Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Ni ja nisam ljubitelj tih bestselera. no.gif Jedino sto sam procitala iz te tzv. literature su knjige Paula Koelja, i evo skoro sam procitala i 'Da Vincijev kod'. Porazavajuce je to sa tim knjigama....ima ih uzasno mnogo...ranije je trebalo da prodje dosta godina, da delo prodje kroz vise recenzija pa ako zaista vredi - tek onda se objavljuje. Danas mogu i ja da napisem neku knjigu i da se to objavi...strasno. no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masovna proizvodnja/masovna konzumacija. Tako je i sa muzikom i filmovima....samo što knjige i dalje generalno,nisu za svakoga. Mnogo,mnogo,mLogo više ima ljudi koji u životu nisu pročitali niti jednu jedinu knjigu od onih koji nisu pogledali ni jedan film ili odslušali jedan ceo album pesama.

 

Sad,pitanje je da li je bestseler knjiga ravna recimo Britney Spears muzici ili bilo čime u tom intelektualnom rangu.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad... Mene na sajmovima knjiga i pored toga shto uglavnom skupim ogroman budzet dotuche to shto u plato stignu Art-Book-ovi mojih omiljenih ilustratora, obavezna neka odlichna i opaka enciklopedija i plus ovi sa stripovima donesu tonu pravih retkosti... Tu ode sav buzdet koliko god ga ima. I plus barem 8 knjiga icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam se odusevila knjigom,..moram priznati vecinom je za zensku publiku,..ali ipak,..Prikazuje vreme Jakova i njegovih sinova i prati tok biblije,..ali u sustini se radi o zenama i njihovim mukama,..silovanjima,...velikoj kolicini zena ,sluskinja i ljubavnica,...i tako,..

Elem knjiga se zove "Crveni sator".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam ljubitelj tih bestselera. no.gif Jedino sto sam procitala iz te tzv. literature su knjige Paula Koelja, i evo skoro sam procitala i 'Da Vincijev kod'. Porazavajuce je to sa tim knjigama....ima ih uzasno mnogo...ranije je trebalo da prodje dosta godina, da delo prodje kroz vise recenzija pa ako zaista vredi - tek onda se objavljuje. Danas mogu i ja da napisem neku knjigu i da se to objavi...strasno. no.gif

Pa, pisac danas treba da bude psiholog da bi pogodio tanku zicu kod publike icon_smile.gif Hocu reci, religiozne teme, carobnjaci, horoskop, popularna psihologija jednostavno intrigiraju ljude... to je plitko stivo, ne zahteva veliki intelektualni napor pa se lako konzumira... icon_smile.gif

Po meni je to gubljenje vremena. Bolje procitati jedno klasicno delo vise puta u razlicitim periodima zivota neko procitati stotinak pomenutih stiva... to (bar kod mene) prolazi samo na letnjem raspustu kada je potrebno rasteretiti mozak icon_da.gif

Trenutno sam u "fazonu" da kupujem i citam klasike na engleskom sto zbog faxa, sto zbog toga sto me zanima da li se drugacije dozivljava delo napisano na maternjem jeziku ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...