Jump to content

Recommended Posts

• Replies 6.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Знао сам да се ово спрема још кад сам видео да је Леми постовао на Науци пре годину дана.

Ovaj book koji trenutno čitam je najbolji ikada.   Zove se The Book Of Souls.       hahahahaha, baš sam vas prešao, hehe, ostanite sa mnom imam još opakih forica.       Poyyy

Od Lovecrafta?

U poslednjih nekoliko nedelja uzeo sam konačno da čitam Witcher-a. Preleteo sam preko prve tri knjige za po 5 dana svaku.

Sapkovski, iako je dokazano govno od čoveka (pogledajte celu ujdurmu sa CD Projekt Red i tantjemima) vazda piše jednostavno i na maštovit način implementira staroslovensku mitologiju pa čak i neke bajke (dosta se to nazire u Poslednjoj želji) i Geralt je intrigantan heroj, pomalo stoičan i sarkastičan ali ukorenjen sa golemim moralnim kompasom i Edipovskim problemima. :bigblue:

Dijalozi su odlično napisani pogotovo kada se vodi ta priča o tome šta je čudovište, a šta čovek ili kako se kroz sve tri knjige prožima kritika na račun rasizma. To fali u ostalim delima epske fantastike. Mada nije da ni Witcher nema svojih guilty pleasure momenata sa lascivnim opisima seksa i stereotipa, ali se taman dovoljno izdvaja od većine ostalih radova i vidi se zašto je toliko popularan.

Ko zna možda i završim sve knjige pa na kraju izvrtim drugu i treću igru, verujem da ću prepoznati i više referenci tako.

• 3 weeks later...

Predrag Ličina - Bljuzga u praskozorje, knjiga po čijim motivima je rađen film Poslednji Srbin u Hrvatskoj. Film odgledo nijesam, ali od knjige se živ upišo jesam.

On 2/16/2019 at 9:24 AM, VoivodBG said:

U poslednjih nekoliko nedelja uzeo sam konačno da čitam Witcher-a. Preleteo sam preko prve tri knjige za po 5 dana svaku.

После треће књиге, односно прве у целокупној саги писац као да се изгубио у свом свету и као да је остао без идејa како да настави писање које је започео. Прича која је ражвакана у пет књига могла је барем за једну да буде краћа, али барем за ту једну. Изгледа да је Сапковском интересантније да пише о печеним кромпирима, филерима и тотално небитним ликовима. Ускоро завршавам последњу књигу у саги ''Господарица језера'', и после тога ми остаје само ''Сезона олуја''. Далеко су боље и занимљивије приче о вешцу, па чак и саме сцене у "The Witcher" видео играма од саге.

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...