li su tu, npr. uključene i pesme, a cena je malo jača, pogotovo za izdanje sa greškom na koricama (možda je ispravljeno u nekom novom tiražu).

 

Svakako je potrebno da malo pronjuškaš, kao i sa svime, je li. ;)

Imam u PDF sabrane pripovetke,odštampam po koju na poslu pa kući čita :) pesme svakako ne čitam, nemam naviku, lepo piše, lako se čita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam "Kralj u žutom", zbirku pripovedaka koja je bila inspiracija za True detective, ovo mi je kao neki prvi horor koji čitam, nahvalili ga neverovatno, za sada ništa epohalno, svidele su mi se samo dve priče... ali sačekajmo kraj.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гинтер Грас - Плодови маште и размишљања или Немци изумиру

 

Одавно хоћу да узмем нешто од њега да читам, а ово сам имао кући. Прочитао 40 страна, делује одлично, вероватно ћу се касније бацити на данциншку триологију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...