Jump to content

HIM


poison girl

Recommended Posts

S lazem se sa konstatacijom da je kod njih ipak bolje obratiti paznju na mjuzu, a ignorisati pokusaje frontmena da bude "one man show". Mada, Vallo ostavlja utisak sasvim OK lika, kad gledate njegove intervjue...

 

da, i jeste ok. mada pogubljen do besvesti.

one man show je komercijalni potez eksploatacije harizme, koju valo poseduje u neogranicenim kolicinama. ne znam zasto, ali to i jeste poenta harizme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HIM-bio jedan od mojih najdražih bendova,imam sve njihove cde,znači 4 komada.

ali s vremenom su se previše smekšali.... :ne: čak sam i prijmjetila da imaju često iste melodije u različitim pjesmama.postali su nadasve predvidivi.

 

moj 1.post na vašem forumu-pozdrav i susjedne države,zbilja ste super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, dobrodosla!

 

o him-u smo raspredali i raspredali... LM je predvidljiv, ali nije tunjav album kao sto je DS&BH. GLSV666 je bez konkurencije, RR je dobar. sjebava ih postprodukcija, inace, originali su mnogo snazniji. uostalom, poenta HIM-a nije sam HIM nego ukupni uticaj na muziku. sta mislis gde bi bili entwine, charon, 69 eyes, to die for i ostali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

misliš li na žanr u koji bi spadali?

69 eyes bi smjestila možda više u gothic rock,dok bi ostalo bilo gothic metal.

HIM je samo stvorio novi val "metalaca",ali nešto znatno ne.....nekima ja HIM pojam za odvratnost prema metalu,jer oni nisu neki metal...

 

a lestate,vidim da voliš pjesmu sa wolfheartea alma mater....ja vampiriu smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

volim ceo moonspell. od njihove black faze do danas. nisam cuo ovo novo... back to HIM: mislio sam na modifikaciju 69 eyes pod uticajem HIM-a. oni su presli put od beatles-a, punka, hard & heavy do gothic rock/metal fazona. cuo sam da ce im novi album biti pure goth metal... jesi cula "lost boys"?

u stvari, pogresno sam se izrazio, nije toliko HIM uticao na scenu koliko hiili hilesmaa, njihov prvi producent. on je odgovoran za formulu koju je HIM postavio na prvom albumu, a sledila je cela finska goth/doom scena, moonspell i gomila manjih bandova po evropi... cak i hrvatska ima svoj love metal band, momci su iz siska i zovu se Enmessara.

inace, jesi iz zagreba? ako jesi, jel ides na tomijev party u jabuci?

ja sam bio tamo. cool je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šteta što su promjenili producenta,ali eto,i to se moralo dogoditi...šteta što si nisu ostali dosljedni od samog početka. sad.gif

69 eyes-da iskreno kaže,nisam ih previše slušala,osim par pjesama,ali su skroz ok,ali kao što rekoh,ne mogu stručno suditi o njima...

misliš na the lost boys? ako je to bend iz nizozemske,onda znam tko su,jer mi frend svira tamo gitaru....

jesam,iz zga sam,ali nisam bila na tom partyu (misliš na night of faith and devotion?)....možda odem jednom.kako to da si bio?

btw,ako me želiš što pitati,pošalji pm,da ne pretvaramo ovo u spam topic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hiili je producirao love metal. medjutim, post-produkcija u USA & UK je sjebala stvar.

the lost boys je pesma od 69 eyes, prva sa novog albuma koji je u pripremi. svirali su je na szigetu.

night of faith and devotion je subotom, i tamo schultz pusta muziku. u principu je bzvz (pusta dance remixe stvari iz 80-ih), ali ume da bude dobro. twilight je petkom i tomi phantasma pusta muziku... tu je svaki night drugaciji i svodi se na gothic (od EBM-a, preko rocka do metala) + svasta (punk, grunge, rock, metal). jako dobar party.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put sam cula Join Me.i svidela mi se, iako mi je ime benda(HIM)onda zvucalo strasno glupo, ali ajde...kasnije sam videla spotove npr. Poison Girl, Gone With The Sin, Right Here...i nisam prepoznala grupu, jer nisam ni obracala paznju na to.ali mi se Ville JAAAAAAAAAAAAAAAKO dopao u spotu Right Here sa crvenom kosom

koliko mogu da primetim, Ville je imao samo crveni odsjaj od reflektora u ovom spotu. A kad vec pominjes napade tetoviranja i svadje oko toga, to mi je vec davno poznato... Hoces da kazes da te je "napad tetoviranja" prosao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je ocigledno profesionalac, nije se cuo u monitorima i to mu otezava da peva kako treba. Zar je trebao da dopusti sebi da isfalshira pa da ga svi posle ispljuju kako je bio los na koncertu  :? Da sam na njegovom mestu isto bih uradio  :da: Ako organizator nije mogao da obezbedi dovoljno kvalitetno i ispravno ozvucenje bendu kao sto je ovaj, moze im se da cak i da otkazu celu svirku ako to zazele... surovo ali tako je. Te tako ovo ga ne cini pozerom ili umisljenim likom! Jebote ja stajem u Villetovu biggrin.gif zastitu?!  :)  :)  :)

 

I sa razlogom ga branis jer je uzivo car...i po!

ako se trazi jos ko za odbranu ja sam za biggrin.gif I ako nisam imala priliku da ga cujem u zivo, ne mali broj prijatelja koji je to mogao, ukazao mi je da on zaista, jeste profesionalac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko mogu da primetim, Ville je imao samo crveni odsjaj od reflektora u ovom spotu.  A kad vec pominjes napade tetoviranja i svadje oko toga, to mi je vec davno poznato... Hoces da kazes da te je \"napad tetoviranja\" prosao?

 

moguce i da je to.

napad tetoviranja me jos uvek nije sasvim prosao.pokusavaju da me izlece, al im slabo ide.mada nikad ne bih istetovirala heartagram.neki ornament, ili ruze(sastavni deo mog zivota).

izgleda da ni villea nije prosao napad tetoviranja-zadnja tetovaza mu je odvratna :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

volim ceo moonspell. od njihove black faze do danas. nisam cuo ovo novo... back to HIM: mislio sam na modifikaciju 69 eyes pod uticajem HIM-a. oni su presli put od beatles-a, punka, hard & heavy do gothic rock/metal fazona. cuo sam da ce im novi album biti pure goth metal... jesi cula \"lost boys\"?  

u stvari, pogresno sam se izrazio, nije toliko HIM uticao na scenu koliko hiili hilesmaa, njihov prvi producent. on je odgovoran za formulu koju je HIM postavio na prvom albumu, a sledila je cela finska goth/doom scena, moonspell i gomila manjih bandova po evropi... cak i hrvatska ima svoj love metal band, momci su iz siska i zovu se Enmessara.  

inace, jesi iz zagreba? ako jesi, jel ides na tomijev party u jabuci?

ja sam bio tamo. cool je.

 

Upravo to. Tip je spojio originalnost sa potrebnom dozom komercijale, plus sve to i dalje zvuci iskreno(ne svi albumi pomenutih) i pogodak! Love metal(nazovimo ga zasad tako) se siri svuda. Cak se usudjujem da kazem da i Sentenced na zadnjem albumu radi nesto vrlo slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li se culi sledece pesme:

Borellus

Dark Secret Love

Paratiisi

Ikkuna Prinssessa

Valo

ili obrade poput

Enjoy the silence(Depeche mode)

Larger than life(BackStreetBoys)

I just died in your arms tonight...??!

 

prvih 5 pesama rasturaju!

ah da, takodje su obradili i pesmicu Rendezvous With Anus od Turbonegro-a. biggrin.gifa: ova pesma je genijalna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice, ja sam cula sve do poslednje stvari... ove na finskom, onako, ali finski kao jezik je fenomenalan, najvise mi se svidja Ikkuna prinssessa-ili vec kako se pise. Sama tematika je super. Rendez-vous with anus- je najgenijalnija obrada koju sam cula...cak je bolja i od Enjoy the silence. Dark secret love- mi se jako dopada, pogotovo deo gde se smenjuje Ville-ov i zenski vokal, kao ono bezkonacno ponavljanje I love you... Inace pesma Valo- zapravo se zove Valo Yösa... Imaju jos jednu mnogo slicnu Borellus, samo sada ne mogu da se setim naziva... mnogo je dobra ali naci cu je pa cu da napisem... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

northwind, sentenced je proto-love metal. usudjujem se da kazem da su prvi delimicno isfurali taj fazon. uostalon, hiili je njih producirao pre nego ostale... sentenced je za love ono sto je venom za black ili helloween za power.

 

join me, rec je zapravo bila o jyrki-u. on voli bitlse. znam da ih ville ne podnosi. odslusao sam sve navedene pesme osim valo yosa, uostalom to nije HIM nego ville valo & the agents, sviraju neki neil young fazon. imam pozamasnu kolekciju neobjavljenih HIM i v.v. & the agents pesama... kad budes dolazila u yu, javi mi pa da ti narezem.

 

grifon, hteo sam da postujem za entwine, ali sam se nesto smorio, a i nisam preterani poznavalac njihovog dela... imam time of despair i gone. dosta mi lice na HIM, i provaljujem da to nije slucajno... nisam ih cou u death metal fazi, ali pretpostavljam da su bili jebaci materi...

 

doly, stvar se zove the phantom's gate. skinou sam je sa www.heartagram.ru DSL, stvar je zakon... to i I Have Crossed The Oceans of Wine to Find You su najbolje stvari koje je valo napisao. zenski glas pripada sanna-i, ville-ovoj bivsoj, istoj onoj koju je sahranio u gone with the sin... inace, jyrki 69 peva back na DSL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...