Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

On 6/3/2023 at 8:33 PM, Kumodraski Vo said:

IMG-20230603-203013.jpg

Posto mi se dosta svideo Piknik, resio sam da izudaram i sve ostalo sto je izaslo kod nas od brace, citam kako koju nabavim. Bar ovih par od kentaura za pocetak..

Ima bese nekoliko njihovih knjiga u e formatu na srpskom ako se ne varam. 

Dobri su, narocito sa ove vremenske distance. 

Ja se setih Silverberga ali ovo sto pazarih na sajmu mi se nije dopalo uopste, jes da je bilo nesto dzaba ali ipak. Umiranje iznutra - ne preporucujem. 

 

S druge strane, moj pohod u osvajanje savremenih dalekoistocnih autora ide odlicno. Preporuka Min Jin Lee - Pachinko.

Dosta me podsetila na Ju Hua - Ziveti, doduse to je kineski pisac, ali je vreme desavanja radnje slicno kao i u Pachinko, oko drugog svetskog rata.

Zanimljivo mi je da citam kako su u Kini, Japanu i Koreji prezivljavali taj period, znajuci kako je ovde bilo. Drugaciji mentaliteti i logike, a opet - sirotinja svuda uvek ista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 6/3/2023 at 8:33 PM, Kumodraski Vo said:

 

Posto mi se dosta svideo Piknik, resio sam da izudaram i sve ostalo sto je izaslo kod nas od brace, citam kako koju nabavim. Bar ovih par od kentaura za pocetak..

Teško je biti bog je verovatno moja omiljena sf knjiga svih vremena, mislim da sam imao dva primerka, oba dao bivšim devojkama xd
Vrteo se po kupindu komplet sabranih dela, koji i ja imam (sada bez ove), ne znam da li se prodaje i dalje...

što se teme tiče,
jovo bakić - jugoslavija, razaranje i njegovi tumači
philip goff - Galileo's Error: Foundations for a New Science of Consciousness

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

knjiga-mac-u-oluji-dejvid-gemel-carobna-

knjiga-ponocni-soko-druga-knjiga-o-rigan

 

Upravo sam na pola druge knjige. Gemel mi je odavno bio na listi za citanje i najzad je dosao na red. Kralj iza zatvorene kapije je bila dobra knjiga i prva koju sam od njega procitao, pa je onda dosla na red Legenda i na kraju ovo. Mogu reci da mi se svidja i da je onako bas lagana za citanje. Nije prenatrpana likovima i nema mnogo palamudjenja i deskripcija prirode i nebitnih predmeta. To je ono sto se trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Citam serijal Malaska knjiga palih, ali nemam pojma kojim redom treba da se cita. Ja uzeo jedan deo koji bi trebao da bude prvi i sa neba pa u rebra hiljade likova dogadjaja bez ikakvog objasnjenja tako da izgleda da sam negde omanuo. Ako je neko citao neka pomogne kolegzi i kaze mi koju prvo da uzem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Posle mnogo vremena resio da procitam oba dela. Sta reci sem da je covek jedan od najjacih pisaca ikada. Ostao mi drugi deo da procitam, ali vec prvi me izuo iz patika. 

sabrane_price_1_vv.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...