Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

ohoj, to je fenomenalna knjiga !

pravo sektashka...

profa mi je preporucio rekao je da je otelotvorenje moje pojave (kao sto ljudi mogu da asociraju na neku zivotinju, tako ga ja asociram na knjigu) pa kad je procitam podelicu misljenje..inace juce je kupih sa izdanjem vecernjih novosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ohoj, to je fenomenalna knjiga !

pravo sektashka...

Ja sam je citala ovde kao lektiru za spanski.Jako mi se dopala knjiga,a juce sam pisala esej na tu knjigu.Sada citam "Da Vinci Code" i ''Demons and Angels'',autor je Dan Brown icon_da.gif .Knjige mi se jako dopadaju i jedva cekam da ih moja mala porodica procita da migu da ih smaram o tome. icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

A, sto je sektaska? icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

SVET KAO VOLJA I PREDSTAVA - A. Shopenhauer

Mozes li ti da procitas (kupis) bar jednu knjigu koju ti neko drugi ne preporuci

Bas si se naplatio za te knjige, zar ne

Samo ne znam sta ce ti, nije to za tebe

Drzi se stvari tebi bliskih, to prepusti drugima icon_mrgreen.gif pametnijima icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sopenhauer je napisao jedno od najboljih djela u cjelokupnoj filozofskoj literaturi 'Pareneze i maksime' (moze da se procita odvojeno, kao posebna knjiga, a dio je veceg djela - Parerge i Paralipomene)

Kome se svidjaju takve stvari i ko ima vremena, preporucujem da je procitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam je citala ovde kao lektiru za spanski.Jako mi se dopala knjiga,a juce sam pisala esej na tu knjigu.Sada citam "Da Vinci Code" i ''Demons and Angels'',autor je Dan Brown icon_da.gif .Knjige mi se jako dopadaju i jedva cekam da ih moja mala porodica procita da migu da ih smaram o tome. icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

A, sto je sektaska? icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

ponashanje gl. lika e tu je poenta. fanatizam koji oseca prema Mariji, je jednak verskom fanatizmu..zato je sektashka.. chudi me da nisi prokuzila ako si vec radila analizu. Sta konkretno ? Celo delo ili parcijalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...