Jump to content

Radiohead


SRLE

Recommended Posts

Kakva su vasa misljenja o ovom bendu.Meni se jako svidjaju.Puno expermentisu ali su odlicni.Sta kazete za novi album Amnesiac.Meni je odlican najbolja pesma je Pyramid song,strava je.Po meni njihova najbolja pesma koja je ikada napravljena je Pranoid Android uzivam kada je slusam.Inace svi su mi albumi dragi.Hajde izdvojicu moj najdrazi "Ok Computer".

Jedna od najpozitivnijih pojava u rock muzici ranih devedesetih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su mnogo gotivni..inovatvni sigurno....

 

ja cenim svakog umetnika i svaku grupu koja pokusava nesto novo i interesanto da radi.

 

Sigurno jedna od najboljih i naj kvalitetnijih, ako se moze reci manstream "pop" grupa na svetu....

 

azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam neki die hard fan, ali album "OK Computer" je remek-djelo. Svi ga kriticari smatraju da je jedan od 10 najboljih albuma rock muzike uopste.

 

"Karma Police" je moja omiljena pjesma.

 

Zasto podsjecaju na Nirvanu? Zato sto se taj brit-pop javio kao odgovor na americki grunge, pocetkom devedesetih. Kopirali su ejdni druge i eto to slicnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Strava su, obozavam ih, narocito od kada su se preobrazili sa OK COMPUTER , koji mi je jedan od najomiljenijih albuma uopste! KID A je opste experimentisanje(molim vas, propustanje kitove pesme kroz distorziju????), AMNESIAC ponovo sjajan! Najjace:PYRAMID SONG, PARANOID ANDROID, SUBTERRANIAN HOMESICK ALIEN, STREETSPIRIT, MA SVE SA OK COMPUTER!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam neko preterano visoko misljenje o njima, ali cenim to sto rade.

Nisam neki njihov fan, a o tome vam govori cinjenica da od njih imam samo jednu pesmu "Creep" i to je sve!

 

 

Uze mi rec iz usta smile.gif:wink:

"Creep" je odlicna pesma biggrin.gifa: biggrin.gifa: :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Најновија вест:Нови албум је готов и ускоро ће бити пуштен у продају

у Усраном Краљевству,а код нас `бем ли га.

Radiohead је један од најбољих и најоригиналнијих група икад.The Bends је ремек дело као и већина осталог,наравно има и неколико лоших (читај са јаким техно призвуком) али је то последица чињенице да је Том Јорк прво правио техно музику.

 

Radiohead је потпуни закон,Coldplay је најнеоригиналнија,најкомерцијалнија обрада икад,

кратко и јасно

ПОТПУНА СРАЊЕ.

Једина песма која и ваља је Yellow.

!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tachno , Coldplay su totalni pacenici , ljigavi neo brit pop :roll: , nishta to ne valja ( mada ima jedna fina pesma , mislim da se zove Trouble). Ali zato Radiohead...moram da se pohvalim da imam sve njihove albume ukjuchujuci My Iron lung i akustichne stvari i dosta sam se lozila na njih zadnjih par godina .OK Computer je jedan od najdepresivnijih ( u stvari najsjebanijih ) albuma ikad napravljenih , takodje i The bends sa svojom textovima i melodijama koje seku utrobu (ne , ne govorim o Slayer) a i na Amnestiacu ima par gadnih stvari ( za ubiti se ) ex Dollars & cents , I might be wrong..Kid A me je malo razocharao , ali sad kad ste mi rekli ovo za kitove ,vidim da cu morati pazljivije da preslusham taj album .Btw.Radiohead imaju ubedljivo nabolesnije spotove....Just ,Paranoid Android i kao vrhunac bolesti Knives out ...ma , zakon su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mojoj Mp3 kolekciji sam dodao jos dve pesme od Radiohead: "Just" & "Street Spirit(Fade Out)"... mada to uopste nije vazno nego cisto da pomenem... icon_wink.gif

 

Fade out se mnogo svidja mojoj sestri, pa se od tolikog slusanja i meni uvukla u glavu,... band je stvarno zanimljiv, i stvarno gotivim originalnost,... nista preterano, jednostavno simpaticno,... bez predrasuda,... 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рецимо да је,ако би смо бирали (мада су скоро све сумануто добре), Street spirit [fade out] био најбоља њихова песма,у сарадњи са спотом наравно, зато ево речи:

 

Street spirit [fade out]

Rows of houses all bearing down on me

I can feel their blue hands touching me

All these things into position

All these things will one day take control

 

This machine will not communicate

These thoughts and the strain i am under

Be a world child form a circle before we all

Go under

 

And fade out again and fade out again

 

Cracked eggs dead birds

Scream as they fight for life

I can feel death can see it's beady eyes

All these things into frution

All these things we'll one day swallow whole

And fade out again and fade out again

 

And fade out again and fade out again

 

Immerse your soul in love

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...