Jump to content

HIM


poison girl

Recommended Posts

Nije metal :D ?Pa sta je ako nije metal keve ti?Prosvetli me!I da..odakle ti pravo da ih komentarises kao muzicare :twisted: ?Koji mu ti faktor tu dodjes?

P.S. Nemoj da me shvatis pogresno ali pomalo je bedno da dodjes ovde i lupas neke totalno bezveze stvari ..a jasno je da ovde ima dosta njihovih fanova...UZDRZI SE MALO.Kapiram da svi vi "iskusniji metalci" imate potrebu za pokazivanjem ali misim....

 

kad nesto nije metal onda mu nije mjesto tamo gdje se pominje true metal. ako imaju dosta fanova ne znaci da treba da padnemo na koljena. ajde onda da otvorimo i temu "ricky martin" na npr. death forumu (i on je jako popularan, jelte) :x

 

a, o cemu bi ti da mi pricamo ako ne o muzici i da ocjenjujemo bendove i razmjenjujemo misljenja kao slusaoci? kontas li ti da je to ono sto je svrha yumetal.net-a i svih slicnih foruma, a ne razmjena recepata za kolace ili izljeve politickih bljuvotina.

 

ako se neko ne slaze s necim, ima pravo da to i kaze, zar ne? ili bi mozda trebalo da svi zavucemo glave u guzice i dovijeka cutimo pokoravajuci se onome sto mainstream?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Muzika HIM-a uopste nije komplikovana za sviranje-jedino je vokal nesto zahtevniji. Al' to nije poenta ovde... Ja volim i Cranberries cije se pesme u proseku sastoje od po 3-4 akorda i nijedne solaze, pa sta? Ne smeta mi jer stvaraju dobru atmosferu.Ista prica je i sa HIM-om. Mozda nisu sve pesme i svi albumi dovoljno kvalitetni da bih ih slusao neko kome je u muzici tehnikalisanje prioritet, ali svakako mogu biti od velike vaznosti osobama koje su se u njima prepoznale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ste culi njihov novi singl IN JOY AND SORROW?

 

hm, prilicno kasno ulijecem u diskusiju, ali samo eto da kazem i ja svoje misljenje o HIM-u ohmy.gif)

 

kao prvo, ne znam otkud HIM u doom/gothic forumu :roll:

kao drugo, za mene oni uopste nisu metalci jer... nisu iskreni :wink: dajte ljudi, solaze nikakve - previse proste i bljutave, bubnjevi kao uspavanka, klap-klap, klap-klap... svaki prelaz isti... vokal pomalo - pederski :wink:

 

sori curicama koje obozavaju HIM i Vila, ali... ohmy.gif) dalje od mene s njihovom muzikom ohmy.gif

legitimno. tvoje misljenje. argumentovano. ali se primeti da nisi dovoljno upoznat sa njihovim radom. ako si preslusao prvi album, shvatices da neke tvoje opaske nisu na mestu. a ako si cuo nesto neobjavljenih stvari ili ako si bio na koncertu, shvatices da nijedna tvoja opaska nije na mestu, ali svejedno ton diskusije sa tobom je za svaku pohvalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Muzika HIM-a uopste nije komplikovana za sviranje-jedino je vokal nesto zahtevniji. Al' to nije poenta ovde... Ja volim i Cranberries cije se pesme u proseku sastoje od po 3-4 akorda i nijedne solaze, pa sta? Ne smeta mi jer stvaraju dobru atmosferu.Ista prica je i sa HIM-om. Mozda nisu sve pesme i svi albumi dovoljno kvalitetni da bih ih slusao neko kome je u muzici tehnikalisanje prioritet, ali svakako mogu biti od velike vaznosti osobama koje su se u njima prepoznale...

imas disk za dz od mene za ovo. samo da ga narezem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

peace, ljudi :)

 

imao sam dva diska od him-a i podijelio ih njihovim obozavaocima: jednu kompilaciju, i album koji je imao nenormalno dugacko ime, brilliant higlights znam da je bilo na kraju :)

 

mozda i nisu toliko losi, ali mene jednostavno nervira kada tako prosjecan bend postane popularan a svi se slazemo da je ono.. prosjek ebiga. ne mora nesto biti komplikovano za odsvirati da bi se moglo reci da je dobro, naprotiv, ali meni u him-ovoj muzici smeta to sto zvuci kao je ljudima inspiracija "na rezervi"... u jednoj pjesmi na albumu koji sam imao klavijaturista cijelu pjesmu svira nekoliko istih tonova, tj. loop-uje... a uzmite za primjer pink floyd. tako prosto, a tako velicanstveno, a malo ko to kaze za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znas kao,oni su face,ne slusaju HIM... :roll:

Prvo ja sam slusao HIM dok vi niste ni znali sta je to (ili barem vecina vas ) i ne mrzim ih samo ih smatram smesnim i komercijalom...

Rekao sam da nisu metal zato sto to NISU. Naravno da ne slusam SAMO metal, ali mi smeta to sto sebe nazivaju METAL bendom iako nisu ni blizu ( cak stavise LOVE METAl kao znar je totalna glupost.. sto bi rekli izvesni likovi mi sviramo pink-holywood metal biggrin.gif )

A to kakvi su muzicari.. pa uporedite bilo koju pesmu HIM-a i npr. Queensryche-a ili Slayera (Slayer navodim kao primer zato sto ih uopste ne slusam biggrin.gif )pa cete shvatiti.. ovo HIM-ovo mozemo da sviramo Herr_wolf , Gothic i Ja posle 6-7 meseci zajedinckog uvezbavanja... dok npr. Slayer, Spiral ili QRYCH ne bi odsvirao sve i da vezbam jos 35 godina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

telly, gresis silno sinko. pojacajte se dobrim klavijaturistom i atipicno dobrim vokalistom koji pusi k'o smuk i ne zna da dise, pa ce to liciti na nesto. sa raspalim bandom sam imao ubedljivo najvise problema sa skidanjem HIM-a. a da nije odvec komplikovano - nije. ima i komplikovanijih stvari, ali i mnogo prostijih, kao npr. the 69 eyes koje takodje veoma gotivim.

nightwish, verovatno nisi cuo prave stvari. mada cak i na deep shadows moze da se iskopa nesto vredno paznje, a kad cujes alternativne mixove ima da se zakucas za stolicu. believe me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huh...sta videh danas u Maxi diskontu...jeste da nije bilo nista upadljivo, toliko upadljivo ili nametljivo za obicne ljude,ali meni je bas upalo u oci! Dok sam cekala na kasi, slucajno se okrenuh i videh nekog skroz bez veze tipa ,sasvim obicnog...ali je nosio svetlo braon majcu sa znakom HEARTAGRAMa i nije na majci pisalo HIM vec BAM...koj uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huh...sta videh danas u Maxi diskontu...jeste da nije bilo nista upadljivo, toliko upadljivo ili nametljivo za obicne ljude,ali meni je bas upalo u oci! Dok sam cekala na kasi, slucajno se okrenuh i videh nekog skroz bez veze tipa ,sasvim obicnog...ali je nosio svetlo braon majcu sa znakom HEARTAGRAMa i nije na majci pisalo HIM vec BAM...koj uzas!

 

sta je BAM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bam Margera, najveci gej bolesnik. cuven po seriji Jackass. :roll:

 

cuo sam za Jackass (jel' ima neko? ako je u pitanju ono na MTV-u kad klinci pale prdez, pokazuju srednjak LA pandurima, lupaju lopatom najboljeg druga po tintari i pale vatromet u caletovoj i kevinoj spavacoj sobi), sta je BAM tu? Jel' on to izmislio? Jel' on producent? Jel' izvodi neke od "stosova"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam ja bio smile.gif

 

saljivdzijo! tongue.gif

pomenuo sam samo CKY, i mislim da je to jedini band koji makar iz daleka ima love metal uticaja u svojoj muzici na teritoriji USA.

 

onda imaju i mustasch, qotsa i foo fighters! biggrin.gifa:

 

si se ti toliko zaljubio da si potpuno skrenuo i love je svuda oko tebe?? :wink: eh, drago mi je... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...