Jump to content

Najlepša gitara


Koja je najlepsa gitara?  

262 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pa ne znam bas dal je king V koji on gotivi bas nesto mnogo tezak, mozda je mislio na starije jacksone...

furao je on i dean jedno vreme ;)

 

Andras je izvukao odlican citat, a inace koristi i neke custom Jackson gitare, pogledaj na primer jacksona u spotu "The Tower", naravno Bruce Dickinson je u pitanju :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andras je izvukao odlican citat, a inace koristi i neke custom Jackson gitare, pogledaj na primer jacksona u spotu "The Tower", naravno Bruce Dickinson je u pitanju :pivopije:

 

za taj les paul adrian rece da je morao da radi 1 mesec na gradjevini :D

 

inace custom jackson vazi za one starije jacksone, pogledaj spot za Stranger in a strange land, tamo ima beli strat jackson, sa maple vratom, i gomilu prekidaca, i switch-eva Inace Aderian svira i Gibson SG i to na zadnjoj turneji je opet potegao za istom gitarom, tako da jeste gibsonas u osnovi... ima i crnog les paula custom

Share this post


Link to post
Share on other sites

za taj les paul adrian rece da je morao da radi 1 mesec na gradjevini :D

 

inace custom jackson vazi za one starije jacksone, pogledaj spot za Stranger in a strange land, tamo ima beli strat jackson, sa maple vratom, i gomilu prekidaca, i switch-eva Inace Aderian svira i Gibson SG i to na zadnjoj turneji je opet potegao za istom gitarom, tako da jeste gibsonas u osnovi... ima i crnog les paula custom

 

Na taj beli Jackson sam i mislio. A znam i da ima i crni King V sa floydom

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
A kako vam se svidja RG350DX?

RG350DXWH-76b84d71add00253be4815b0a.jpg

 

Lep je kao bela cokolada.

Ali respect:

Gibson Les Paul Gold top 1957.

Gibson Les Paul Black beauty 1958.

Gibson Les Paul Standard Cherry burst 1960.

Gibson Les Paul De luxe Gold top 1971.

Gibson Les Paul ES-347 ebony 1991.

:evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsa gitara je ova! :bigblue:

 

 

Pa, fan LP kaze da nije ruzan, mada... nije da ne volim Stratove, ali bih se uvek odlucio za LP. Jer sam jednog jedinog dobrog Strata svirao pre desetak godina i on je bio '70 i neko godiste, natural finish i radio je kao sat. Svi ostali (a probao sam ih jos bar 30-tak) mi nisu "legli" u ruke. I smeta mi blizina kobilice, poslednjeg magneta i gornje kapice jer sam povelik i imam nestandardne sake. Ali zato svaki LP kod mene se kotira od odlicnog prema savrsenom (sto se vidi i po ceni).

Ono za kvaku i kobilicu je stvarno nepotrebno. Ima toliko drugih gitara kojima to stoji, po meni je LP ruzan s tim sranjem ("grana za soliranje" :muzicar: ). Nazalost, tek ove godine sam saznao da je Gibson fabricki radio takve kobilice i mnogo mi se nije dopalo. Ipak je to jazz gitara i prava sirovina, pa sad kome za cega sluzi... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se moze kad se hoce... :)

guitar-5150lespaul.jpg

 

Neso, mackica sa avatara ti je za medalju, ali lazni Frankenstein je za onog na koga je i naslovljen. Narocito sto bi ga Halen jos vise ubogaljio. Ovaj je kulturica jer ima sve magnete, potenciometre i ne vire mu ekseri umesto strap-locka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zajebi Les Paul. Preteska je gitara. Ja imam Gibson SG,e to je gitara. Special Faded serija iz 2003 valjda,ne proizvodi se vise,vrh gitara,ali nije estetski lepsa od one gitare sto svira Steffen iz Obscure po meni. Ali je lepsa i prakticnija od Les Paul. A Telecaster ne do Bog !!!!!!

Edited by banedeathmetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...