Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

U poslednjih nekoliko nedelja uzeo sam konačno da čitam Witcher-a. Preleteo sam preko prve tri knjige za po 5 dana svaku.

Sapkovski, iako je dokazano govno od čoveka (pogledajte celu ujdurmu sa CD Projekt Red i tantjemima) vazda piše jednostavno i na maštovit način implementira staroslovensku mitologiju pa čak i neke bajke (dosta se to nazire u Poslednjoj želji) i Geralt je intrigantan heroj, pomalo stoičan i sarkastičan ali ukorenjen sa golemim moralnim kompasom i Edipovskim problemima. :bigblue:

Dijalozi su odlično napisani pogotovo kada se vodi ta priča o tome šta je čudovište, a šta čovek ili kako se kroz sve tri knjige prožima kritika na račun rasizma. To fali u ostalim delima epske fantastike. Mada nije da ni Witcher nema svojih guilty pleasure momenata sa lascivnim opisima seksa i stereotipa, ali se taman dovoljno izdvaja od većine ostalih radova i vidi se zašto je toliko popularan.

Ko zna možda i završim sve knjige pa na kraju izvrtim drugu i treću igru, verujem da ću prepoznati i više referenci tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2/16/2019 at 9:24 AM, VoivodBG said:

U poslednjih nekoliko nedelja uzeo sam konačno da čitam Witcher-a. Preleteo sam preko prve tri knjige za po 5 dana svaku.

После треће књиге, односно прве у целокупној саги писац као да се изгубио у свом свету и као да је остао без идејa како да настави писање које је започео. Прича која је ражвакана у пет књига могла је барем за једну да буде краћа, али барем за ту једну. Изгледа да је Сапковском интересантније да пише о печеним кромпирима, филерима и тотално небитним ликовима. Ускоро завршавам последњу књигу у саги ''Господарица језера'', и после тога ми остаје само ''Сезона олуја''. Далеко су боље и занимљивије приче о вешцу, па чак и саме сцене у "The Witcher" видео играма од саге.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...