Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

jednostavno ne mogu da nadjem da kupim a da naruchujem preko neta, daleko mi je vece zadovoljstvo da chitam sa fotokopije.

zar je bitno sa chega se chita?meni je samo vazno da prochitam..

icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

~' date='28. 5. 2005, 14:21'] zar je bitno sa chega se chita?meni je samo vazno da prochitam..

rolleyes.gif

jeste bitno za nas romatichne dushe, nishta jache od mirisa stare stare stare knjige.... tako sam vinetua chitala kad sam bila mala, ono zuto pa se raspada... mmm....

 

na kompu ne bih nikad hcitala knjigu, ne zelim da nosim naochare, a sa papira, ako je knjiga nova, sve mi jedno dal je kopja il original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

~' date='28. 5. 2005, 14:21'] zar je bitno sa chega se chita?meni je samo vazno da prochitam..

rolleyes.gif

Glupo pitanje, naravno da je bitno. 30% celog užitka jeste oblik, korice, boje, miris, osećaj... ...sve to čini kompletni doživljaj knjige. NIKADA ne bih mogao da čitam sa fotokopija ili još gore kompijutera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam je vecheras dobila,dobro je...htela sam da je kupim......

deluje jako dobro icon_da.gif

Svakome ko pročita "Da Vinčijev kod" bih preporučio roman "Fukoovo klatno" Umberta Eka. Da Vinčjev kod je gruba vulgarizacija ovog remek-dela moderne književnosti. Mada, nije za svakoga...ko pregura prvih pedesetak strana obavezno završava knjigu...a osećaj na zadnjim stranicama je neponovljiv...jedna od retkih metafizičkih problematika, a vrlo je prijemčiva i primamljiva. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Vinčjev kod je gruba vulgarizacija ovog remek-dela moderne književnosti. Mada, nije za svakoga...ko pregura prvih pedesetak strana obavezno završava knjigu...a osećaj na zadnjim stranicama je neponovljiv...jedna od retkih metafizičkih problematika, a vrlo je prijemčiva i primamljiva. icon_da.gif

Ja sam odavno pregurala prvih pedesetak strana... icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakome ko pročita "Da Vinčijev kod" bih preporučio roman "Fukoovo klatno" Umberta Eka. Da Vinčjev kod je gruba vulgarizacija ovog remek-dela moderne književnosti. Mada, nije za svakoga...ko pregura prvih pedesetak strana obavezno završava knjigu...a osećaj na zadnjim stranicama je neponovljiv...jedna od retkih metafizičkih problematika, a vrlo je prijemčiva i primamljiva. icon_da.gif

Shta kaze Eco: 'I know, I know,' he says with a laugh. 'My book included the plot for The Da Vinci Code. But I was not being a prophet. It was old occult material. It was already all there. I treated it in a more sceptical way than Dan Brown did. He had the excellent idea of treating it as if it were true. Millions of people believed him. They took it seriously, but it was all a hoax.'

 

The Da Vinci Code is one of the few novels to have sold more than The Name of the Rose, I point out. Must be quite galling, that. He shrugs. Has he read it? 'Yes.' Did he like it? He shrugs again. 'It's a page-turner.'

 

 

...i Rushdie: Salman Rushdie, interestingly enough, described Foucault's Pendulum as 'humourless, devoid of character, entirely free of anything resembling a credible spoken word and mind-numbingly full of gobbledygook of all sorts'.

 

 

...a ja sam je procitao tri, a pocinjao bar 10 puta icon_mrgreen.gif

Edited by Joca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Eco je gospodin čovek...

 

i Rushdie je, mada mi se "Bes" ne svidja preterano... za razliku od "Satanskih stihova" i "Dece ponoci"...

 

A Brown je zaista vešt pripovedač, to se ne spori, ima dosta svedenu, ali iz nekog razloga ubedljivu moć pripovedanja i ubeđivanja... ali mi se i dalje ne sviđa...

 

Mislim da njegova popularnost vuče iste korene kao i popularnost Koelja - približavanje umetnosti preko masovne kulture, koja, umesto da izrodi to približavanje, stvara autentičnu umetnost umanjenih vrednosti u odnosu na one izvorne, ali uvek izbegavajući mogućnost kategorizacije, u, na primer, kič.

Edited by Troglavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...