Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

@MiroslavXO apropo Witcher knjiga, mogao bih donekle da se složim da je u Vreme Prezira i Vatrenom krštenju preterao sa opisom pravljenja rakije i mandragore, baš mi tvoj komentar ostao u glavi dok sam čitao i to se prožima na skoro 10 stranica. :)

Mada prijaju ti predasi o hrani i piću, jer je uspeo da nagruva sijaset likova koje je postalo teško da popamtim od silnih spletki i intriga.
 

Upravo sam uzeo Lastavičju kulu i iznenadilo me povećanje broja strana, nadam se da neće previše da umori sa tim opisima, ali svakako se priča sve više zakuvava.

Pročitao Sobu za snovue konačno. Preporučivao sam je pre i ovde mogu da potvrdim ako volite Linča onda je ovo definitivna knjiga za vas.

Osim što će te ga bolje upoznati kroz njegovo detinjstvo i kroz razne radne procese, dobija se na pretek informacija kako je dolazio na ideje da implementira u filmove i Twin Peaks.

I dobijete baš lepu sliku o njegovom karakteru i njegovom delu, deluje kao kul tip, generalno ljudi obožavaju da sarađuju sa njim, a i strava je što sam potvrđuje da nije od onih old school režisera koji bi maltretirao svoje glumce (e moj Kjubriče!) da bi iz njih izvukao maksimum, već sve lagano kroz priču i minimalno gestikuliranje.

Iznenadio sam se da je u Poljskoj otkupio jednu fabriku gde je imao svoj studio i pravio radove i muziku, koju su mu kasnije preuzeli čelnici tog grada i rekli mu ti ovde možeš samo da budeš gost, a Linč je sve već otplatio u vezi zemljišta. Nikada se nije vratio tamo (mislim da je grad Lođ) a ovi iz grada i dalje to reklamiraju kao turističku atrakciju kao "studio Dejvida Linča". Pravda za Linča!

Inače zeznuo sam se i pazario isto njegovu knjigu Lov na veliku ribu (izdao Arete) koja sadrži citate o transcendentalnoj meditaciji i radovima na filmu, da stvar bude smešnija barem preko 70% tih citata se već nalazi u Sobi za snove, što bi se reklo moja antipreporuka da date novce za badava pogotovo za mnogo manji materijal naspram Deretine Sobe za snove.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Završio Witchera konačno. Gospodarica jezera je bila baš nešto drugačije od raznih epskih fantastika koje sam do sada čitao.

Malo je Sapkovski dao sa opisima u poslednjih par knjiga, pa sam se nervirao što toliko skreće sa teme, ali onda sam se uhvatio za jednu ideju, pošto se i u samom serijalu bavi velikim ratom, u svim knjigama ovakvog tipa autori uglavnom idu na caku da borba bude što grandioznija i slabo se dotačinju kakvog to efekta ima na svet.

Skidam matorom drkošu kapu jer je savršeno prikazao rat kao najveći besmisao koji postoji i koji smo mi ljudi (ajde i u ovom slučaju vilenjaci i patuljci) izmislili.

I nisam baš zadovoljan kako je završio knjigu, neću da kažem da je izabrao lak završetak, ali mi je drago da je CDProjeckt Red kupio prava od njega i dalje izgradio svet Witcher a u video igrama.

Sada ostaje samo da se obrnu Witcher 2 i 3. :blek:
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Frenk Herbert - Dina tom 1 (reizdanje Čarobne Knjige)

Poprilično je dobro prevedeno i dobro odrađeno kada se uzme u obzir da je meki omot. I dalje se dobro drži priča. Jedva čekam drugi tom.

Andžej Sapkovski - Sezona Oluja

U redu je, ali mi posle originalne sage ovo dođe kao neko dodatno jelo koje je tu radi reda, ali me ne radi u tolikoj meri.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lewis Carroll - Sylvie and Bruno / Sylvie and Bruno Concluded

On 6/16/2019 at 12:21 PM, VoivodBG said:

Frenk Herbert - Dina tom 1 (reizdanje Čarobne Knjige)

Poprilično je dobro prevedeno i dobro odrađeno kada se uzme u obzir da je meki omot. I dalje se dobro drži priča. Jedva čekam drugi tom.

Andžej Sapkovski - Sezona Oluja

U redu je, ali mi posle originalne sage ovo dođe kao neko dodatno jelo koje je tu radi reda, ali me ne radi u tolikoj meri.

Ja sam do 6. dela čitao, i bilo mi jako dobro. Ono posle sam potpuno iskulirao, mislim samo posthumne stvari nakon toga, eventualno što sin pisao il' tako neko [/mrzimedaguglam]

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 6/19/2019 at 12:22 PM, Angelystor said:

Lewis Carroll - Sylvie and Bruno / Sylvie and Bruno Concluded

Ja sam do 6. dela čitao, i bilo mi jako dobro. Ono posle sam potpuno iskulirao, mislim samo posthumne stvari nakon toga, eventualno što sin pisao il' tako neko [/mrzimedaguglam]


Jeste prvih 6 knjiga je napisao ćale, a posle je sin u saradnji sa još jednim tipom, nalazio spise koji su bili nedovršen od ćaleta i i od njih pravio prequele i radio je neka prepravke u canonu glavnih knjiga. To se komotno može preskočiti. Nisu mi se dopale onomad davno kada sam ih čitao, a i ne verujem da se tu nešto sa godinama promenilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...