Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Slučajno naleteh na knjigu, i to na filološkom fakultetu kod onog brbljivog čičice što prodaje polovnjake, dok sam tražila neku litetaturu za nadolazeći ispit iz filozofije. Privukao me naslov. Za autora nikad ranije nisam čula icon_redface.gif Platila sam je 150 din. što je smešno jer je knjiga f.e.n.o.m.e.a.l.n.a.

 

Elem, evo naslova:

"O nezgodi biti rodjen" - Emil Sioran

De l'inconvenient d'etre ne" - E.M. Cioran

 

evo nekih delića:

18. (deo) Ko već na pocetku zapaža svršetak, kreće se brže od vremena.

 

23. Istinski dodir među bićima uspostavlja se isključivo nemuštim prisustvovanjem, prividnim ne-saobraćanjem, mističnom i ćutljivom razmenom, koja podseća na unutrašnju molitvu.

 

57. Neki su izloženi nesrećama; drugi, opsesijama. Koje treba više da sažaljevamo?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

 

Superinteligentni Plavi Preliv icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Ma ne ne prijatelju, mene je u potpunosti inpresionirala teorija neverovatnoće i zeleo bih da je ja izvedem ovde prvi na zemlji samo se palšim da nedozivim sudbinu pametnjakovića koji ju je već pronašao tamo negde zuba.gificon_mrgreen.gifzuba.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsila sam skoro Igra Prokletstva....videcu sta cu sledece ako budem imala vremena.......

Ako planiras da citas jos nesto od Barkera (meni se inace The Damnation Game najvise svidja od svih njegovih knjiga) preporucujem ti Coldheart Canyon. Ja trenutno citam Everville od Barkera ali sam se zajeb'o jer je to u stvari drugi deo The Great And Secret Show-a. Jebi ga, i ovako je knjiga do jaja ali ipak nekako nema tu uzivanciju citanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igra prokleststva je fenomenalan roman icon_da.gif Ludi Klajv...

 

Inace,pre neki dan sam procitao Dervis i smrt (lektira,sta cu kad moram icon_mrgreen.gif ) a sada sam poceo da citam odabrane pripovetke Somerseta Moma

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...