Jump to content

Solitude Aeturnus


doombringer

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

preslusao sam konacno,i to mnogo puta za ovih nekoliko dana koliko ga imam :da:

nema sta,doom metal u najcistijoj formi,predobro.nisam bas neki doom fan niti nesto preterano pratim scenu,ali mislim da nesto ovako dobro nisam cuo od candlemass istoimenog rada.

rob lowe neverovatno zvuci,da ne poverujes - od najcvrscih metal deonica do najtuznijeg dum prokletstva - covek je bog.

i da,ja bar primecujem dosta La Rocque/Sherman skole u solazama,a negde sam iskopao da je gitarista Perez radio produkciju za Kinga,ne znam doduse na kom albumu,ali nije ni bitno.

definitivno album koji nijedan metal fan ne bi trebalo da propusti.

 

trivia:alone je album koji je dobio najvise ocene u istoriji massacre recordsa(bogami,ni ja nisam video da je ovome neko dao ocenu nizu od 9/10),a za njih je inace i king izdavao.'nuff said.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trivia:alone je album koji je dobio najvise ocene u istoriji massacre recordsa(bogami,ni ja nisam video da je ovome neko dao ocenu nizu od 9/10),a za njih je inace i king izdavao.'nuff said.

Ali ovdje samo par ljudi komentarise novi album i uopste bend :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Kada bih jednom recju morao da opisem ovaj album...bila bi to :

WOW!

 

Stvarno nemam predstavu sta da napisem...jel postoje tolike reci da opisu ono sto ja zelim da kazem...sve je savrseno, od vokala, muzike, melodije, atmosferike...znaci ono ludilo...hvala Dragon Heartu za preporuku...ovaj bend mi sigurno ulazi u Top 10...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Па, ја искрено нисам баш одушевљен новим албумом, није ми легао. Али, добар је, то је објективно. Него, најупечатљивија ствар ми је што певач звучи као као би Миднајт певао дум.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SA never really caught my attention, pre barem..prvi put kad slushah skoro mi se nista really ne svide..though ovih dana su mi ushi u doom raspolozenju tako da obrtah ove albume koje imam opet. Prva su jos malo pa u regionu "extra". Ima mlogo dobrih pesama, ali sveukupno albumi su nestalno dobri, previshe mediocre pesama...sa prvog bih izdvojio prvu pesmu i sredinu albuma koji mi je omiljeni deo - "Dream Of Immortality" i "Destiny Falls To Ruin". Heavy indeed. Najveci plus benda je, cenim, gosn Lowe koji stvarno ima karakteristican vokal (da ga chujesh i prepoznash na km). Drugi mi je za nijanse bolji..pre svega zvuk je nesto bolji, a i tu je meni za sad, najjaca SA stvar "It Came Upon The Night". Sve u svemu prva dva su podobri doom radovi, a josh bih izdvojio da oba imaju stvarno mlogo mlogo dobre front covere :da:

"Through The Darkest Hour" je ok, ali far slabiji od prva dva. Manje dooma, vishe groova, kanda podseca na kasniji Cathedral.. I Lowe ovde ne peva isto, malo mi nedostaju oni vishi vokali koje izvlaci na prva dva, ali i ovde stvarno jebe keve kako cepa. Awakening...i posebno Pain su exxtra pesme..neverovatno kako me kod ovog benda najvise naprime sredine albuma : )

 

to se slushalo za sad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa prvog bih izdvojio prvu pesmu

 

Uhhh, Dawn Of Antiquity ROXXX!!! :rockdevil::)

 

Hajd' i ja da dodam da im je novi odličan... Što se mene tiče, oni nemaju nijedan dull trenutak na albumima.

Uzgred, slušao možda neko onaj matori Solitude demo? Totalno je funny čuti tu staru verziju Transcending Sentinels bez Lowea...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The tracklist of this very first SOLITUDE AETURNUS DVD entitled Hour Of Despair has been revealed and will be comprised of songs filmed and recorded live during their visit in Poland, including songs from their latest album Alone as well as from some of their previous releases (from the classic debut Into the Depths of Sorrow, from Through The Darkest Hour, Downfall, and the cult album Adagio). The DVD will also feature an interview with John Perez and Robert Lowe (also CANDLEMASS) as also Live At On the Rocks, 1992 and Live At Joe's Garage, Fall, 1987 bonus video footage.

 

Also available in a limited swing case edition, including a CD with songs recorded at the concert.

 

Tracklist:

 

DVD - 'Scent Of Death', 'Haunting The Obscure', 'Mental Pictures', 'Destiny Falls To Ruin', 'Sightless', '9th Day', 'Phantoms', 'Is There', 'Pawns Of Anger', 'Waiting For The Light', 'Days Of Prayer', 'Tomorrow's Dead'.

 

Bonus videos:

Live at On the Rocks, 1992

Live at Joe's Garage fall, 1987

 

CD (available only with limited edition swing case DVD+CD): 'Scent Of Death', 'Haunting The Obscure', 'Mental Pictures', 'Destiny Falls To Ruin', 'Sightless', '9th Day', 'Phantoms', 'Is There', 'Pawns of Anger', 'Waiting For The Light', 'Days Of Prayer', 'Tomorrow's Dead'.

 

Hour Of Despair DVD / DVD+CD will be released in Europe on 11th June via Metal Mind Productions / in US on 26th June via MVD.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jebem li ga..u ovim kasnijim SA albumima nikako nesto da se nadjem...dobar doom..ali nista vise od toga. I "Downfall" i "Adagio" i "Alone" su ok..ali su mi rani radovi daaaaleko jachi.

 

Kralj sivih ostrva mi je za ceo arhipelag bolji od "Alone"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Како је "Scent of Death" добра ствар!!!

Аух, како добра музика!

Део 4:30 па све до краја ...

Не могу да побегнем од овога, напросто ме прогони.

Невероватно.

Ово ми се дуго, дуго није десило.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Meni је Concept of God - Visions baš dobar album. Album je manje epski od Alone, i više liči na Adagio. Rob odlično peva, čista je produkcija, nije nabudžena kao King of the Islands, i čak mi se više sviđa ovaj album od njega. Jedino ne valja što se neki refreni ponavljaju previše puta. Ja mislim da ako neko voli Solitude Aeturnus, nema razloga da mu se ne svidi ovaj album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...