Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Count Zero - kakoseveczovepisac. U nasem prevodu nazalost, "Grof nula".

Pisac William Gibson, i da, naj gori prevod imena knjige koji sam do sada video. Knjige ustvari ne treba prevoditi, vec nauciti jezkik na kojem su napisane i citati ih u originalu. Sad citam silom prilika Barkera prevedenog na srpski, i prevod je ocajan, a verujem da knjiga moze da bude jako zanimljiva. Moracu da je potrazim u originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tragom mrtve princeze-Kenzine Murad (dopalo mi se po nazivu..a videcemo da li ce da se pretvori u bljuzgavicu ili ce da bude dobro) mada ima dosta istorije to je +...

Edited by Dolly

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tragom mrtve princeze-Kenzine Murad (dopalo mi se po nazivu..a videcemo da li ce da se pretvori u bljuzgavicu ili ce da bude dobro) mada ima dosta istorije to je +...

Svakako da je plus, izbegavajte ljubavne romane!

 

 

Inace, trenutno se "majem" sa Orvelovom "1984".

 

 

 

Urotsukidoji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljubavni romani pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

Anu Karenjinu nisam citao kada je trebalo.

 

 

Zato sam, jedno vreme, i vukao keca iz srpskog preko cele rubrike, jer se profanka SAMO tako lozila na tu knjigu!

 

 

Hteo sam da je koljem. violent.gifmhihi.gif

 

 

 

Urotsukidoji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znaci da se jednom (nadam se ) buducem arheologu nikako nece dopasti... icon_smile.gif

sto si uzeo nesto sto ti se ne dopada za maturski? btw, ja sam zalutali filolog, ne volim da citam i knjige su mi manje vise dosadne i iste. ova mi se svidja iz licnih a ne filoloskih razloga icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha...ha... violent.gif E, ima jedna lepa pesmica o maloletnici na ovom nashem divnom yumetalu... Shta se folirash, upozoravash ljude na neke (BASH MISTERIOZNE) maloletnice, kao da ih zashtitish, a ustvari se plashish da tvoja maloletnica ne pochne da zlostavlja nekog drugog a tebe da batali mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

Edited by bestia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adela-skrivena prica Dzein Eir i nije nesto

skoro sam procitala Prica o karmi, peti zivot i trgovci dusama od Bendekta knjige nemaju neko vrednost (nema nikakvog filozofiranja) nisu nesto kvalitetne ali interesantne su jer zbunjuju...mnogo...probajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...