Jump to content

HIM


poison girl

Recommended Posts

Mene nervira kad se ljudi hvale nekim pravom na SVOJE misljenje, a nisu uopste svjesni koliko to misljenje nije njihovo. Sad ne prozivam nikoga, samo hocu da ljudi uzmu malo vremena i da razmisle kako su dosli do tog SVOG misljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako... prvo, ne vredjajte lilly jer je ne znate! ni ona ne vredja vas!

dalje... lestate.. molim te... zar mislis da zasluzujes taj nick?!

ona je rekla da joj se ne svidja him i neka devojka (ne znam nick) ju je napala sto \"prosipa mudrost\" sa tako malo postova... haha ocigledno ti je draga ovo prvi forum.. eventualno drugi... :roll: pa STA ako ima tako malo postova?? zar ona svoj stav ne sme da iznese?? stvarno vas ljudi ne shvatam .. preveliki ste triperi.. metal postaje MODA i mnogo njih pocinje da ga slusa jer to postaje.. eeeh sad.. odma zamisljam sledece postove \"ahaha ti makice, koja si 89 ces da mi pricas ko je skoro poceo da slusa metal\" ha-ha! ja metal slusam otkad znam za sebe! prvi bend-metallica! ja sam na zeppelinima i metallici odrasla.. (i NE! ne kazem da su zeppelini metal!)- zasto sam ovo rekla... zato sto mi je ovo shesti forum! i na svakom mi je makar po neko rekao da ne serem jer sam tako \"mlada\" ... izvinite, zar ja onda jer sam 89 nemam pravo na misljenje? na stav?  

inace, ni ja ne volim him ali zato necu da vredjam onoga ko ga slusa! stvar izbora! ni taj koji ga voli ne voli nesto sto vi slusate... pomirite se sa tim..  

a da... i sto ima gresaka u kucanju! hehe ljudi.. ocigledno ni vi nemate nekih atributa u ovoj diskusiji koje biste pokazali pa se vadite na to sto ima greske u kucanju... i hajte bre.. pa nema svako vremena da po 4 sata bleji na netu i pise leeeepe uredne duge postove... ajd jos trazite da pise i velika slova na pocetku recenice!!

 

veliki pozdrav

 

makica

 

da, apsolutno zasluzujem taj nick, bas sa tom malom ispravkom u vidu jednog slova, jer za razliku od spisateljice doticnih hronika znam francuski. dalje, HIM-ov sam fan od pre nego sto si ti posla u skolu. a sto se odrastanja tice, sta mislis cime su mene uspavljivali? i koji mi je bio prvi omiljeni band? cisto da utvrdimo pocetne cinjenice nevazne za sve ostalo.

lepo je biti odan prijateljima, ali ako ulazis u raspravu, naoruzaj se argumentima vezanim za temu tu rasprave. a ako se raspravljas sa mnom, usput navezbaj retoriku i svoj stav. i izdrzi u raspravi, sto duze, ako mozes do kraja. kao ovaj idiJot greeter. to sto se ja sa njim ovde raspravljam privatno mi ne smeta da budemo ortaci.

dakle, ja nisam drkadzija koji je pr menadzer HIM-a u jugoistocnoj evropi, ali ja bar svoj stav branim. ponavljam SVOJ STAV. to je ono sto sa 14 godina malo teze mozes da imas.

a uostalom, dokazi mi da nije gubljenje vremena raspravljati se sa tobom. zapocni raspravu necim konkretnim. uvek sam spreman da ti odgovorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brutalan ili ne, to sad nije toliko bitno. ono sto je vazno jeste da je izneo jednu stvar koja je neverovatno istinita i nije usko vezana za HIM ili metal ili bilo sta u pojedinacnom smislu, problem je u tome sto ce retko ko videti i primetiti taj detalj, a jos teze shvatiti ga na pravi nacin. vec vidim mnogo uvredjenih likova, ali sta da im radim...

 

p.s. lestate, kad si u tvojoj omiljenoj "birtiji" :wink: da popijemo tu kafu? :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svoj stav i ukus sa 14 god ne mogu da imam?? ovo pojasni pa cemo pricati o tome dalje..

Gothling.. i mene takvi nerviraju... ali iskreno..i ovo JESTE moj identitet.. da si na jos nekom forumu na kom sam i ja provalio bi... a ako bas hoces da znas ja sam Nightwish_girl na #metalheads-u... jel dovoljno??

 

eeee sad.. sto se HIM-a tice...

instrumenti: ja volim kad neki instrument u grupi stvarno nesto posebno znaci kao u RATM-u (da, slusam i ratm) bas... ja kad sam pocela da sviram bas (pre jedno pola godine) , vezbala sam na lakim melodijama (Come as you are) i cim sam mogla uhvatila sam se Bombtrack... onaj ko zna kako zvuci pocetak te pesme shvata me.. i sad... ja ne primecujem nijedan takav instrument u HIM-u. neki koji bi me stvarno privukao...

pevac... ne svidja mi se.. mozda i ima glasovnih mogucnosti ali ih ne pokazuje... - MOJE mislijenje - MOJA stvar

reci.. uglavnom mi se ne svidjaju mada i ima odlomaka koji su PO MENI dobri, koji su po MOM ukusu....

 

eto to je to za sad... upravo sam se probudila pa jos nisam potpuno funkcionalna ali ako se setim jos neceg dodacu....blah..

 

e da.. zomb1 .. ja sam stvarno mnogo puta preslusavala HIM jer mnogo njih oko mene ga hvali.. ali jednostavno mi se nije svideo... po vasim postovima ja ne smem da ga ne volim....

 

hmph... sad vidim.. niko nije pomenuo zasto su mu jedini argumenti protv lilly njeno kucanje.. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

brutalan ili ne, to sad nije toliko bitno. ono sto je vazno jeste da je izneo jednu stvar koja je neverovatno istinita i nije usko vezana za HIM ili metal ili bilo sta u pojedinacnom smislu, problem je u tome sto ce retko ko videti i primetiti taj detalj, a jos teze shvatiti ga na pravi nacin. vec vidim mnogo uvredjenih likova, ali sta da im radim...

 

p.s. lestate, kad si u tvojoj omiljenoj "birtiji" :wink: da popijemo tu kafu? :mrgreen:

danas sam do 5 ili pola 6 tamo, a sutra od 2 do 4. pa ako mozete, svratite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svoj stav i ukus sa 14 god ne mogu da imam?? ovo pojasni pa cemo pricati o tome dalje..

Gothling.. i mene takvi nerviraju... ali iskreno..i ovo JESTE moj identitet.. da si na jos nekom forumu na kom sam i ja provalio bi... a ako bas hoces da znas ja sam Nightwish_girl na #metalheads-u... jel dovoljno??

 

eeee sad.. sto se HIM-a tice...

instrumenti: ja volim kad neki instrument u grupi stvarno nesto posebno znaci kao u RATM-u (da, slusam i ratm) bas... ja kad sam pocela da sviram bas (pre jedno pola godine) , vezbala sam na lakim melodijama (Come as you are) i cim sam mogla uhvatila sam se Bombtrack... onaj ko zna kako zvuci pocetak te pesme shvata me.. i sad... ja ne primecujem nijedan takav instrument u HIM-u. neki koji bi me stvarno privukao...

pevac... ne svidja mi se.. mozda i ima glasovnih mogucnosti ali ih ne pokazuje... - MOJE mislijenje - MOJA stvar

reci.. uglavnom mi se ne svidjaju mada i ima odlomaka koji su PO MENI dobri, koji su po MOM ukusu....

 

eto to je to za sad... upravo sam se probudila pa jos nisam potpuno funkcionalna ali ako se setim jos neceg dodacu....blah..

 

e da.. zomb1 .. ja sam stvarno mnogo puta preslusavala HIM jer mnogo njih oko mene ga hvali.. ali jednostavno mi se nije svideo... po vasim postovima ja ne smem da ga ne volim....

 

hmph... sad vidim.. niko nije pomenuo zasto su mu jedini argumenti protv lilly njeno kucanje.. ?

imas pravo da ga ne volis, ali ako ga ne volis i to izrices na ovoj temi, moras da argumentujes stav. zato se ovo sto mi radimo zove diskusija.

tvoji argumenti su korektni, ali ne bih se slozio da je instrumentalni deo uglavnom los. bas linija je sasvim ok, gitara je solidno odradjena, klavijature su na poslednja 2 albuma losije nego ranije, ipak Jussekka je bio mnogo bolji od Burtona. vokal u HIM-u je uz tekstove i scenski nastup nesto sto ih najvise razlikuje od drugih. ville-ove glasovne mogucnosti se savrseno vide u pesmi For You sa prvog albuma. poslusaj i znaces o cemu ti pricam. da ne pominjemo vecinu live snimaka gde je njegov glas toliko zavisi od osecanja u datom trenutku, pa nikako ne moze dva puta da otpeva isto bilo koju pesmu. jedini problem u njegovom pevanju je disanje koje je katastrofalno. ali i to je originalnost, zar ne?

a sto se 14 godina tie, postoji dobar razlog zasto maloletni nemaju pravo glasa (mislim u politickom smislu). molim te, nemoj da pljujes po razvojnoj psihologiji kao nauci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je HIM toliko smorio da me cak mrzi i da pljujem po njemu, ali odlucih da postujem samo da bih dao podrsku makici. She is wise beyond her years!

Potpuno je u pravu, ni u jednoj HIMovoj pesmi ne bi moglo da se kaze da sadrzi neku virtuoznost, nemaju prepoznatljiv zvuk (osim vokala), sve pesme su im slicne, i cinjenica je da ne bi bili ni upola toliko popularni da im nije gayolikog Villea na koga se prze klinke, textovi su im shubi-dubi, otprilike ukradeni od nekog depresivnog Backstreet Boya, a muzika potseca na nesto tvrdji brit pop.

I odgovorno tvrdim da kad bi se Ville sad ubio, svrstali bi ga u red najvecih umetnika svih vremena (zajedno sa ostalim budalama koje su se ubile tipa Morisson ili Cobain)...

 

Dakle makice nemoj slusati ljude oko sebe, raspravljaj se sa svima ako treba ali isteraj svoje, ne slusaj HIM, sviraj Rage (ATM) i bices bolji covek... :wink: 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da lestate, a sto ljudi ne bi mogli jednostavno reci, ja ne volim HIM zato sto ga ne volim...

 

Makice, kao prvo, nemoj mene trpati u isti kos sa ovim, ovim, ovim, ma nemam rijeci da ga opisem... Ja sam ti inace najveci HIMomrzac, a ovdje sam da bih upoznao svog neprijatelja. Drugo, ocigledno nisi shvatila poentu mog posta, nije se odnosio iskljucivo na tebe, sad ga fino procitaj jos jednom, razmisli (razmisljanje ne traje dugo, jednom kad se naviknes na to) i stekni misljenje o njemu... Trece nemoj slusati RATM slusaj Rage:) i NW naravno...

 

P.S. Ono u zagradi je trebala biti shala, ako je ispala lose nemojte mi zamjeriti, nesto sam smoran ovih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ovako lestate.. i ne trebas da me ucis sta je diskusija.. ne potcenjuj TOLIKO moje godine.. :roll:

bas.. (inace nisam nesto pismena muzicki)ali volim da odsviram nesto sto mi prija.. ne sviram ja jer ja hocu da znam sad sve sto me neko pita da odsviram niti nameravam posle uci neki bend il sta ti ja znam :roll: vec sam pocela da ga sviram kad sam bila u zescem bedaku i neke melodije su mi prijale.. pogotovu kad znam da sam ih JA odsvirala.. HIM-ove tabove sam skinula.. pobogu naravno ne sve ali jesam desetak i nista mi se nije svidelo...

gitaru nesto posebno ne primecujem...

 

zomb1 - nisam ja rekla da je onaj post bio upucen meni.. ja samo odgovaram na njega... smile.gif

 

herr_wolf - thank god someone`s on my side laugh.gifbiggrin.gif a sto se tice cinjenice da ne bi bili toliko popularni da nema gayolikog lika na koga se prze klinke- to sam htela jutros da kazem al sam zaboravila... pih..

 

jos nesto lestate?

 

i da.. nemoj da mesas babe i zabe vise molim te.. mesas stavove o politici i muzici??? ju... a i sto kaze zomb1 ... ne trebamo mi da imamo stavove samo zato sto smo culi od nekoga da je to dobro/lose vec da ga sami gradimo... i sta sad.. prema tebi, ja sa 14 god ne mogu da gradim svoj stav.. znaci onda moram od nekog da ga poprimim i na to cu se nauciti pa ni sa 20 god necu umeti da izgradim svoj stav... ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemaju prepoznatljiv zvuk (osim vokala), sve pesme su im slicne, i cinjenica je da ne bi bili ni upola toliko popularni da im nije gayolikog Villea na koga se prze klinke, textovi su im shubi-dubi, otprilike ukradeni od nekog depresivnog Backstreet Boya

 

Ako prepoznajes bend po vokalu, onda on IMA prepoznatljive pesme. tongue.gif

Iz licnog iskustva (dakle, iskustva klinke biggrin.gif ), kad sam nabavila HIM imala sam tek nejasnu sliku kako pevac ( a ne Villi ) izgleda, da bih tek kasnije, mnooogo kasnije ustanovila da je izuzetno zanimljive spoljasnosti...

Jebiga, tekstovi jesu truba s vremena na vreme smile.gif .

 

a muzika potseca na nesto tvrdji brit pop

 

Sta fali brit-popu biggrin.giftongue.gif

 

I odgovorno tvrdim da kad bi se Ville sad ubio, svrstali bi ga u red najvecih umetnika svih vremena (zajedno sa ostalim budalama koje su se ubile tipa Morisson ili Cobain)...

 

Odgovorno se slazem. I verovatno to ne bi bilo sasvim zasluzeno, ali , mi nismo bas objektivni u prosudjivanju vezanom za sadasnjicu u kojoj zivimo... Da li se bas svako slagao da je Morisson zasluzio to sto je navodno dobio...

 

Dakle makice nemoj slusati ljude oko sebe, raspravljaj se sa svima ako treba ali isteraj svoje, ne slusaj HIM, sviraj Rage (ATM) i bices bolji covek... :wink: 8)

 

AAAAAAAAAAA!!!!!! SMRT RAGE AGAINST THE MACHINE!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ovde imaju potpuno iskrivljeno misljenje o brit-popu koji svode na bendove tipa Oasis, Blur, Suede, Pulp ili The Charlatans, iako je to samo onaj najkomercijalniji njegov deo(koji, po pravilu, nosi sve njegove lose strane), a, u stvari, je to jedna jako emotivna, teska, melanholicna i, iznad svega, kvalitetna muzika...fantasticnih bendova tu ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ovako lestate.. i ne trebas da me ucis sta je diskusija.. ne potcenjuj TOLIKO moje godine.. :roll:

bas.. (inace nisam nesto pismena muzicki)ali volim da odsviram nesto sto mi prija.. ne sviram ja jer ja hocu da znam sad sve sto me neko pita da odsviram niti nameravam posle uci neki bend il sta ti ja znam :roll: vec sam pocela da ga sviram kad sam bila u zescem bedaku i neke melodije su mi prijale.. pogotovu kad znam da sam ih JA odsvirala.. HIM-ove tabove sam skinula.. pobogu naravno ne sve ali jesam desetak i nista mi se nije svidelo...

gitaru nesto posebno ne primecujem...

 

zomb1 - nisam ja rekla da je onaj post bio upucen meni.. ja samo odgovaram na njega... smile.gif

 

herr_wolf - thank god someone`s on my side laugh.gifbiggrin.gif a sto se tice cinjenice da ne bi bili toliko popularni da nema gayolikog lika na koga se prze klinke- to sam htela jutros da kazem al sam zaboravila... pih..

 

jos nesto lestate?

 

i da.. nemoj da mesas babe i zabe vise molim te.. mesas stavove o politici i muzici??? ju... a i sto kaze zomb1 ... ne trebamo mi da imamo stavove samo zato sto smo culi od nekoga da je to dobro/lose vec da ga sami gradimo... i sta sad.. prema tebi, ja sa 14 god ne mogu da gradim svoj stav.. znaci onda moram od nekog da ga poprimim i na to cu se nauciti pa ni sa 20 god necu umeti da izgradim svoj stav... ??

da li si se bavila starijim radovima? odgovorno tvrdim da je te stvari culo mozda pola ljudi koji pljuju po HIM-u ili ga neargumentovano brane. da ne pominjem njihove neobjavljene stvari. bas linija na glsv666 je fenomenalna. i na poslednjem je za svaku pohvalu. a na neobjavljenim snimcima razbija. gitara je najkvalitetnija na poslednjem albumu. mada je bilo zanimljivih momenata i na prethodnom. a vokal je jedan od najboljih ikada. u svakom slucaju nesto najoriginalnije i najprepoznatljivije u poslednjih 10 ili 15 godina. tekstove pazljivo procitaj na www.darklyrics.com pa prosudi sama, izanaliziraj ih i jasno je da su mnogo snazniji i emotivniji na ranijim albumima, ali da su na kasnijim mnogo bolje knjizevno uobliceni.

stavovi. covek moze da izvede svoje misljenje na osnovu prethodnih iskustava. i u muzici i u politici. lepo je razvijati svoje stavove sa 14, ali je to malo nemoguce. mozes da razvijas argumentaciju za usvojene stavove. ali ne i obratno.

 

za wolfa, na kom si chatu visio?

 

kentkg, mislili su na to koliko brit pop smara. mada ja nemam nista protiv njega dok nije ortodoxno smaranje. ne ugrozava me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da bih ti udovoljila, upravo trazim glsv666 ali trip je sto ja ne trazim jednu, dve pesme koje ce mi se svideti ili samo poslednji album ili slicno... svi bendove koje inace slusam se dokazuju od pocetka..

i lyrics sam do malopre citala... to sto se tebi svidjaju ne mora da znaci da ce i meni.... sto to jednostavno ne prihvatis... kao sto rekoh, i oni imaju dobrog lyricsa ali ne toliko cesto da bih ih slusala... hmph... ni na jednom sajtu sa tabovima na koje idem ne mogu da nadjem ono.. ??

 

i ajd malo razmisli o ovome

"lepo je razvijati svoje stavove sa 14, ali je to malo nemoguce"

pa ako je nemoguce onda kako moze biti lepo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

glsv666 je njihov prvi album. imaju oni pesama i pre toga za bar jos jedan, ali avaj, njih ima samo nekoliko ljudi u ovoj zemlji. love metal je poslednji. izmedju su razorblade romance (primer komercijalnog uspeha zahvaljujuci pristupacnosti i kvalitetu) i ds&bh (primer kako produkcija unistava umetnicki potencijal)

sta trazis i ne mozes da nadjes? nisam te najbolje skontao. ako mislis na neobjavljene snimke, kad budem imao vremena narezacu ti.

lepo u teoriji neostvarljivo u praksi. nesto nalik utopijskom socijalizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala za ponudu za rezanje ali stvarno nisam zainteresovana....

nego ne mogu nikako da nadjem koje su pesme na tom albumu... ajd nabroj neke za koje ti mislis da imaju dobar bass..

nego sad me podseti... love metal :? khm.. daaa.. uzas.. :roll:

a koliko te ja razumem, ja sad ne mogu da gradim svoj stav... znaci ja sad trebam da cutim i da slusam druge.. bzvz

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala za ponudu za rezanje ali stvarno nisam zainteresovana....

nego ne mogu nikako da nadjem koje su pesme na tom albumu... ajd nabroj neke za koje ti mislis da imaju dobar bass..

nego sad me podseti... love metal :? khm.. daaa.. uzas.. :roll:

a koliko te ja razumem, ja sad ne mogu da gradim svoj stav... znaci ja sad trebam da cutim i da slusam druge.. bzvz

 

Bass se u pesmama ovog benda, kao sto mozes da primetis (ako imas sluha), ne istice, vec najvecim delom prati gitarske linije koje su prilicno jednostavne (sto je opet idilicno za tebe ako si pocetnik).I nemoj se tako loziti na pojedine instrumente i traziti u tome poentu benda... Nije zdravo. Ponekad treba osetiti emociju, a ne svirati sve tonove svih skala u svakoj pesmi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ovde imaju potpuno iskrivljeno misljenje o brit-popu koji svode na bendove tipa Oasis, Blur, Suede, Pulp ili The Charlatans, iako je to samo onaj najkomercijalniji njegov deo(koji, po pravilu, nosi sve njegove lose strane), a, u stvari, je to jedna jako emotivna, teska, melanholicna i, iznad svega, kvalitetna muzika...fantasticnih bendova tu ima...

Fino receno, i ako slobodno mogu da kazem da ne podnosim brit-pop, smatram da imaju kvalitet a to je najbitnije, pa kome se dopadne, mada to nije tema (vracamo sa na HIM opet...) ali morala sam da prokomentarisem ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...