Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Zlocin i kazna - moj omiljeni Dostojevski biggrin.gif

mene je jedna osoba navela na razmishljanje i shvatila sam da su ''Braca Karamazov'' mnogo bolji, mozda cak i ''Zli Dusi''

''Zlocin i Kaznu'' svi vole svi se odushevljavaju a na kraju ne procitaju nista drugo osim toga

Obozavam Ruse! HoCCCCCCCCCu u Peterzburg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Zlocin i Kaznu'' svi vole svi se odushevljavaju a na kraju ne procitaju nista drugo osim toga

Obozavam Ruse! HoCCCCCCCCCu u Peterzburg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa ja sam vec procitala 'Ponizeni i uvredjeni'. icon_da.gif A posle mi slede "Braca Karamazovi", kao i jos neka njegova dela koja cu uzeti iz biblioteke cim zavrsim sa lektirom. icon_da.gif

P.S. Rusi su zakon sto se tice poezije a i proze! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa,meni je ruski prvi jezik no.gif u prevodu-5 puta nedeljno ruski,+ petkom dvochas  no.gif

a,dobijam sledecje godine teoriju prevodjenja,pa cju ondaK da prevodim  no.gif

Blago tebi, po ceo dan sam u stanju da gledam HTB obozavam zvucnost ruskog jezika! Obozavam ruske pisce, obozavam istoriju rusije, obozavam St. Peterzburg, obozavam jednog ruskog glumca, ruski balet, ruske bajke, obozavam Rusiju! Ako iskrsne neka ture eto mene tamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blago tebi, po ceo dan sam u stanju da gledam HTB obozavam zvucnost ruskog jezika! Obozavam ruske pisce, obozavam istoriju rusije, obozavam St. Peterzburg, obozavam jednog ruskog glumca, ruski balet, ruske bajke, obozavam Rusiju! Ako iskrsne neka ture eto mene tamo!

Eeee, i ja obozavam Rusiju i St Peterzburg i Moscow... imam gomilu rodbine u Rusiji, a opet ni jednom nisam krocila tamo. icon_cry.gif Shame.

 

Btw, imam neke slike - cale na exkurziji po St. Peterzburgu... mislim, cale je slikao sve sto je potrebno, he, he... tu i tamo se vidi finski zaliv... samo cekam icon_twisted.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je jedna osoba navela na razmishljanje i shvatila sam da su ''Braca Karamazov'' mnogo bolji, mozda cak i ''Zli Dusi''

''Zlocin i Kaznu'' svi vole svi se odushevljavaju a na kraju ne procitaju nista drugo osim toga

na mene je Idiot ostavio najjaci utisak...

kako mi se slosilo kad sam procitao knjigu icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danijel Defo- Mol Flanders

D.Defo- Guliverova putovanja

icon_smile.gif

Pazi ovako, D.Defo jeste napisao Mol Flanders, ali je Jonathan Swift napisao Gulivera.

Priznajem, "Guliverova putovanja" su stvarno dobra knijga, i trebalo bi svako pod obavezno da ih procita

-najoriginalnija opsteljudska satira koju sam ikad procitala!!A i zanimljivo je, za 18.vek

 

Ali celo delo-ne ova skracena izdanja(Liliput i Brobdingnag)

Edited by Mrs Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...