Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Fridrih Niche - Tako je govorio Zaratustra

Charles Bukowski - Holivud icon_smile.gif

He.. icon_biggrin.gif Upravo sam zavrsila "Pricu o slobodnoj zeni - Lu Andreas Salome", zeni natprosecne inteligencije i neprevazidjene lepote. Svojevremeno je bila velika zavodnica, koja je zavrtela pamet mnogim muskarcima, najpoznatiji su Frojd, Rilke i Nice, koji skrhan bolom zbog njenog vecitog odbijanja i ravnodusnosti, i smrti svog prijatelja Vagnera pise "Tako je govorio Zaratustra".

Sad citam "Zlocin i kazna".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo pre koji dan Gibonovo "Opadanje i propast Rimskog Carstva". Opsirno i autenticno delo koje daje uvid i zaista dobro prikazuje Hriscanstvo kao krucijalan faktor pada imperije. Kako jedna organizovana religija na kratko vreme uzdigne drzavu do vrhunca, da bi zatim istom takvom silom za sobom povukla niz negativnih posledica koje povlace celu jednu civilizaciju ka naglom ponoru. A kako veliki kamen ne moze da padne bez velikog treska, tako su lepo objasnjenje i posledice pada Carstva i epilog cele price. Preporucujem svakome koga iole interesuje ovaj period istorije, delo je vanserijsko, veoma upecatljivo, te ne moze ostaviti bez snaznih impresija citaoca. Nase izdanje je nesto uzeg opusa njevog originalno pisanog dela, te su pojedina poglavlja izostavljena ili iskasapljenja na manje celine. Stvarno bi bilo steta te ne procitati ovakvo delo u celosti, vec ovakvu integralnu skrnavstinu... Izuzevsi taj podatak, zaista dobro izdanje, sa odlicnim prevodom i odlicnim recenzentom. Ovo je ipak jedan od pojmova pro-evropske ideologije i svakom pokloniku doticnog poretka zdusno preporucujem da procita knjigu!

Planiram da paralelno citam i Selinga, "O sustini ljudske slobode" ako pribavim iole vremena od silne dokolice...

Edited by Katahazah

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Agonija & ekstaza'' od Irvinga Stonea miklandjelova biografija...

e da,to je super knjiga...citala sam je abs kad smo na istoriji umetnosti radili Mikelandjela,tako da se sve savrseno uklopilo...

 

 

trenutno citam Zlocin i kaznu...to sto mi treba za skolu,a za sebe Dablince od Dz.Dzojsa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zirafine suze od Aleksandra Mekol Smita, posto sam zavrsio Prvu damsku detektivsku agenciju (one knjige koje su se reklamirale na b92), simpaticno i sa puno duha, napisano bas pitkim jezikom, bukvalno se chita 3 sata po knjizi ... icon_da.gif

Pocheo sam "Budjenje" od Antoni De Mela , u nekim stvarima se neslazem, ali knjiga uspeva da me ... hmm .. uzdrma ...

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da,to je super knjiga...citala sam je abs kad smo na istoriji umetnosti radili Mikelandjela,tako da se sve savrseno uklopilo...

 

 

ja sam citala `zudnja za zivotom` - o van goghu

 

i zivot mona lize - o da vinciju..

 

 

nisam cula za tu o mikelandjelu!!

jel bas valja cemu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,sad me podseti za "Zudnja za Zivotom" odlicna knjiga...bas te uzdrma

isto nije lose,kad smo vec kod biografija,Mulen Ruz-Pjer la Mir o zivotu Tuluz Lotreka...

 

a za agoniju i eks. da,procitaj je,odlicna je,ponavljam...cini mi se da ima dve knjige,ali mozda ima neko izdanje koje sadrzi oba dela u jednoj kjn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,sad me podseti za "Zudnja za Zivotom" odlicna knjiga...bas te uzdrma

isto nije lose,kad smo vec kod biografija,Mulen Ruz-Pjer la Mir o zivotu Tuluz Lotreka...

 

a za agoniju i eks. da,procitaj je,odlicna je,ponavljam...cini mi se da ima dve knjige,ali mozda ima neko izdanje koje sadrzi oba dela u jednoj kjn.

ja sam moju tek pocela, imam jednu knjigu mislim ogromna je pa mi se cini da je tu zbudzen ceo njegov life

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...