Jump to content

Portishead


marcoman

Recommended Posts

Naglasimo i da imaju jednostavno savrsene spotove koji su sigurno jedan od glavnih faktora koji su doprineli popularnosti ovog benda...

 

Over, Roads, Only You... vrhunac mjuzik videa!

 

 

Ne znam da li imaju neki DVD izdat, jako mi se gleda sredjen ziv nastup, imam dva neka lame amatersa snimaka od po 20ak min ali je kvalitet totalno jadan.

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, ja nisam videla ni jedan njihov spot osim onih pesama izvodjenih za Roseland NYC live...

Beth Gibbons ima savrseni glas...a pesme su fantasticne.. Ona je izdavala i neke solo radove, da li je neko imao prilike to da cuje?

Portishead je, inace, jedan od prvih bendova koje sam pocela da slusam aktivno icon_wink.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Videla sam spot za Glory Box na televiziji Classic fm (pustaju klasichnu muziku u modernim izvodjenjima,mada imaju npr. i horsku obradu Smells Like Teen Spirit)

uglavnom,svidelo mi se to,i drugarica mi je narezala Dummy...samo taj album imam od njih,ali jako mi se svidja...osim Glory Box,svidjaju mi se i Wandering stars i Numb,ma...sve mi se pesme svidjaju od njih (s tog albuma)

cula sam da ta pesma Only You ima i verziju na francuskom (to me je zainteresovalo) ali nisam je cula ni na engleskom,tako da,ne mogu to da komentarisem...

 

sam zvuk je neverovatan,pun emotivnog naboja,ali i neke pozitivne apatije,mira...'za gubljenje' sto bi rekla ta moja drugarica...

 

 

probajte da ih slusate kad legnete da spavate..zaspati uz Portishead..koji trip...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Beth ima solo album koji se zove Out Of Season...bas i nije u Portishead fazonu ali i dalje zvuci depresivno i sjebano...overite pesmu Tom The Model (kakav refren...uf).

Ja sam ga u medjuvremenu, naravno, nabavila i mogu reci da mi se nimalo ne dopada. Nisam bila spremna na ono sto sam cula. Mozda cu mu nekom prilikom dati drugu sansu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Videla sam spot za Glory Box na televiziji Classic fm (pustaju klasichnu muziku u modernim izvodjenjima,mada imaju npr. i horsku obradu Smells Like Teen Spirit)

uglavnom,svidelo mi se to,i drugarica mi je narezala Dummy...samo taj album imam od njih,ali jako mi se svidja...osim Glory Box,svidjaju mi se i Wandering stars i Numb,ma...sve mi se pesme svidjaju od njih (s tog albuma)

cula sam da ta pesma Only You ima i verziju na francuskom (to me je zainteresovalo) ali nisam je cula ni na engleskom,tako da,ne mogu to da komentarisem...

 

sam zvuk je neverovatan,pun emotivnog naboja,ali i neke pozitivne apatije,mira...'za gubljenje' sto bi rekla ta moja drugarica...

 

 

probajte da ih slusate kad legnete da spavate..zaspati uz Portishead..koji trip...

Only You je predivna, moras je cuti i na engleskom, jer je to zapravo original. Dummy im je definitvno najbolji album sto ne znaci da ostali nisu dobri. Imam samo 4 albuma, a cula sam da imaju definitivno duplo vise. Btw NY LIVE je wow musik20.gif

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...

things are good the tracks are coming together at last.

 

we have also started to look at the website portishead.co.uk

 

we have opened a new mailing list and we intend to use it to give people information upfront of press and offer people a head start to get tickets for gigs and other stuff.

 

we realise that we have been away for a long time and we appreciate anyone who has stayed with us through this time.

 

as for future plans , check here or portishead.co.uk for an announcement next week.

 

 

thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Only You je predivna, moras je cuti i na engleskom, jer je to zapravo original.

 

Pa, cula sam i to, lepa je pesma...

 

Ali ne mogu vise da ih slusam, vec duze vreme. Letos sam imala "Portishead overdose" :bigblue: jer sam kreten, nisam bila raspolozena da ih slusam, ali sam ipak stavila ceo Dummy na repeat, i totalno su me ubili u pojam, kao da su mi isisali svu energiju :sad:

Vredna lekcija, zaista... :)

 

Ipak stojim iza toga da nisu los bend, drago mi je sto su opet aktivni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...