Jump to content

Aura Noir


Denethor

Recommended Posts

Da zaboravih, rekao si da je Under the sign prvi pravi BM album, ja bih ipak rekao da je to The Return...

 

Prvi pravi BM album je A Blaze in the Northern Sky.

 

Nikakav prvi talas ne postoji.

 

Bathory, Venom, Mercyful Fate nisu black metal bendovi.

 

To bi bile neke istine za nedelju 9. april.

 

slusas one rifove i useres se u kakav je album to moglo da izraste.

 

Ubedljivo najveća tragedija Euronymousovog ubistva je ta što je Snorre završio iza rešetaka. Da su Grymyrk i Trondertun rifovi dobili pravi studijski tretman, imali bismo klasik BM-a višestruko veći od DMDS-a. Ovako nam ostaje samo S/T album, koji, iako takođe deo BM panteona uz Rebel Extravaganza, prosto nije imao isto kreativno jezgro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rebel Extravaganza je odličan album, ali teško da može i do prizemlja panteona

 

album bez ijedne loše sekunde, ne znam da li bih mogao 10 takvih da izdvojim u istoriji žanra

 

A sta je Under the Sign of the Black Mark?

 

Blago maskirani thrash/speed metal. Moram biti iskren i priznati da je meni Bathory preloš bend, koliko god da je uticajan. Viking faza je poseban transfer blama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubedljivo najveća tragedija Euronymousovog ubistva je ta što je Snorre završio iza rešetaka. Da su Grymyrk i Trondertun rifovi dobili pravi studijski tretman, imali bismo klasik BM-a višestruko veći od DMDS-a. Ovako nam ostaje samo S/T album, koji, iako takođe deo BM panteona uz Rebel Extravaganza, prosto nije imao isto kreativno jezgro.

 

:blek: :blek: :blek:

 

Ne bih se složio za Under the Sign of Black Mark, ok je ta izjava za The Return, ali je UtSoBM ozbiljan korak napred ka bmu. Videču da mu posvetim mu ovih dana ozbiljnije slušanje pa ću se vrnem.

 

Al' reklo bi se zasad, ovo što Quorthon na gitari guli, to treš nije...

 

Nego ti je trulo da priznaš da je prvi bm album od Šveđanina, pa onda svi ostali Norvežani, priznaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setio sam se toga dok sam pisao, ali opet i debelih razloga da favorizuješ Norvežane :obrv:

 

A i nekako je off to ŠveCka jedan album, pa onda sve u Norveškoj, sem Marduka i Dissectiona maltene. Dovoljno je bar malo OCDja da te povuče da grupišeš lepo sve na Norvežane :obrv:

 

Ali challenge accepted, nisam slušao bar 2 godine Under the Sign of Black Mark, baš ću da ga pređem opet

 

Slažem se za ovo za nepostojanje talasa, sad nas je trojica (da ja znam) koji tako razmišljamo :D

Realno da Venom nisu izmisli frazu ''black metal'', pitanje je da li bi iko sve te bendove zvao black metalom, ovako spid treš bend izbaci album koji se zove Black Metal, i automatski sve kostimirane sotonjare koje sviraju takvu ili žešću muziku postaju black metal. Boleće me. ;D

 

Mercyful Fate je naročiti hit u toj ekipi :D

 

 

Kao što i Aura Noir zbog Black Thrash Attack i malo bm arome je sad neki black metal bend... A i sam Czral je pričao da ne smatra AN black metalom, nego ljudi pokupili ime albuma i pokoje pesme i vezu svih umešanih sa black metal scenom pa zaključili, mesto da slušaju.

 

Kaže čovek lepo Hellhammer, Slayer, Sodom, sida i strahovi.

 

Malo sam iseckano pisao pa mi se ponavljaju pojmovi više, al' taman malo da vežbaju oni nenačitaniji članovi foruma...

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...