Jump to content

HIM


poison girl

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

hajdemo u analizu...

1. burried alive najvise lici na death is in love with us (rr) - u svakom slucaju pokusaj HIM-a da uradi brzu stvar koja nije muzika za muvanje kao npr. right here in my arms.

2. funeral of hearts je logican nastavak metiljavih stvari sa ds&bh.

3. beyond redemption je nesto jednako inovativno kao sto je to bio ceo album glsv666. korektna stvar, ali nenaglasena.

4. sweet pandemonium je glsv666 pesma sa modernijim aranzmanom. sve u svemu jebeno progresivna stvar, moj favorit sto se tice ovog albuma

5. soul on fire je sasvim ok pesma i veoma inovativna, tj ne moze joj se naci pandan na bilo kom ranijem izdanju. veoma pristojna stvar.

6. the sacrament je nalik na love you like i do (ds&bh), sa prizvukom na ceo rr album. jako fina stvar, muzicki savrseno odradjena, predstavlja sve ono sto love metal pokusava da postigne.

7. this fortress of tears predstavlja komercijalni element prisutan na svim ranijim albumima, stvar koja jednostavno popunjava prostor na albumu a ima laku pevljivu melodiju.

8. circle of fear je stvar definitivno na pogresnom mestu. to je takodje stvar za popunjavanje rupe. lici na anonimne i tupave stvari sa ds&bh

9. endless dark je potpuni visak. vec treca stvar za popunjavanje supljikave konstrukcije. utisak veoma slican kao kod prethodne.

10. the path je jedna veoma nedovrsena stvar ili neuspesan pokusaj ozivljavanja prvog albuma. medjutim, sve je ispalo krajnje konfuzno i umesto mracno-depresivne atmosfere glsv666 opet na scenu stupa metiljavost ds&bh.

11. love's requiem je generalno dobra stvar, ali nedovoljna da bi bila bonus po bilo kom osnovu. poseduje snagu i mrak, ali ipak ima suvise mirnih i tihih delova, sto jednoj stvari, koja je u startu pretendovala na doom kakav je HIM svirao u demo fazi, umanjuje snagu i ostavlja siv utisak za sobom.

bilo kako bilo, album je daleko od loseg, samo raspored pesama nije bas najsrecniji, ali sta sad. opet je postprodukcija zakazala, i HIM nije ono sto bi mogao da bude. najgore je sto LM mozda naslucuje HIM-ov radikalni zaokret u odnosu na publiku, ali se i dalje ne zna kada ce se to desiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hajdemo u analizu...

1. burried alive najvise lici na death is in love with us (rr) - u svakom slucaju pokusaj HIM-a da uradi brzu stvar koja nije muzika za muvanje kao npr. right here in my arms.

2. funeral of hearts je logican nastavak metiljavih stvari sa ds&bh.

3. beyond redemption je nesto jednako inovativno kao sto je to bio ceo album glsv666. korektna stvar, ali nenaglasena.

4. sweet pandemonium je glsv666 pesma sa modernijim aranzmanom. sve u svemu jebeno progresivna stvar, moj favorit sto se tice ovog albuma

5. soul on fire je sasvim ok pesma i veoma inovativna, tj ne moze joj se naci pandan na bilo kom ranijem izdanju. veoma pristojna stvar.

6. the sacrament je nalik na love you like i do (ds&bh), sa prizvukom na ceo rr album. jako fina stvar, muzicki savrseno odradjena, predstavlja sve ono sto love metal pokusava da postigne.

7. this fortress of tears predstavlja komercijalni element prisutan na svim ranijim albumima, stvar koja jednostavno popunjava prostor na albumu a ima laku pevljivu melodiju.

8. circle of fear je stvar definitivno na pogresnom mestu. to je takodje stvar za popunjavanje rupe. lici na anonimne i tupave stvari sa ds&bh

9. endless dark je potpuni visak. vec treca stvar za popunjavanje supljikave konstrukcije. utisak veoma slican kao kod prethodne.

10. the path je jedna veoma nedovrsena stvar ili neuspesan pokusaj ozivljavanja prvog albuma. medjutim, sve je ispalo krajnje konfuzno i umesto mracno-depresivne atmosfere glsv666 opet na scenu stupa metiljavost ds&bh.

11. love's requiem je generalno dobra stvar, ali nedovoljna da bi bila bonus po bilo kom osnovu. poseduje snagu i mrak, ali ipak ima suvise mirnih i tihih delova, sto jednoj stvari, koja je u startu pretendovala na doom kakav je HIM svirao u demo fazi, umanjuje snagu i ostavlja siv utisak za sobom.

bilo kako bilo, album je daleko od loseg, samo raspored pesama nije bas najsrecniji, ali sta sad. opet je postprodukcija zakazala, i HIM nije ono sto bi mogao da bude. najgore je sto LM mozda naslucuje HIM-ov radikalni zaokret u odnosu na publiku, ali se i dalje ne zna kada ce se to desiti.

 

Ako, za pocetak, zanemarimo ocajan naziv albuma, pesme bih prokomentarisala ovako:

 

1.Burried alive je sasvim solidna pesma, sa pomalo dosadnim uvodnim delom, ali jako interesantnim refrenom.Negde pri kraju pesme se vidi da i bunjar zna da svira...

2.Funeral of hearts je mozda jedna od najboljih na albumu, pa samim tim (kao i Pretending na ds&bh) izabrana za prvi singl.Ne bih rekla da je "nastavak metivljavih stvari" sa famoznog prethodnog albuma, vec naprotiv, da se svojom formom udaljila od shity aranzmana sa ds&bh.

3. Beyond redemption je jedina zaista dobra brza stvar na albumu koja moze bez problema da se nosi sa recimo I love you ili Drown in this love (kako li se vec zove, zaboravila sam).

4. Sweet pandemonium je odlicna pesma samo da nije onog do-zla-boga dosadnog uvodnog dela na gitari koji je u fazonu Love you tonight (to je bilo jedino sto mi je "bolo ushi" prilikom preslusavanja).Uh, najezim se kad Ville u refenu oduzi reci 'sweet' i 'belief'...Opako!

5. Soul on fire. Cini mi se da Hammerfall imaju pesmu sa identicnim nazivom... smile.gif No, u svakom slucaju, stvar objektivno nije losa, mada, da se ja pitam, ne bi stajala na ovom albumu (mogla bi da prodje eventualno kao b-strana nekog singla).

6. i 7. Ville-ovo proseravanje na nivou pesama sa prethodnog albuma, u kojima ima jako malo interesantnih delova, i uopste, originalnosti. Pesme su stereotipi stereotipa.Gluposti.

8. E, ovo vec lici na nesto... Da, ovo lici na Sentenced. smile.gifwink.gif Original Sentenced stil sa albuma The cold white light. Circle of fear bi se najvise vrtela u mom player-u da ne znam da to sviraju HIM, koji su se izgleda toliko idejno srozali da su presli na kopiranje svojih kolega...

9.Da ima bolji txt, ova pesma bi bila jedan od glavnih hitova (ne salim se).Endless dark-zvuci kao naziv nekog klinackom bljak metal benda. smile.gif

10. The path je pesma koju sam preslusala svega 3 puta, i iz tog razloga ne mogu da je komentarisem (ne secam se kako ide :oops: )...

11.Ova pesma ne postoji na disku koji mi je pozajmljen, tako da...

 

Sve u svemu, HIM se znatno pogorsao u odnosu na period rada do 2000.

Ne znam zasto su, iako u nedostatku ideja, objavili 2 albuma za 2 godine. Bolje da su, ako im je vec toliko stalo da nastave sa uspesnim radom, odvojili 3-4 godine (kao npr. Peppersi) da naprave novi album, koji bi pomerio standarde, potvrdio kvalitet samog benda i, na kraju krajeva, prosirio krug fanova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm... Nemojte me sad razapeti na krst, ali... HIM je izdao dva albuma u dve godine... Mozda samo zele da se namlate love dok im ide?

 

Jel to neka insinuacija da postoji sumnja da HIM pravi muziku iz bilo kog drugog poriva sem zgrtanja para?

 

Ni u kom slucaju... To se podrazumijeva... Ja samo kazem da nisu momci osjetili skori pad popularnosti i moguci raspad grupe pa odlucili da izvuku sto se izvuci moze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, nema frke, i ja sam bivao takav dok me nisu reprogramirali... jednom prilikom da sednemo negde na kafu, i da se ispricamo, i sve je u redu...

ps: jebes sonatu arciticu, vazno da smo mi zivi i zdravi (odnosno prehladjeni)

 

A sto ne bi moglo...TI PLACAS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dajte bre him je shit nejveci...i nemojte odma da me napadate ko da sam vam ubila rod-rodjeni...jednostavno ne volim him...imaju jednu dobru pesmu...ono...shi'll be right here in my arms...i tako dalj...ostalo je bruka loshe...ali svako ima pravo na svoje mislhljenje,vi ga volite ako ocete ali ja...brrr...meni je nekako ljigav taj ville...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...