Jump to content

HIM


poison girl

Recommended Posts

ni HIM ni placebo nisu zabavna muzika. posle razorblade romance (2000) HIM-u ne treba ni jedno jedino izdanje, a sva petorica + menadzer + bivsi ...

 

sa placebom je druga prica, oni su jednostavno angazovani i tekstovi su u tom tripu pa je muzika manje bitna, ali opet se izdvajaju sjajni basista i bubnjar.

 

ako su vas klinke ubedile da su HIM i placebo muzika iskljucivo namenjena njima, onda svaka cast. dobro razmislite kad bilo koji put cujete pepperse, nirvanu, the doors ili EKV.

 

btw, vecina mojih postova je u saljivom tonu, a smajlije ne koristim nikad. sto ne znaci da ne mogu da ozbiljno raspravljam o svoja 3 omiljena banda (HIM, Moonspell i Pink Floyd).

 

etiketa gay za sve sto vam se ne svidja je vec smorila, kao i south park.

 

a boro je u svom poslednjem postu rekao tacne parametre. metalhammer, a ne mtv. mislite o tome...

1. Kao sto sam rekao, nisam upoznat toliko sa HIM-om, imam par njihovih stvarcica koje cujem kada hocu da se 'iskljucim'. Ostavicu recenicu '...svojevrstan evergreen...', jer mislim da 'svojevrstan' sve govori.

sweet pandemonium (i sta linde radi sa distorzijom): zabava ili ozbiljno muziciranje? Nisam cuo ovo, ali ono sto gitarista radi sa distorzijom nije muzika, vec efekat koji je usmeren ka lozenju masa, ako se radi o trikovima...

2. Xm, '...sjajni basista i bubnjar..." - xm...

3. Ne postoji muzika koja je ogranicena na jedan pol u potpunosti. Medjutim, postoji muzika koju vecinski slusa jedan pol. Peppers, Nirvana, The Doors, EKV nemaju nikakvih dodirnih tacki sa onim sto HIM radi. Valjda si hteo da kazes kako vecinski zenska populacija slusa te bendove, sta li? icon_wink.gif

4. Ok... icon_wink.gif

5. Brojni su ljudi kojima je to jedini razlog. Ja ne spadam u te ljude, jer meni nije bitno ko sta kaze u vezi benda. Slusam ono sto mi se svidja. HIM jednostavno ne zasluzuje moju punu paznju svojim mega hiticima.

6. Metalhammer ti je sinonim kvaliteta za metal, Metalhammer koji je strpao Mejdene, Slejera, Masin Hed i Metaliku u isti kos? Jedino pod stavkom "Nekada popularni bendovi"! icon_biggrin.gif Vidis, tu postoji jos jedna razlika izmedju nas. Nikada ne bih rekao, 'a, a, nije eMTiVi, a, a nego metalhemer'. Iz prostog razloga sto bih slusao nesto sa eMTiVi-ja ako je kvalitetno - druga je prica sto tamo ne zalazi niko kvalitetan... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. ...

radi se o ideji i efektu a ne o samoj tehnici sviranja, jer tehnicki, HIM nije za pasti u nesvest. poenta umetnosti je u ideji koja se radi najpogodnijom tehnikom da bi bila zanimljiva, a ne u tehnici radi tehnike. (sindrom "vidi sto sam brz, mogu da odsviram koju god hoces skalu za dve stotinke" u bezidejnim power solazama)

 

2. zato sto je molko toliko ocajan gitarista da ova dvojica moraju iz sve snage da se potrude da zakrpe nedostatak gitare koja malom bisexu sluzi samo za poziranje

 

3. bas to sto si rekao. bandovi sa simpaticnim frontmanima koje ribe vole da gledaju i slusaju i pronalaze ne znam kakvu mudrost kao opravdanje za sve to.

 

4. ok

 

5. zato i raspravljamo manje vise ozbiljno a ne preko kurca

 

6. metalhammer je merilo za kos u koji ces staviti HIM. pitanje da li je HIM metal ili nije. ja sam do neke '93. ili '94. bio veliki fan MTV-a zato sto se pustala kvalitetna muzika. (grunge, hard rock, metal) sada to nije slucaj. slazem se da ima kvalitetnih i nekvalitetnih metal bandova, i o tome mozemo da razgovaramo. nista nije dovoljno precizno merilo za kvalitet. na stranu sto su prosle godine maideni imali odlicnu turneju i dobar album, metallica uspesno zivi od stare slave, slayer ostaje bez ideja ali gruva napred pruzajuci fini ugodjaj sa prezvakavanjem vec prezvakanog, a machine head ima sasvim solidan album.

 

i sto se kvaliteta tice, ljudi mnogo pozitivnije reaguju na HIM kad ne znaju da upravo njih slusaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. zato sto je molko toliko ocajan gitarista da ova dvojica moraju iz sve snage da se potrude da ...

 

3. bas to sto si rekao. bandovi sa simpaticnim frontmanima koje ribe vole da gledaju i slusaju i ...

 

6. metalhammer je merilo za kos u koji ces staviti HIM. pitanje da li je HIM metal ili nije. ja sam do ...

i sto se kvaliteta tice, ljudi mnogo pozitivnije reaguju na HIM kad ne znaju da upravo njih slusaju.

2. mogu da kazem da imaju neke simpaticne bubnjarske deonice... u stvari one i nose 'melodiju'...

3. retke su ribe koje slusaju nesto a da su pritom odvojile muziku koju cuju od toga ko je izvodi...

6. dobro, pevac ima karakteristican glas, lako se provaljuje da li je nesto HIM ili nije... ph34r.gif naravno da ljudi drugacije reaguju kada cuju ko svira - zato sto oni ne slusaju muziku vec slusaju ono sto slusa njihova drustvena grupa (ko je rekao tr00 metalci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. retke su ribe koje slusaju nesto a da su pritom odvojile muziku koju cuju od toga ko je izvodi...

uzmi mene u obzir. ja mozda blebecem okolo "Ville ovo, Ville ono..." ali mi nije nimalo stalo do njegovog izgleda. obozavam i DoD - ali DoD sam volela i pre nego sto sam videla kako pevac izgleda...

dobro, riba nisam... icon_mrgreen.gif ali, muzika je mene ponela kod HIMa. odlican zvuk gitare...tad sam je i zavolela, kad sam prvi put cula Join Me In Death...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmi mene u obzir. ja mozda blebecem okolo "Ville ovo, Ville ono..." ali mi nije nimalo stalo do njegovog izgleda. obozavam i DoD - ali DoD sam volela i pre nego sto sam videla kako pevac izgleda...

dobro, riba nisam... icon_mrgreen.gif ali, muzika je mene ponela kod HIMa. odlican zvuk gitare...tad sam je i zavolela, kad sam prvi put cula Join Me In Death...

Ovo se tvoja svest bori sa podsvescu! Iz tvog posta se prosto 'oseca' potreba za frontmenom HIMa! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. retke su ribe koje slusaju nesto a da su pritom odvojile muziku koju cuju od toga ko je izvodi...

Ahm... uzmi MENE za primer. Evo, ja sam ovde smorila i Boga i narod, kako me Vili Vali nervira, kako je odvratan, kako mi on najvishe smeta u HIMu, pa opet slushnem HIM s vremena na vreme.

 

Obichno se slazhem sa tvojim konstatacijama, ali ova je glupa za oskara. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahm... uzmi MENE za primer. Evo, ja sam ovde smorila i Boga i narod, kako me Vili Vali nervira, kako je odvratan, kako mi on najvishe smeta u HIMu, pa opet slushnem HIM s vremena na vreme.

 

Obichno se slazhem sa tvojim konstatacijama, ali ova je glupa za oskara. icon_da.gif

Smatram da je sasvim u redu da se procitaju tudji postovi i da se ne iznose, err, prerani zakljucci... Da ne pricamo o uvredicama... Znaci, postoji mogucnost da nesto nisi shvatila, ti dignes dva prstica i pitas o cemu se zapravo radi. Dobijes odmah odgovor, sazvakan, ne moras da lupas glavom da bi nesto shvatila i izbegavas potencijalne sukobe. Morao bih da napisem post od 300 strana da bih se zatvorio koliko god mogu u svoju misao i kako ne bi bilo nedoumica. I onda bi bilo nedoumica posto je karakteristika mozga da izvlaci prerane zakljucke umesto da shvati o cemu se zapravo radi... To se desava kada ti neko kaze vise od jednog puta da si u pravu. Ergo, to se svima desava...

- uzmi mene, uzmi mene... o cemu se zapravo radilo? Mislio sam da sam nesto rekao sa "retke su ribe koje slusaju nesto a da su pritom odvojile muziku koju cuju od toga ko je izvodi". RETKE = postoje, ali su u manjini. Mislio sam da sam time izbegao iskljucivost. Primer - retke su devojke koje studiraju masinstvo, recimo. One su u manjini ali to ne znaci da su manje sposobne/uspesne u tome od muskaraca, vec da njihova licnost izlazi iz sablona (na ovaj ili onaj nacin, za nekoga je to pozitivna osobina - za nekoga negativna). Od problema koji su nastali kao posledica pogresne interpretacije moje recenice proizilazi i potreba pojedinca koji sebe smatra vansablonskim da to na neki nacin i pokaze. Ja nisam upirao prstom, nikoga nisam prozvao, izvukao sam zakljucak na osnovu mog iskustva posto se krecem u razlicitim drustvenim krugovima. Ako imas cinjenice kojima bi mogla da osporis nesto sto ja smatram svojim saznanjem - bio bih presrecan da ih cujem. Nije pitanje da li se ti slazes ili ne slazes - bitno je da li ti mozes ili ne mozes da obrazlozis svoj stav. Jer stav je kao bulja! icon_wink.gif Svako ga ima, retki su lepi, retko ko radi na njemu, retko kome je cvrst... Stav...

Odvojiti muziku od muzicara znaci biti lisen misljenja o Vilu, jer ga ti ne poznajes! Tebe nervira, tebi je odvratan i tebi smeta neko koga ne poznajes, ne licno - vec sumnjam da si slusala i neki intervju. A opet ti se svidja nesto sto je deo njegove licnosti - muzika i/ili tekstovi. To je iskljucivost u praxi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ne bih puno da se uplicem u tekucu raspravu pogotovo sto dakako nisam bas neki fan HIM. No, cuh nedavno Icon & the Black Roses koji su me toliko asociral ina HIM da sam morao to ovde da podelim sa vama icon_uhoh.gif

o, znachi ipak je neko chuo moj predlog za preslushavanje icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

o, znachi ipak je neko chuo moj predlog za preslushavanje icon_mrgreen.gif

Zao mi je ako cu te razocarati ali nisam bio procitao tvoj predlog. Ovo mi se naslo u nekoj hrpi naslova i prvo sam pomislio da je HIM kad sam pustio pa sam tek posle pogledao kako se zove ... i onda rekoh kad ljudi na ovoj temi vec vole HIM hajde onda da im kazem i za ovo p ase mozda neko i obraduje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_da.gif slazem se

to lestate:pomenuo si gore u nekom kontekstu ekv i doorse i nirvanu.jer mozes malo da mi pojasnish? orangelistening.gif

bandovi sa pretezno zenskom stalnom publikom. to samo po sebi nije ni dobro ni lose, jednostavno jeste (egzistencijalizam u teoriji i praksi)

 

@gwydion

 

jel mozes da mi narezes iste? kad cemo da se menjamo?

 

@mai

 

nisam uspeo da kupim and love said no, nista nije radilo kad sam dosao do peste. proslavljali ulazak u eu. nadam se da cu imati vise srece sledeci put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@mai

 

nisam uspeo da kupim and love said no, nista nije radilo kad sam dosao do peste. proslavljali ulazak u eu. nadam se da cu imati vise srece sledeci put...

icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

 

ako neko nadje to (+dvd) kod nas, neka javi icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...