Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

jbt zar vi ljudi ne možete ni jedan jedini citat, ni jednu jedinu rečenicu da napišete iz te knjige koju čitate??? ili je veoma loša pa ne ostavlja neki poseban utisak na vas... user posted image

kad bas insistiras.. icon_wink.gif

 

"Metod doktora Lektora u skidanju vrha Krendlerove lobanje pripada staroj egipatskoj medicini, mada je on imao prednost testere za autopsiju, kljuca za lobanju i boljih anestetika.

Ruzicasto-sivkasta kupola Krendlerovog mozga vidljiva je iznad presecene kosti.

Doktor Lektor sada stoji iznad Krendlera sa instrumentom koji podseca na kasiku za vadjenje krajnika i njom uklanja isecak sa prednjeg dela mozga, onda jos jedan i tako sve dok ih ne bude cetiri. Krendlerove oci gledaju navise kao da prate zbivanja. Doktor Lektor spusta isecke u posudu sa ledenom vodom, voda je prethodno zakiseljena rastvorom limuna, s' namerom da ih ocvrsne.

- Bi li da izmahnes na zvezdu rukom - zapeva Krendler najednom - da nosis mesecinu u tegli sa mukom.

U klasicnoj kuhinji, mozak se natapa, ostavlja da se cedi i hladi preko noci da bi ocvrsnuo. U rukovanju sa predmetom koji je sasvim svez, pravi je izazov da se spreci da se materijal prosto ne rasturi u punu saku gromuljastog zelatina. Uz besprekornu spretnost, doktor prebacuje ocvrsle komadice na tanjir, provlaci ih lako kroz pripravno brasno, a onda i kroz sveze prezle. Ubacuje sveze crne tartufe u sos i dovrsava ga sa nekoliko kapi limuna.

Brzo przi isecke sve dok ne potamne sa obe strane.

- Mirisu sjajno! - kaze Krendler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad bas insistiras.. icon_wink.gif

 

"Metod doktora Lektora u skidanju vrha Krendlerove lobanje pripada staroj egipatskoj medicini, mada je on imao prednost testere za autopsiju, kljuca za lobanju i boljih anestetika.

Ruzicasto-sivkasta kupola Krendlerovog mozga vidljiva je iznad presecene kosti.

Doktor Lektor sada stoji iznad Krendlera sa instrumentom koji podseca na kasiku za vadjenje krajnika i njom uklanja isecak sa prednjeg dela mozga, onda jos jedan i tako sve dok ih ne bude cetiri. Krendlerove oci gledaju navise kao da prate zbivanja. Doktor Lektor spusta isecke u posudu sa ledenom vodom, voda je prethodno zakiseljena rastvorom limuna, s' namerom da ih ocvrsne.

- Bi li da izmahnes na zvezdu rukom - zapeva Krendler najednom - da nosis mesecinu u tegli sa mukom.

U klasicnoj kuhinji, mozak se natapa, ostavlja da se cedi i hladi preko noci da bi ocvrsnuo. U rukovanju sa predmetom koji je sasvim svez, pravi je izazov da se spreci da se materijal prosto ne rasturi u punu saku gromuljastog zelatina. Uz besprekornu spretnost, doktor prebacuje ocvrsle komadice na tanjir, provlaci ih lako kroz pripravno brasno, a onda i kroz sveze prezle. Ubacuje sveze crne tartufe u sos i dovrsava ga sa nekoliko kapi limuna.

Brzo przi isecke sve dok ne potamne sa obe strane.

- Mirisu sjajno! - kaze Krendler.

kucao si ?

:lood:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karlos Kastaneda "Ucenje don Huana"

e to moram vec jednom da uzmem, pocetak me je doduse malo smorio, a i bilo mi je malo mutno dok sam citala.

Inace, sad sam krenula sa citanjem knjige "Prakticna intuicija" od Laure Dej, neka vrsta prirucnika kako na maximalan nacin i u svakom slucaju iskoristiti svoju intuiciju. Knjiga obecava. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto te smorio pocetak nisam ja kriva,al' za ono "bilo mi mutno malo..." to je vec moja zasluga... icon_mrgreen.gif Al' dobro evo jedne stvari na koju sam naletela u ovoj knjizi i koja bi trebala da bude "pametna rec",al' je ja ne fermam toliko,cak je ne uvazavam!

 

"Mos pociva na vrsti znanja koje imas.Kakvog smisla ima znanje o kojecemu koje ti nije ni od kakve koristi?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...