Jump to content

Najlepša gitara


Koja je najlepsa gitara?  

262 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Može taj Džimi Pejdž i u manjoj veličini od prirodne. Ja barem tako mislim...

 

Mislim da nisi u pravu... evo, ja sam bas tu fotku odstampao, isekao i sad imam ekstra LP u pravoj velicini. Komsiluk (koji me gleda kroz prozor iz drugih zgrada) ima da crkne od muke! A gde se snimanje spotova, slikanje za novine, omot za CD,... :rockdevil:

Ma, dosta glupiranja! Ej, neko je napisao da je onaj LP iz Amerike dobar za 1150 eura + shipping + sta ti ja znam sta. Hvala na informacijama,sad cu bas da odem na te linkove da vidim sta si mi spremio... E, a sto ga je poredio sa (skrnavim) LP Studiom?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a sto ga je poredio sa (skrnavim) LP Studiom?!

zato što mu je Studio iz 2004 znači solid body konstrukcija za razliku od Standarda koji je 2007 znači ima "tonsku komoru" u sebi zbog čega je lakši a i zvuk je svetliji i sa dužim sustainom. čućeš i sam uostalom, taj Standard '07 mnogo dobro zvuči, samo pazi na vrat jer imaš verzije sa '50s (rounded) i '60s (slimm taper), ova drugi je skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su Tele i LP mozda i najlepse gitare. Meni se Strat nesto ne svidja uopste ( mada ima u nekim izvedbama odlicno izgleda )

Ni meni se Strat u globalu ne sviđa, ali Gilmourov Black Strat mi izgleda fenomenalno:

 

blog_newstrat.jpg

 

U Fenderu za 2008 planiraju serijsku proizvodnju njegovog signature modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato što mu je Studio iz 2004 znači solid body konstrukcija za razliku od Standarda koji je 2007 znači ima "tonsku komoru" u sebi zbog čega je lakši a i zvuk je svetliji i sa dužim sustainom. čućeš i sam uostalom, taj Standard '07 mnogo dobro zvuči, samo pazi na vrat jer imaš verzije sa '50s (rounded) i '60s (slimm taper), ova drugi je skuplji.

 

Ma znam, nego mi nije jasno zasto nije nasao neku bolju gitaru za poredjenje, kad su ovog iz 2007. tako usminkali. To pisem jer sam svirao 5-6 Studia i... hm, nije bio ni jedan koji bi mogao da parira dobrom Standardu, odnosno svi su bili slicni mom Ibanezu LP De luxe iz 1971. (da me sad vidi Gibson :bigblue: ).

A sto se tice Fadeda, dok sam ja skupljao pare naleteo mi tip sa BFG i ja ga uzeo. Bolji je od svakog Studia (ma radi odlicno, ne zato sto sam ga bas ja kupio, nego su ga i drugi probali), a skoro sam se skroz privikao na "zavrsnu obradu". Tako da ce pozerski Faded jos malo da saceka sa probom. A vrat mi uopste nije bitan jer nisam gledao video skolu za gitaru i strebao prstice vec sam naucio da sviram gledajuci kako moj cale to radi. Tako da sam sirovina koja drzi gitaru ispod pojasa i koja moze sve gitare da svira (osim onih sa heavy metal ravnim, tankim i sirokim vratovima).

Hvala i ziveo!

Edited by Rock City

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...