Jump to content

HIM


poison girl

Recommended Posts

I da ne bi bilo kako ja samo pljujem bez razloga po HIM -u da se zna da imam 3 njihova CD-a i da u principu ih ne mrzim, samo mislim da su sa zadnja 2 albuma toliko preterali sa komercijalizacijom muzike da to vise nije ni Gothic ni Metal, cak nije ni Gothic Rock, postali su Gothic Backstreet Boys...

A inace oni koji sviraju u bendu, nisu uopste losi muzicari, nisu sad nista posebno , ali znaju sasvim ok da sviraju....

I uopste ne bi bili tako losh bend da su posle 2 albuma krenuli ka drugom pravcu, umesto sto su se trudili da pridobiju americku i MTV publiku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

o.k. meni su skroz dobri, i ima tu stvarno nekih teskih 'promena' na negativno. ali ne potrisem se kad ih pljuju jer ne dozivljavam to licno. mislim da je problem kad se pljuvanje po muzici dozivljava licno, kao mnogi ovde (u opste na yumetal-u)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a brate ne dozivljam ja to licno,ali mi ide na zivce sto ih ne postuju,kao da pjevaju neki folk il tako nesto!znam da su zadnjim albumom presli svaku granicu i da nisu ono sto su bili,pa ih ja vise ni ne slusam,samo im je prvi super i drugi moze proci.....a ovo sad.........posebno.........funeral of hearts..pih!ne znam sta im je,kao da oce nesto da dakazu.i ne kazem ja........slobodno ako vam se ne svidjaju ok,ali prvi album im je zlata vrijedan.mora se priznati a i ville je presladak.a ovaj sto je rekao da pripadam toj klasi sto i treba da slusa Hima to od 13 do 19 smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif mislim rijeci nisu potrebne........hahahahah

to sto ja slusam to je moj problem.zar on nema svoj zivot..nego mora da brini o tome oce li me ta furija sa himom proci.......o jada :x

nego pusti to ville i dalje ostaje sladak i njihov prvi album ostaje the best.pa ko voli nek izvoli....... :mrgreen::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a brate ne dozivljam ja to licno,ali mi ide na zivce sto ih ne postuju,kao da pjevaju neki folk il tako nesto!znam da su zadnjim albumom presli svaku granicu i da nisu ono sto su bili,pa ih ja vise ni ne slusam,samo im je prvi super i drugi moze proci.....a ovo sad.........posebno.........funeral of hearts..pih!ne znam sta im je,kao da oce nesto da dakazu.i ne kazem ja........slobodno ako vam se ne svidjaju ok,ali prvi album im je zlata vrijedan.mora se priznati a i ville je presladak.a ovaj sto je rekao da pripadam toj klasi sto i treba da slusa Hima to od 13 do 19 smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif mislim rijeci nisu potrebne........hahahahah

to sto ja slusam to je moj problem.zar on nema svoj zivot..nego mora da brini o tome oce li me ta furija sa himom proci.......o jada :x

nego pusti to ville i dalje ostaje sladak i njihov prvi album ostaje the best.pa ko voli nek izvoli....... :mrgreen::mrgreen:

 

Zasto bih pa njih postovao sunac mu 'bem?1 Sta su oni to tako predivno uradili i ostavili za sobom? Mislis da ce trajati duze od narednih pet godina? Ne podnosim grupe kojima je jedan od glavnih kvaliteta to sto im pevac 'i dalje ostaje sladak'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

him je fakat nesto najbolje sto se pojavilo u poslednjih deset godina, a dovoljno su popularni da prodju bolje od mozda i kvalitetnijih bandova. sto se tice tendencija u njihovim novijim radovima, love metal je meni dobar album, i mi mozemo voditi argumentovanu raspravu o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a brate ne dozivljam ja to licno,ali mi ide na zivce sto ih ne postuju,kao da pjevaju neki folk il tako nesto!znam da su zadnjim albumom presli svaku granicu i da nisu ono sto su bili,pa ih ja vise ni ne slusam,samo im je prvi super i drugi moze proci.....a ovo sad.........posebno.........funeral of hearts..pih!ne znam sta im je,kao da oce nesto da dakazu.i ne kazem ja........slobodno ako vam se ne svidjaju ok,ali prvi album im je zlata vrijedan.mora se priznati a i ville je presladak.a ovaj sto je rekao da pripadam toj klasi sto i treba da slusa Hima to od 13 do 19 smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif mislim rijeci nisu potrebne........hahahahah

to sto ja slusam to je moj problem.zar on nema svoj zivot..nego mora da brini o tome oce li me ta furija sa himom proci.......o jada :x

nego pusti to ville i dalje ostaje sladak i njihov prvi album ostaje the best.pa ko voli nek izvoli....... :mrgreen::mrgreen:

HIM cu postovati kada urade nesto u muzici sto ce uciniti da ih pamte i posle 20 godina kao sto su radili Zeppelini, Purple, Bon Jovi, Manowar, Queensryche, Nightwish, Maideni, ili bilo koji drugi bend koji je pomerio granice nekog zanra ili stvorio novi i uticao na 250 drugih bendova, a ne ako se kao i Bacsthit Boys ili Nsync vrti po MTV i na njega se loze klimnkice od 12-19......

Vecina (ok ne svi ali vecina) ljudi koji slusaju HIM a ja ih znam, przi se i na Sasu Matica......

Share this post


Link to post
Share on other sites

a brate ne dozivljam ja to licno,ali mi ide na zivce sto ih ne postuju,kao da pjevaju neki folk il tako nesto!znam da su zadnjim albumom presli svaku granicu i da nisu ono sto su bili,pa ih ja vise ni ne slusam,samo im je prvi super i drugi moze proci.....a ovo sad.........posebno.........funeral of hearts..pih!ne znam sta im je,kao da oce nesto da dakazu.i ne kazem ja........slobodno ako vam se ne svidjaju ok,ali prvi album im je zlata vrijedan.mora se priznati a i ville je presladak.a ovaj sto je rekao da pripadam toj klasi sto i treba da slusa Hima to od 13 do 19 smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif mislim rijeci nisu potrebne........hahahahah

to sto ja slusam to je moj problem.zar on nema svoj zivot..nego mora da brini o tome oce li me ta furija sa himom proci.......o jada :x

nego pusti to ville i dalje ostaje sladak i njihov prvi album ostaje the best.pa ko voli nek izvoli....... :mrgreen::mrgreen:

HIM cu postovati kada urade nesto u muzici sto ce uciniti da ih pamte i posle 20 godina kao sto su radili Zeppelini, Purple, Bon Jovi, Manowar, Queensryche, Nightwish, Maideni, ili bilo koji drugi bend koji je pomerio granice nekog zanra ili stvorio novi i uticao na 250 drugih bendova, a ne ako se kao i Bacsthit Boys ili Nsync vrti po MTV i na njega se loze klimnkice od 12-19......

Vecina (ok ne svi ali vecina) ljudi koji slusaju HIM a ja ih znam, przi se i na Sasu Matica......

 

pomenuo si queensryche, koji ima manje ili vise uzak krug fanova, koji slazem se traju, a zaboravio si recimo doorse ili nirvanu. manowar necu da komentarisem, jer nisu niti mnogo originalni, a nisu ni nesto popularni van svog uskog kruga fanova, a recimo ne secas se king crimsona. i gde je tu pink floyd? anyways, videcemo kako ce se HIM kotirati 2015. i obavezujem se da vas izvestim sa koncerta za njihovu 20. godisnjicu ili sa tribute koncerta povodom iste, ako se budu raspali ili ville rikne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm Queensryche je na Empire turneji punio hale od 30,000 ljudi po Americi.

I him je svirao pred toliko ljudi na szigetu, nije to toliko bitno. statisticko pitanje, da li je to bar priblizna cifra koliko skupe neki komercijalniji matori bandovi koji su takodje imali bar jednako uticaja na scenu? poenta price je da se ne moze nesto proglasitit velikim i sudbonosnim, a da pritom nije ekstremno popularno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

him je fakat nesto najbolje sto se pojavilo u poslednjih deset godina

 

A ovo je fakat neshto najgluplje shto sam chuo... danas.

 

K'o shto reche azal oni su najobichniji pop bendic koji se shminka.

 

Telcontare, oni mogu da budu koliko god 'oce dobri muzichari kad su im pesme do bola proste. To je verovatno i ona dopdaljiva strana, plitka muzika okuplja shire narodne mase, evo pogledaj ex-yu rock drndash tri akorda na albumu i ti si besmrtan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim te! HIM je pop koliko i bon jovi. sto ce reci, veoma malo. uostalom HIM je toliko kvalitetan ne zahvaljujuci njima samima nego apsolutno genijalnom producentu kome je HIM definitivno najuspesniji projekat. a o njihovoj iskrenosti samo 2 podatka:

1. na prvom albumu su namerno pustili ville-a da svira gitaru u "the begining of the end" da bi se postigao apokalipticni trash efekat raspadanja svega, njihov gitarista je jednostavno bio suvise dobar da bi tako nesto mogao u teoriji da odsvira.

2. nemaju nijedan isti odradjen koncert, svaki je prica za sebe i totalni hit trenutka.

 

kada se prica o plitkim tekstovima, postavlja se pitanje koliko ste tekstova procitali? da je neko rekao da su tekstovi 69 eyes banalni skapirao bih o cemu se radi, a ovako...

 

uostalom, ja sam ministar za gothicu i leseve, znam i ja ponesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOLFE TI SI GENIJALAN....

za nekim tipom iz IV2 ....hAHAHA

 

Telcontare, oni mogu da budu koliko god 'oce dobri muzichari kad su im pesme do bola proste. To je verovatno i ona dopdaljiva strana, plitka muzika okuplja shire narodne mase, evo pogledaj ex-yu rock drndash tri akorda na albumu i ti si besmrtan...

Pa to jeste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan mi padne na pamet otichi u srpski/bosanski brod (whatever :roll: ),jer chujem da su cdeovi totalno jeftini.nisam imala neku ideju shta chu nabavit jer nikada na planiram,nego uzmem ono shto mi zapne za oko.rjetko trazhim cd sa namjerom....ok,fuck that,da predjem na vazhno :mrgreen: :neslusham him dugo,pochela sam ga takorechi intenzivno slushati tek nakon shto sam ovdje vidjela neke stvari,prochitala argumentirane postove iskrenih leekova biggrin.gifa: biggrin.gifa: . Shvatila sam da svi oni klisheji tipa”him je za curice kojima je najvazhniji izgled frontmena I njegova omiljena boja” su samo zlobni I maloumni komentari pichkica koje se boje priznati da him ima neshto za ponuditi jer onda bi svi posumnjali da su oni true :roll: :roll:

 

Ok,I tak ja kupim neki himov bestseller na kojemu su I stare I nove stvari.reko dobra ideja da usporedim before and now.imam neke njihove diskove al ni na jednom nemam sve zajedno

 

Preslushala sam jednom a onda I drugi put I off course vidim razliku ali toliko da se svrstavaju u kategoriju sa parkichima I bizkichima??neee….tu nema bezpotrebnog rapa samo malo…hm….pa budimo iskreni…komercijalnog dodatka :mrgreen:

 

I sada da malo prokomentiram svaku pjesmu

 

1.BURIED ALIVE BY YOUR LOVE

meni osobno jako dobra pjesma,brza,nema nekog forsiranja glasa,nego su pokazane dobre glasovne moguchnosti v.v.izmjena "prigushenog "djela,u kojemu se onak slabije razabire glas a naglasheni su instrumenti,sa uobichajenim zvukom.4 minute I 57 sekundi uz dobar him zvuk

 

2.JOIN ME IN DEATH

malo patetike I pretjerivanja(we waited so long for this moment to come,...to be together in death..) ALI zar to I nije poenta?? :wink:

Inache:pjesma koja ih je zapravo komercijalizirala jer su se mnogi klinci identificirali sa tom pjesmom(ubit chu se fazon itd.) no sumnjam da je to bila namjera…ili je… smile.gif whatever who knows.bilo kako bilo , tada je masa upoznala him I sve shto stoji iza toga

Sve zajedno:pomalo too much,ali opet slushljivo na tri I po minute. :mrgreen:

 

3.GONE WITH THE SIN

ljubavna pjesma…ALI tu je I ta morbidnost(koja se meni taaaaako svidja)-ŕI just love the way your running out of life) te dvije teme zajedno daju prilichno dobar gothic text. ovdje nemogu biti posve objektivna jer je tu ipak ta tema smrti :twisted: (aaahhhh….)ali mogu dati neki komentar:dobra pjesma u him fazonu

 

 

4.BEYOND REDEMPTION

jeeeeeee….that’s my fuckin song…kada sam ju prvi put poslushala morala sam opet…I opet…I opet…ok sad malo pretjerujem . :mrgreen:tongue.gif ALI jedna zbilja strashna(u pozitivnom smislu)stvar.glas se stapa sa zvukom insrumenata,isprepliche se... te je krajnji dojam dobar.

Sve zajedno:nemojte pomisliti da je ovo subjektivan dojam..ne,ne….iako mi se stvar jaaako svidja to neznači da nemogu gledati na nju I analizirati je kritichki.to mi chak daje jednu dozu sigurnosti zbog koje mogu tvrditi da je pjesma jako dobro uradjena . biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

5.WICKED GAME

nije njhovo autorstvo pa nechu komentirat…ili ipak hochu:dobar text

obrada starog hita,dobar potez jer je stvar kao nastala za him I v.v.glas.text a I ritam mu daje mjesta za glasovne akrobacije shto su finci naravno dobro iskoristili… :mrgreen:

sve zajedno:very nice

 

6.RAZORBLADE KISS

kad sam chula ovu stvar skuzhila sam da ona izmjena "prigushenog" zvuka( basgitara,I think )koju sam zamjetila u BABL,vidi (tj.chuje) :roll: I ovdje.no osobno nije mi bash previshe ostavila utisak ,posebice zbog onog “uuhu”djela koji je zvučao pomalo ..gej… tongue.giftongue.gif

ali sve zajedno:ok

 

7.THE SACRAMENT

nova stvar,ali pomalo…uobichajena..ne zvuchi novo(pritom ne mislim da zvuchi kao stari him,a ne…nego…ne zvuchi uopche kao him nego kao stvari koje mozhemo chuti svaki dan na tv ili radiju…neposebna je.uopche nepridonosi njihovoj (visokoj) biggrin.gif poziciji…not good…

 

8.CIRCLE OF FIRE

stvar mi vuche,mirishe na rock…neznam zashto ali ovo sam morala napisati kad sam chula prvi dio pjesme …instrumentalni uvod traje minutu,I like it…glas je mrachan…ali opet taj rock…((((NEZNAM ZASHTO TO PISHEM)))) laugh.giflaugh.gif

sve zajedno:nije bash him fazon but I like it biggrin.gif

 

9.ENDLESS DARK

svidja mi se ova izmjena tiho-glasno a I povremeno ukljuchivanje bg-e.ima dosta instrumentala ,which is ok,glas je nekako mistichan,nema bash puno mjenjanja visine…

dobra stvar

 

10.BURY ME DEEP INSIDE YOUR HEART

ne svidja mi se…pre,pre,pre…love song.don’t get me wrong ,I love love songs , :mrgreen: ALI ova mi se ipak chini kao tipichna love pjesma napisana u trenutcima ochaja(all I ever wanted Is you my love)..nema smrti,nema krvi….lame tongue.gif 8)

don’t like it ali ko voli nek izvoli

 

11.HEAVEN TONIGHT

takodjer love song ali za razliku od BMDIYH,ova mi se svidja.nema objektivnog objashnjenja..mozdha je razlog jer postoji onaj dio(yours eyes lost the light)..maaaaalo pesimizma meni dovoljno…a mozhda mi se samo svidja biggrin.gif

 

 

12.IN JOY AND SORROW

ne,ne I opet ne…takodjer pjesma koja je tak komercijalna da boli glava…ima taj love refren koji zaljubljene curice mogu poslat kao sms svojim simpatijama. :roll: :roll: :roll: eto zashto kazhu da je v.v.pichkica a himova muzika za pichkice laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

13. PRETENDING

brza stvar,dobar zvuk,iako ljubavna ,ima art primjesa,pa zato I like it.ALI onaj dio gdje kazhe :"baby" 8O …neee….you never should said that :mrgreen:

 

 

14.YOU ARE THE ONE

aaaaaaaaaaa….evo opet me hvata onaj rock…

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

15.RIGHT HERE IN MY ARMS

voli ju I moja mladja seka :wink: … shto neznachi da nije dobra…naprotiv:veoma dobra,zvuk jaaaako dobar,glas se izvanredno uklapa…i…opet moram spomenuti glas koji mi se u ovoj pjesmi jako svidja :oops: :oops:

jako dobro

 

16.POISON GIRL

tiho-glasno,ima-nema.ima otrova…ima okrutnosti,puzanja…meni odmah dobro… 8) 8) malo me asocira na bonie&clyde(me and my poison girl/me and my girlfriend) :lol:al dobro je

 

 

17.ITS ALL TEARS

svidjaju mi se bubnjevi…ALI kakav je to glas???????ili glasovi?? :? :? :?

 

 

18.YOUR SWEET 666

I tko kazhe da oni nisu sotonisti?????? tongue.gif ”ONI KAZHU SHEST;SHEST;SHEST)))zvuk je jak,povratak korijenima biggrin.gifa: .ima imalo laksheg dijela no on je kao most izmedju dva jaka pa se zapravo I nezamjechuje nego se isprepliche I daje dobar dojam

Sve zajedno:jako dobra stvar

 

19.RESSURECTION

neznam zashto ali ovu stvar sam prozvala svojom.kada sam ju chula prvi put jednostavno sam rekla to je to…jedna od onih stvari koje jednostavno utichu na vas…nemogu to docharati bash rijechima ali oni koji znaju shvatiche

ovo je subjektivno ali I potpuno realno:jaako dobro

 

Isprichavam se na smaranju ali morala sam I ja malo pridonijeti… tongue.gif

NAPOMENA:ovo je prvenstveno moje osobno mishljenje koje se ne mora poklopiti s vashim…sve to je namjerno a kome se ne svidja nek se jebe…shala mala. tongue.gif 8) tongue.gifbiggrin.gif

Mozhda che neko pomislit kako je sve ovo neutemeljeno no ja naglashavam da sam ja osoba bez (nazhalost)glazbenog obrazovanja I svoje mishljenje formuliram prema onome shto chujem,vidim I dozhivim.

 

hvala :wink::wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto lestate, vidis da ipak ima smisla :mrgreen:

 

Samo morbidangel, kako ti se dalo?

 

Anyway, ja moram nastaviti svoju misionarsku duznost.

 

Slusajte Chrisovu verziju Wicked Game, ili cete ekspres linijom u pakao! Slusajte Chrisovu verziju i bicete spaseni!!!

 

Chris Isaac!!! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

morbid, preslusaj album po album.

1. greatest love songs vol. 666

2. razorblade romance

3. deep shadows and brilliant highlights

4. love metal

 

a onda mi se javi da ti dam kontakt sa mojom prijateljicom iz zagreba koja ima sve od njih. mislim na neobjavljene snimke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

morbid, preslusaj album po album.

1. greatest love songs vol. 666

2. razorblade romance

3. deep shadows and brilliant highlights

4. love metal

 

a onda mi se javi da ti dam kontakt sa mojom prijateljicom iz zagreba koja ima sve od njih. mislim na neobjavljene snimke.

 

 

 

i mislish da chu ih toliko zavoljeti da zhelim i neobjavljene stvari ? tongue.gif

 

shalim se...budem preslushala pa chu opet napraviti iscrpnu(amatersku) analizu :mrgreen::wink:

 

a inache na tom albumu shto sam ga gore navela zapravo i nisu neke njihove prave stvari koje sam poslushala prije pa su mi zapele za uho...a da ti istinu kazhem neznam da li bi trebala poslushati ovaj zadnji,mislim da li che to pokvariti dotadashnji dojam ili... :?

 

bilo kako bilo,him ima neshto za ponuditi <----dubokouman zakljuchak 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...