Jump to content

Najlepša gitara


Koja je najlepsa gitara?  

262 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Neso, mackica sa avatara ti je za medalju, ali lazni Frankenstein je za onog na koga je i naslovljen. Narocito sto bi ga Halen jos vise ubogaljio. Ovaj je kulturica jer ima sve magnete, potenciometre i ne vire mu ekseri umesto strap-locka!

 

Poenta ovog posta je...? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta ovog posta je...? :)

 

Sto se odmah ljutis? Prvi put vidim tvoj avatar, pa me je obuzelo osecanje... Ako nisi ti na slici, onda ne bi ni trebao da se ljutis.

Pored toga, napisao sam i komentar za onog LP.

Pa necemo se valjda prozivati? Ipak je ovo tema za najlepsu gitaru.

:pivopije:

 

Aj ko prvi pogodi koja je ovo gitara :)

corvusur6.png

 

Pa pise Gibson, ali joj fali bar 2kg drveta. Jesi li ti to pravio od Explorera? :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, fan LP kaze da nije ruzan, mada... nije da ne volim Stratove, ali bih se uvek odlucio za LP. Jer sam jednog jedinog dobrog Strata svirao pre desetak godina i on je bio '70 i neko godiste, natural finish i radio je kao sat. Svi ostali (a probao sam ih jos bar 30-tak) mi nisu "legli" u ruke. I smeta mi blizina kobilice, poslednjeg magneta i gornje kapice jer sam povelik i imam nestandardne sake. Ali zato svaki LP kod mene se kotira od odlicnog prema savrsenom (sto se vidi i po ceni).

Ono za kvaku i kobilicu je stvarno nepotrebno. Ima toliko drugih gitara kojima to stoji, po meni je LP ruzan s tim sranjem ("grana za soliranje" :muzicar: ). Nazalost, tek ove godine sam saznao da je Gibson fabricki radio takve kobilice i mnogo mi se nije dopalo. Ipak je to jazz gitara i prava sirovina, pa sad kome za cega sluzi... :da:

Pa pricamo o lepoj gitari a ne hambakerima, glatkom vratu i sta ja znam... :):pivopije:

 

 

Sviro pre neki dan Les paul, crni onako lep bas gladak zenio bi je... :)

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se odmah ljutis? Prvi put vidim tvoj avatar, pa me je obuzelo osecanje... Ako nisi ti na slici, onda ne bi ni trebao da se ljutis.

Pored toga, napisao sam i komentar za onog LP.

Pa necemo se valjda prozivati? Ipak je ovo tema za najlepsu gitaru.

:pivopije:

 

Ne ljutim se,taman posla :da: .

Onaj LP je iz Van Halenove kolekcije gitara...ima on dosta Gibsona,ali je na samo 2 stavio floyd,i to iz zezanja.Sto se Frankenstrata tice,meni se najvise svidjao dok je bio crno-beo,a i onaj zuto-crni je fin...

Poenta tih gitara je da izgledaju malo raspadnuto...inace,meni se vise svidjaju Wolfgang gitare(verovatno i njemu,posto se ne odvaja vise od njih).

A riba jeste fina,tu sam slicicu dobio uz gitaru,pa sam istu nasao na netu i stavio na avatar da ispadnem frajer. :D

No,evo linkaEVH's guitars

 

Naravno,ima on mnogo vise toga,sto se vidi ovde

link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ljutim se,taman posla :da: .

A riba jeste fina,tu sam slicicu dobio uz gitaru,pa sam istu nasao na netu i stavio na avatar da ispadnem frajer. :D

No,evo linkaEVH's guitars

 

Ej, frajeru, hvala za link posto sam Halenov fan (ali ga ne skidam) od srednje skole (mada volim samo prva 3 albuma, pa i nisam neki fan, zar ne?).

Sad bio na stranici... uh, pa ovaj Halen je lud! Ima vise gitara od sva tri "Mitrosa", a skoro sve ih je pokvario.

Nije ni cudo sto su ga poslali na lecenje.

Tako je to kad ti javor i mahagoni udare u glavu!

Edited by Rock City

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obigravam oko jedne te EVH-ove djitre. Kramer iz neke '82-'83, bem li ga. Ima ga ovaj baja...Kramer :smoke: .

 

Ej ribo, sviras gitaru?

Daj neku sliku (makar bila i sa Kramerom) da parimo oci :bigblue:

 

Neko mi je malopre poslao pitanje za Epiphone Explorer, ali sam ja sve ispritiskao i cela poruka je nestala. Ja sam kriv! Onda odgovor na tablu:

Pa moje strucno misljenje ti je da za svaku gitaru koju nameracis da kupis lepo odvojis pola sata vremena, uzmes je u ruke, vidis kako ti odgovara, malo drljas "na suvo", onda kresnes pojacalo na suvo malo tise, pa pojacas. Onda zamastis sa overdrive ili sta ti vec pise na pojacalu i otprasis par forica. Ako ti se dopadne, a probao si je sedeci, onda je okacis o kais i sve ce ti biti jasno.

Explorera (crnog sa belom maskom) sam svirao, ali me licno nije odusevio. Ja sam zaludjeni LP fan i od svake gitare (nazalost) ocekujem da se ponasa kao LP. Tako da moras sam u potragu za Explorerom. Probaj Epiphone, a vidi i Hammera (zavisi ko ga proizvodi i uvozi). Meni je Hammer Korina (made in China) sasvim lepo radila (za novce za koje se prodaje).

Ako si pri parama, nadji nekog iz BG ko poznaje Vladu koji prodaje gitare. Imao je sjajnog Gibsona Explorera bele boje iz '80 i neke za malo para. Ja ga svirao; uh, taj mi se vec dopao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, to jes Gibson, ali koji model?

Evo jos jedna slika pored Les Paul-a

 

Uh! Da nije "Cripple"? :bigblue:

Da me ne mrzi, skocio bih do Google pa bi video ti kako se model gitare provali za cas.

Inace ja prvi put vidim takvu gitaru i odmah mi se nije dopala. Mogli su od tri takve napraviti jednu postenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GibsonLesPaulStandardFaded.jpg

 

LP Standard Faded (2007)

 

piso sam pismo Gibson Service/Europe i dobio ovakav odgovor:

 

All USA Les Pauls have since 2007 a tonal chamber inside, which reduces the weight by 20-30% (which makes between 2,8 and 4,8 kilos).

The tonal chamber improves as well the sustain. Musician's Friend does not ship to Europe however.

We still don't have authorized dealers in Serbia. For now, the only possibility is to purchase online via an online dealer in Germany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno zašto su na ovoj listi kao opcije ponuđene samo neke pozerske metalske gitare, a nema čuvenih modela kao što su Fender Stratocaster i Telecaster, Gibson Les Paul i Flying V, itd? Pa još kad se zna da smo se otprilike svi složili da je Les Paul (bez obzira na varijantu) najlepša gitara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bio na stranici... uh, pa ovaj Halen je lud! Ima vise gitara od sva tri "Mitrosa", a skoro sve ih je pokvario.

Nije ni cudo sto su ga poslali na lecenje.

Tako je to kad ti javor i mahagoni udare u glavu!

 

 

Matori,samo ti znas sta si hteo da kazes ovim :) .

Pa to je samo delic njegove kolekcije...na lecenju je bio iz desetih razloga...pokvario gitare...hmmm :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...