Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Možda je Besnilo najbolje za početak.

Bar je meni bila prva.

 

Jel čitao neko Hell house? Uzeh da čitam i za sat pređoh pola knjige, a nisam bila ni svesna kako sam preletela, nekako sve može da se zamisli, fina pričica o ukletoj kući, nađoh pre neki dan slučajno, solidna je, baš me zanima kraj :D

 

Čitao ja prije godinu-dvije i šta ja znam... Ono, OK za jedno popodne, ali ništa posebno - jedna u nizu, nije mi naročito ostala u sjećanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

besnilo, takođe.

 

Ne mora ni svakih 6 sati da bude kvalitetno utrošeno...

pa ne mora.

koji to čovek kvalitetno utroši sve svoje vreme?

ljudi toliko provedu uz sezonu neke pulpične serije bez smisla, ali eto zabavna je i zanima ih šta će biti u sledećoj epizodi...

da ne pominjem socijalne mreže i jumetal. :D

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

besnilo, takođe.

 

 

pa ne mora.

koji to čovek kvalitetno utroši sve svoje vreme?

ljudi toliko provedu uz sezonu neke pulpične serije bez smisla, ali eto zabavna je i zanima ih šta će biti u sledećoj epizodi...

da ne pominjem socijalne mreže i jumetal. :D

 

Yumetal >>>

 

:D

 

Od serijskog gutanja serija nema goreg gubljenja vremena, ima nekih dobrih, ali ne mogu da shvatim ljude koji skidaju sesone npr. Bones da gledaju ili tako nešto što nit smrdi nit miriše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Anđeli i demoni" je meni bila zanimljivija, pročitao sam je za 6 sati, nisam ispustio knjigu iz ruku

 

al ta literatura je smeće, bolje čitaj nešto pametno

Preporuči.

 

Istina je da je takva literaura za zabavu, laka za čitanje i široke narodne mase, ali ne vidim zašto bi bila smeće.

 

Evo jedne od Kingovih rečenica, sa kojom se apsolutno slažem, često kroz svoja dela i likove iznosi svoje stavove o književnim delima:

 

"Simakova knjiga ima zanimljiv zaplet" reče on. "Premda mu stil nije na razini. Ne želim reći da mu je loš, ali veruj mi na reč, ima i boljih.

Kao što ima knjiga čiji je stil sjajan, ali priče nisu naročite. Ponekad pročitaj knjigu zbog priče, Bobby. Nemoj biti poput knjiških snobova koji to odbijaju činiti. Katkad čitaj zbog reči-jezika. Nemoj biti poput ziheraša koji to odbijaju činiti. Ali kad nađeš dobru knjigu koja ima i dobar zaplet i dobar izbor reči, čuvaj je kao oko u glavi"

 

Ted Brautigan, iz knjige "Herčevi u Atlanidi" .

 

Pročitao sam par pripovedaka iz "Prodavnice tajni", koje si čini mi se ti preporučivao ovde, ništa epohalno ne vidim u njima,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čehov, recimo

treba pročitati njegova sabrana dela

 

 

u knjigama poput tih koje piše Den Braun nema nikakve poruke, ničega što treba da ostane u pamćenju

isto važi i za romane Agate Kristi itd

literatura za sedenje na WC šolji ili čitanje u vozu

 

nisam ni rekao da je Prodavnica tajni epohalno delo

možeš i Efraima Kišona, i to je zabavno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva je priča, podstiče maštu šta se moglo i šta može da se desi, uživaš dok čitaš, naučiš neke činjenice to je poenta takve literature a ne da izvlačiš neke životne pouke.

No dobro neka svako sebi odabere šta mu se sviđa, ja dajem šansu svemu, lično ne mogu čitati zaredom mnogo knjiga sa sličnom tematikom, što bi rekao naš sused, šaram malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad čitam opis, ne deluje loše, javljaj utiske :D

 

Evo me negde na trećini, već sad mogu da preporučim, baš baš baš dobra epska fantastika, imam osećaj kao da čitam scenario za neki RPG, čak ima jedan deo gde sam se osećao maltene kao da gledam nekog kako igra tutorial za igricu :mrgreen: Dobar svet i glavna fora ima sa metalima koji ljudima daju moći (nažalost, nema power metal)....samo još sad priča da izdrži :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sjajno, imam to u pdf-u al mi niko do sad nije pominjao pa sam bila skeptična, al sad imam podsticaj, čim završim ovu od Pekića što sad čitam, počinjem s tim, konačno mi gotov ispitni rok, mogu da se opustim, još 3 dela, taman :D e sad, ja sam Witcherom oduševljena, pa kontam da je možda taj neki stil kad su igrice u pitanju, al ono, i da nije, volim ja sve i svašta, samo da drži pažnju i da ne bude jeftini plagijat ičega :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hard ef

pravila sa tim metalima su dobro postavljena i prate se, borbe su odlično napisane, prva knjiga je meni bila najbolja doduše, ali i posle je ok. na nekoliko mesta lepo i duhovito zaobilazi uobičajne tokove priče žanra (taman junaci krenu na daleko putovanje, kad ono međutim). kraj mi je malo pf doduše. preambiciozan, šta li je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, baš čitam.

Toliko je životno dočarala likove, grad, vrijeme i okruženje da ti se čini da kad bi danas otputovao tamo, da bi sve i dalje bilo isto kao u knjizi. Takav bljesak talenta u samo jednoj knjizi je prosto nevjerovatan.

 

Zato i oklijevam sa čitanjem Idi, postavi stražara. Da ne pokvarim.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...