Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Утисци? Стоји ми на полици у Смедереву, одавно се премишљам да узмем.

 

Нушић: "Мистер Долар"

Само локалпатриотски.

 

Hm, ne znam ni sam. Dosta sporo, nameštena angažovanost, vidi se da je pisao majstor, ali na kraju deluje kao da je rezultat manji od uloženog napora. Pokušaj, sve u svemu, možda je meni loše naletela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i nije nešto ta knjiga, puno su nahvalili, ali dobro nisam baš merodavan po pitanju horora...

 

Ja sam je i kupio zato što su je puno nahvalili. Nije baš da bih je ja svrstao u horor ematiku, mada ima svojih jezivih momenata.

Ne znam na kom si jeziku čitao, ja imam englesku verziju i taj stil pisanja mi je veoma zanimljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topla preporuka:

 

http://www.goodreads.com/book/show/68428.The_Final_Empire

 

Ima i kod nas prevedeno, Red Magle.

 

Zvuci interesantno. Ce pogledam

 

Ja posle dugo vremena poceh novi serijal epske fantastike, svetovi Domaje i prva knjiga tj. ovako lepo

 

Stiven Donaldson - Kob poglavara kletnika

 

Obecava s pocetka vec.

 

Koliki je serijal i jel ima na engleskom kod nas negde?

 

 

 

SF:

Vilijem Gibson - Neuromanser

Filip K. Dik - Ubik

Ursula Legvin - Leva ruka tame (ja nasao kod ulicnih prodavaca za male pare)

Karel Capek - Rat ljudi i dazdevnjaka

 

-citala

-dobra ideja mogla bih.

-ima li na engleskom negde kod nas?

-citala

 

 

Hvala!

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posle dugo vremena poceh novi serijal epske fantastike, svetovi Domaje i prva knjiga tj. ovako lepo

 

Stiven Donaldson - Kob poglavara kletnika

 

Obecava s pocetka vec.

 

 

Overicu. Sto se tice epske fantastike, ja trenutno citam Piter V. Bretov serijal Noc demona, kod cetvrte knjige sam, zove se "Presto od lobanja". Fenomenalne su sve knjige, remek dela epske fantastike. Jeste da su malo poduze, 800-900 strana imaju, ali svaka stranica je sjajna.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam salmana rušdija, tlo pod njenim nogama, jeste njegov prepoznatljiv stil ali daleko slabije od dece ponoci i satanskih stihova bar za sada, nekih stotinjak stranica,,,

 

sto se tice preporuke za fantazi, Aberkrombi mi je bio prijatno iznenadjenje, trilogija prvi zakon i ima posle toga jos tri knjige iz istog sveta koje mislim da nisu prevedene kod nas

 

od klasicnog sf-a merkam da krenem sa prostranstvom kad zavrsim rušdija, posto mi se serija dopala, kontam da knjige mogu samo da budu bolje, citao neko, neki komentar ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...