Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Da, baš čitam.

Toliko je životno dočarala likove, grad, vrijeme i okruženje da ti se čini da kad bi danas otputovao tamo, da bi sve i dalje bilo isto kao u knjizi. Takav bljesak talenta u samo jednoj knjizi je prosto nevjerovatan.

 

Zato i oklijevam sa čitanjem Idi, postavi stražara. Da ne pokvarim.

Knjiga me je ponovo odusevila naravno:)

Pocinjem sa "Idi postavi strazara" .

 

Citam biografiju od Harper Li, Dil iz price je u stvari Truman Kapot ("Dorucak kod Tifanija"), bas zanimljivo, a on je u jednoj svojoj noveli "Bozicna uspomena" navodno pisao iz vremena provedenih u Monrovilu (Maycombu).

Posle je on na redu za citanje :), ali koliko vidim tu pripovetku "Bozicna uspomena" cu malo teze naci :(.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja uskoro krećem sa Idi postavi stražara, čim završim Fowler - My Autobiography.

 

Inače, super zanimljiva je, fenomenalan uvid u fudbal (ali i društvo) u vremenu kad je u engleskom fudbalu još uvijek bilo dosta onog "starog", a novi sistem u Premijer ligi tek se ustrojavao.... Fina priča o odrastanju i fudbalskoj akademiji Liverpula i o svakodnevnom životu fudbalera u Premijer ligi.

Prilično pošteno napisana (uz gomile slenga, kao da ju je Del Boj pisao :bigblue:) rekao bih, bez jeftinog senzacionalizma, a krajnje životna i down-to-earth, uz gomilu zabavnih anegdota.

 

Nisam to znao za Božićnu uspomenu, bilo bi zanimljivo pročitati.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima prevedena i kod nas ili engleska verzija?

 

Ovo je engleska verzija, nisam imao pojma ni da postoji, jednom slučajno naletio na nju na aerodromu i kupio je čim sam je vidio, kako da odoliš Fauleru :bigblue:

Inače, nisam baš fan autobiografija javnih ličnosti,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Превели су Фергусонову аутобиографију код нас, Влада Новаковић се обријао први пут у типа годину дана кад је требало да говори на представљању књиге. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja uskoro krećem sa Idi postavi stražara,

 

Procitah knjigu, interesantno je da je napisana pre romana "Ubiti pticu rugalicu", ali mi je drago sto je objavljena posle. Mislim da je roman "Ubiti pticu rugalicu" nastao korigovanjem "Idi postavi strazara", ali to i nije toliko bitno koliko je interesantno.

Sama prica naravno nije u rangu one poznatije, ali za mene je odlicna. Knjiga je dosta teza, ponavljaju se likovi iz Dzin Luizinog detinjstva kao i u "Ptici rugalici", Dzin Luiz se vraca u Majkomb kao 26-godisnjakinja iz Nju Jorka i zatice svoju porodicu u drugacijem ruhu nego onom iz detinjstva i ponovo "upoznaje" svoju porodicu Da ne otkrivam previse, knjigu vredi procitati, nazalost ljudi joj sude posle prve knjige, razocarali su se jer je ipak pokazala i "drugu stranu medalje" svoje porodice, ali po mom misljenju prikazala je zivot kakav i jeste u stvarnosti i kakve su bile drustveno-politicke prilike u tadasnjoj Americi, pogotovu na jugu uz dosta sentimentalnih i nostalgicnih osvrtaja u proslost.

 

Citace se obe knjige sto se mene tice i u buducnosti :)

 

Krecem sa romanom "Hladnokrvno ubistvo", Truman Kapote.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je što to čujem, za vikend se bacam na nju. To što je drugačija i "stvarnija" od Rugalice, apsolutno ne mora odmah biti loše.

 

nazalost ljudi joj sude posle prve knjige, razocarali su se jer je ipak pokazala i "drugu stranu medalje" svoje porodice, ali po mom misljenju prikazala je zivot kakav i jeste u stvarnosti

 

Ovaj utisak sam i ja stekao, a nisam je još ni pročitao. Čini mi se da ljudima nedostaje onaj osjećaj "nevinosti" koji je prisutan u Rugalici, pa su u velikom broju zato razočarani.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...