Jump to content
Sign in to follow this  
Александра

Knjiga koju trenutno čitate?

Recommended Posts

Završio: Damir Karakaš - Proslava

Počeo: Jejts je mrtav! roman 15 irskih pisaca.

• Upvote 1

Proslava je meni užasno sumorna. Kratka i laka za čitanje al teška za varenje.

Ove Irce sam uzeo kao malo laganeze.

Gustav Majrink - anđeo sa zapadnog prozora 

On 4/12/2020 at 9:24 AM, Koroviev said:

Idemo na epske stvari: Kormak Makarti - Satri

Javi utiske. Makartija sam pročitao sve do sada prevedene (osim te).

Dovršio Corwin cycle iz Ambera. Def najprecenjenija fantastika koju sam do sada čitao.

Next in line:

VELIKI+BOG+PAN++%25281%2529.jpg

On 4/17/2020 at 7:12 PM, metal guru said:

Gustav Majrink - anđeo sa zapadnog prozora 

Javi utiske. Makartija sam pročitao sve do sada prevedene (osim te).

Gotovo. Jebena knjiga, na korak od remek-dela, dosta razlika u odnosu na kasnije stvari, a opet to je naš čovek. Bez kompromisa, desetine neviđenih likova i epizoda, mrak i ludilo na sve strane, istovremeno seva od surovog i bizarnog humora kao malo gde. Kao neka vrsta poremećenog Haklberija Fina u totalnom white trash kontekstu. Jezik je stravično zajeban, narativni delovi na momente kao da ispadaju iz Melvila i Džojsa, ili hard-core Foknera, svakako Makartijevog ćaće (faza od 1929. do 1939.), dijalozi čist urnebes. Potrebno je vreme da se čovek probije kroz sve te naslage najneverovatnijih slika i sklopova, često gotovo pa poezije, ponekad je zamarajuće i pretenciozno, i to je sve što ovde zameram matorom. Prevod fantastičan, ali to je Cvijanović, čovek koji je prevodio Volasa, i ništa drugo nisam očekivao. Dakle, pre za fanove Meridijana, nego, recimo, Puta. Ne spojlujem dalje, samo napred.

• Like 1

Hvala što si se setio da napišeš utiske. Ja sam svakako naručio i dobio knjigu pre 10tak dana, pa kad dođe na red.. nadam se i da se će prevesti ostatak njegovih romana, nema mnogo.

Nema na čemu. Glavni su prevedeni, ali ne bi bilo loše videti celinu, to svakako.

23 hours ago, Milosh87 said:

kad_svinje_polete-mark_blejk_v.jpg

Čitao sam ja ovo letos. Zabavno je, posebno ti odnosi između Watersa i ostatka benda, naročito Gilmoura. Suštinski je njih boleo kurac, postali su milioneri u ranoj fazi karijere (a svi su i bili iz dobrostojećih porodica) i mogli laganeze da se prepuste kreativnom outputu. Rick Wright je moj omiljeni lik iz Floyda, što se potvrdilo i kroz ovu knjigu.

Citao ja proslog leta.

PF mi je obelezio to letovanje...snimio celu diskografiju na telefon i slusao dok sam citao knjigu. Divota.

Inace, pre par godina sam bio na Formenteri. Ostrvo je magicno, nisu ni oni ludi sto su tamo letovali.

Edited by 23/16

Podsećanje na kult: Malkolm Lauri - Ispod vulkana.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...