Jump to content

Queen


skorpija

Recommended Posts

E, ovako... Kao prvo, pozdrav svima, jer ovo je moji prvi post na ovom forumu... Ja inace ne slusam metal, ali sam se prijavio jer sam video da je ovde sjajan rock and hard rock forum gde cu ja uglavnom i postovati...

 

Queen je moj omiljeni i za mene najveci bend svih vremena... Oni nisu najveci rock bend, oni su najveci muzicki sastav 20. veka...jer njihova muzika cesto i nije rock, nego prava umetnost...

 

Queen je bend koji je poznat po tome sto se nikada nije drzao jednog muzickog pravca i cesto ni sve pesme na jednom albumu nisu bile istog zanra, medjutim, moze se reci da i Queen ima neke "periode" u karijeri...

 

Njihov prvi album Queen I izasao je 1973 i samo je dao nagovestaj sta ce uslediti... To je jedan dobar hard rock album, ali tada clanovi Queena nisu imali dovoljno produkcijske slobode i ja ga licno smatram za jednog od slabijih albuma ove grupe...

 

Drugi period obuhvata naredna 4 albuma, Queen II, Sheer Heart Attack, A Night At The Opera i A Day At The Races... Prvi i poslednji odavde se, medju fanovima, smatraju za najbolje albume ove grupe, a ceo taj period za njihov zlatni period... Ti su albumi pretezno progressive rock albumi, ali je su pesme stvarno raznolike...

 

Zatim izlazi album News Of The World koji je oznacio raskid sa progressive zvukom i njihov stilom do sada, jer nema vise puta nasminavanih vokala i gitara i vise je onako back to basics rock album...

 

Sledeca tri albuma predstavljaju "najmeksi" period Queen i kako odmicu sve vise se oseca uticaj funk i disco muzike... To su albumi Jazz, The Game i Hot Space... Fanovi vole prva 2 albuma, ali ovaj 3. se smatra za nesto najgore sto su oni ikada uradili jer album nema nikakve veze s rockom i skroz je sastavljen od funk pesama... Medjutim, sjajna turneja koja ga je pratila je na neki nacin spasila Queen...

 

Zatim slede 3 pop-rock albuma, The Works, A Kind Of Magic i The Miracle... Za mene su sva tri albuma remek-dela i mnogo bolji od prethodna 3, medjutim, nedugo posle izdavanja AKOM-a, Freddie je bio pozitivan na HIV testu i nisu vise drzali koncerte...

 

Sledi album Innuendo koji je izasao 1991. i koji predstavlja spoj svega do tada... Za mene je to nihov apsolutni vrhunac i najbolji album svih vremena...

 

Moram da kazem da, iako su sva cetvorica sjajni muzicari i svi su pisali pesme, je ipak razlog zbog je Queen tako veliki i nesvakidasnji bend ipak...Freddie Mercury! Najbolji vokal 20. veka i najbolji frontmen svih vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino si podjelio faze njihovog rada, pregledno i jednostavno. Meni su nekako najbolje njihove stvari iz polovine 70-ih, znaci ova druga faza, jer je to u osnovi bio hard rock sa prog / glam / sympho i kakvim jos sve ne koarakteristikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je We Believe bas pesma koju bi Queen objavio na nekom od starijih albuma, naravno, sa Brajanom na vokalu :redface::) i album mi je super, a ne mogu da shvatim da May ne fura vise solo pesama, ima kamara hitova, pogotovo na Back to the Light, tipa Driven By You, Too Much Love Will Kill You, itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeb'o mamu,kakav underground :)

 

 

Da nije zalosno,bilo bi smesno :udri::puke::tehkista:

Tacno tako. :udri:

Uzas zivi. :puke:

 

 

A sto se tice novog albuma, meni se najvise svidjaju C-lebrity, Cosmos Rockin' :rockdevil: , Say It's Not True i We Believe.

Uglavnom sam njih najvise i slusala.

Mada, dobre su i "Call Me", i "Surf's up... School's Out!".

Ove ostale nisam slusala vise puta, tako da ne mogu da ih komentarisem.

 

Al' album u celosti mi se bas svidja! :da:

 

Zahvaljujem :pivopije: !

Nema na cemu, i drugi put. :pivopije:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam, al nakon toga odmah stavio The Game & A Night At The Opera da se oporavim :) Ne mogu podnijeti chinjenicu da je to ust. Queen.. a i nije.. Queen + Paul Rodgers :evotigana: Ugl. bezveze...i jeste vidjeli kako Paul kopira Fredija sa pokretima na bini.. -.-'

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jeste vidjeli kako Paul kopira Fredija sa pokretima na bini.. -.-'

Da, sinoc sam videla uzivo to!

 

Kako je bilo dobro na koncertu! :rockdevil:

 

Al' pazi, tebi smeta to sto ga imitira, a jedan lik se zalio na to kako se "poigrava" sa Freddie-jevim deonicama. Pa mis'im, sta covek treba da radi, da bude slicniji njemu ili ne? Ispadne da ne valja ni jedno ni drugo.

 

Mene su svi oni odusevili, koncert je bio fenomenalan, a Paul je odradio sjajan posao! Mada, i George Michael bi verovatno sve to lepo izveo. :mrgreen:

Bar znam da bi otpevao sjajno, a za scenski nastup ne znam, mada, kontam da bi i u tom polju bio sjajan!

 

Sve u svemu, koncert je bio fenomenalan! :da::rockdevil::mrgreen::mrgreen:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

He,ovo dugo nisam cuo.Queen-Mustapha

http://www.youtube.com/watch?v=E8Om1WqE9_M

 

 

Ovo je kod nas '79 izaslo kao singl.

Jao, Mustapha! Kako je to dobra pesma! :mrgreen:

 

Tokom vikenda preslušah novi album. Vrlo dobro urađeno.

:da:

Cosmos Rockin' je jako dobra stvar! :rockdevil:

Al' ima jos dobrih pesama na albumu. :da:

Edited by LazaGNR
But it is too late now to go to Belgrade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...