Jump to content

Queen


skorpija

Recommended Posts

Znam da zvučim kao zanovetalo ali meni smeta (bi smetalo) da stojim pored ili da se nađem na istom mestu sa takvim ljudima i uživam u istim stvarima. Znači,trip u fazonu; čuli da Keba to voli pa šatro....a ti koji dišeš Queen već oko 10 godina..... No,toliko o tome. Promena teme.

 

Razmišljam se da naručim neki od sledećih koncerata pa me zanima šta ko zna o;

 

Live At Sao Paolo 1981

Live At The Rainbow 1974

Live In Rio '85

Rare Live - Concert Through Time And Space

We Are The Champions - Live In Japan

 

(Wembley i Budimpeštu imam.)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo basom ili vozom, zavisi od tog koliko nas bude bilo ili od toga kako vecina hoce, meni je svejedno!!! Nocimo minimum jednu noc u Budimbesti u hostelu gde je nocenje oko 12 evra, mozemo i vise opet sve zavisi kako se dogovorimo. Koncert pada u subotu sto nije moglo bolje da bude i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim sto ne bi dosli kada je Budimpesta potvrdjena.

A, sada sam konacno skupila petlju da pitam - KOLIKO JE KARTA?!

Karta za pestu je ja mislim negde oko 70 jevreja.Sto se tice dolaska u beograd to je nesto najsmesnije sto sam cuo.nema nista od toge,jer su svi koncerti u evropi najavljeni,a smesno je i nadati se ....Ja ne znam za pest ja znam par ortaka mog ortaka koji idu,ja jos gledam kako da odem u Bec...

p.s.ja malo odem da se odmorim ve se odma prospamujete ko nenormalni,da vas misel vidi pobila bi vas!! laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E he hej Smile je bio odlican,nemoj tako,...Pocinjem da mislim da ce ovo biti veliko sranje ali ipak ne zelim da verujem.I nemojmo zaboraviti oni su QUEEN + PAUL RODGERS a ne samo Queen,to me malo smiruje.Mislim da je kombinacija pesama QUENNA sa pesmama koje je pevao ili peva Paul veoma rizicna jer on je vise blues,hard rock a Queen kako tako i hard,i glam,iprogressive i milion stilova.Bice znaimljivo videti kako su to ukopili.Probe su im pocele u Taylorovom studiju pre par dana.Dakle mogu reci

 

 

IT HAS BEGAN!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,da. Tako je. Ali eto ipak su uradili (Brian,Roger i Robbie) tu jednu kao obradu WATC. Šta reći kad neko sam sebe obrađuje.... no.gif Već tu je John rekao da ne želi da bude deo toga. A ova dvojca su posle toga i WWRY oskrnavili sa FIVE... Ne kažem da je ova sad turneja u tom rangu...ali kao što rekoh,to nije Queen. Queen više ne postoji....MADA....bliže Queen-u od ovog sada ne može...niti će ikada moći...

 

Da li bi to i dalje bili Bitlsi kada bi sada Paul i Ringo krenuli nešto da...

 

Ili još bolji primer...Robert Plant i Jimmy Page iako nastupaju zajedno, ne nastupaju kao Led Zeppelin iako bi to privuklo veće interesovanje....ali i ovako su hale pune.

 

Hej,nisam ni napisao da su Smile bili loši! Daleko bilo! icon_biggrin.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali eto ipak su uradili (Brian,Roger i Robbie) tu jednu kao obradu WATC.

Nisam cuo kako su oni uradili tu svoju obradu,ali ono

Šta reći kad neko sam sebe obrađuje....  no.gif 

Pa,jebi ga,jesi li ti cuo 'Fool For Your Loving'? Meni je ta 'sopstvena' obrada bolja nego prva verzija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

We are the champions. Robbie & Brian+Roger. Robbie je....ono....kao...ajde... ok. Može da prođe. Ali bi mnogo gotivnije bilo da je on sam uradio obradu nego da su se i ova dvojca umešali. Podržavam John-ovu odluku da se ne meša i stavi tačku na Queen. Najbolje je nestati na vrhu ili bar dok je sve još išlo kako valja a ne polako postati parodija onoga što si pre bio.

 

Made in heaven je bio jedan takav potez ali on je bio sasvim na mestu i bio je iskren. Kao i "No-one but you"....a posle toga....šta bi sa tim "No-one but you"!? "No-one but you...well,maybe Robbie....no,maybe Paul...."

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prvo jedna velika ispravka: QUEEN I DALJE POSTOJI.zar nemamo pesme i ono sto su uradili,nemojte tako da pricate.Da je i dalje Queen aktivan u pogledu da je Freddi ziv,sta bi vi ocekivali od njih.Zapitajte se malo.Prvo malo je grupa koje su opstale kao grupe sa jedinstvenom postavom,do dan danas.Npr. U2.Grupa koja ima kao i Queen zestok prelaz sa zanra na zanr,i opstali su sve ovo vreme.Kao relativan poznavaoc muzike mogu da kazem da su oni dobra grupa,odlsusao sam veliki broj kako njihovih pesama tako i pesama mnogih drugih grupa,sa raznim postavama.Nemozete reci da je npr novi album U2-a,Duran Duran-a los,vec naprotiv smatram da su oba odlicna.Ova dva albuma uzimam za primer,samo...Jednostavno vremena su se promenila,nema vise gitara(bar ne toliko),nema vise one stare dobre muzike koja pokrece organizam,ili je takve muzike veoma malo.Potreba za obradama pesama kao sto su WATC nije potreba para,vec "unapredjivanje" muzike i izjednjacavanje iste sa danasnjim svetom.Drugo je to sto Fredi nije tu da otpeva nesto novo,pa oni koriste stare stvari.I sam Brajan je rekao da obrade sa Five su samo priblizavanje muzike queen-a novim masama,novim pokretima.ima tu mnogo vise nego sto izgleda.Posmatraje sledecu situaciju.danasnja deca i mladez se dovode u situaciju da nemaju mgoucnost da cuju dobre pesme,jer rock-a kakvog mi znamo vise nema.Niko nema nameru da sad uzme i da slusa nesto od pre "sto" godina,nemamo svi calce sa plocama.Opet sramota je neznati WWRY i WATC,samo u slucaju Queen-a ,a o nekim drugim d ane pricam.Jednostavno Tehno generacija nikada ne bi znala za pesmu Flash.Zar mislite da su oni mnogo prodali takvih stvari.Ali sa druge strane ljudi koji cuju takvu stvar i svidi im se mozda ce hteti da cuju nesto jos od te grupe Queen za koju su culi pre3ko svojih decackih idola.I zar onda ako kupe njihove kompilacije ili st vec nece biti onih koje ce to oduseviti.Ne to nije skrnavljenje,vec samo odgovor na pitanje : WHO WANTS TO LIVE FOREVER!Malo veci fanovi ce me razumeti kad kazem rec Gorstak i na to da treba povezati sve sto sam rekao sa konorom meklaudom i gore navedenom pesmom.Naravoucenije : " VREMENA SE MENJAJU"!!!I uvek ce tako biti.Meni se ne svidja ono sto oni rade ali barem su tu,barem ce se jos dugo pominjati ime FM-a i ekipe.

Ova turneja ce mozda biti dobra,sve ce zavisti koliko oni to budu zeleli ali znam da ne bi nikako organizovalimovako veliku turneju a da to nije nesto.I sam BM je na jednoj konferenciji izjavio da je ovo tek pocetak a ne kraj QUEEN ere.Oni ionako odavno najavljuju njihov materijal....I jos mnogo toga bih vam rekao o svemu ovome,ali odoh da gledam The Story of Bohemian Rhapsody ili Magic Years jopet....

 

Bez Fredia je sve sranje,

 

Oni ni nista konkretno nisu uradili bez fredija,kako ja znam ,sem koncerta u njegovu cast i solo materijala.Ovo je povratak iz mrvih nakon skoro 20 godina.verujte mi bice ovo jezivo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,Queen i dalje postoji...ali u našim srcima i sećanju. Istina je da nikada nisu rekli da je gotovo ali opet...od "made in heaven" je prošlo 10 godina!

 

Da je Queen i dalje aktivan sa Freddiem očekivao bi da i dalje prave dobru muziku. Queen se menjao na gotovo svakom albumu (par izuzetaka gde promene nisu bile TOLIKO očigledne...) ali uvek su se menjali po trendovima... počeli su u vreme Glam-a i Heavy-a ali ga nisu kopirali već stvorili sopstveni identitet. Ok,prva dva albuma su dosta pod uticajem Led Zeppelina uz malo Bowie-evog Ziggy-a ali ne u formi čiste kopije već su imali sopstveni identitet i muzički i vizuelno. Posle su imali i punk pesme (zahvaljujući Roger-u. Prvenstveno Sheer Heart Attack) ali ne kao kopiju Clash,Ramones,Pistolsa već su i sa takvim pesmama ostajali Queen. Ono što ti kažeš je da u slučaju da su nastavili,da bi sada zvučali kao neki matori boy band ili bi vukli na techno. icon_confused.gifwallbash.gif

 

U2 uopšte nema prelaze sa žanra na žank u onolikoj meri koliko je Queen to radio. Ali ok je poređenje ova dva benda...jer je i U2 uvek bio U2 i koliko znam ni oni nisu menjali članove...isto kao Queen. (ok,ono na početku se ne računa...). Ali sada da Bono (ne daj bože) umre....da li bi ostala trojca...ne bi!

 

Aha....dakle,da nema ovih skrnavih obrada,NOVE generacije ne bi znale za Queen?! wallbash.gif Pa izvini ali zabole me da li Britney Spears zna za Queen! I bolje da ne zna! Oni koji treba da znaju,znaju i bez novih obrada. Pogledaj samo ko je sve od rokera i metalaca obradio Queen. Blind guardian su obradili "Spread your wings" , Nine Inch Nails "Get down make love"....čak i jebeni satanistički black metal bend kao što je Bathory ima dve obrade i to "Ogre battle" i "now I'm here"....Metallica...da ne nabrajam dalje. Oni su to uradili iz ljubavi prema bendu a ne zato što su na MTV videli Britney ili Five ili neku sličnu ljigavu nebulozu. Sa druge strane imaš i ljigave rock bendove poput The Darkness koji su opet bolji od boy bendova....a pevač Darkness-a ne vadi Queen iz usta na intervjuima. Čak i oponaša Freddie-a. Robbie Williams-a da i ne spominjem. On je posebna priča. Kao naš Balašević. Svi ga vole. icon_smile.gif

 

A osvrini se samo na to ko šta obrađuje. Rokeri obrađuju relativno nepoznate ali fenomenalne pesme a techno/dance klinci samo mega hitove. To dovoljno govori o tome ko koliko poštuje i voli Queen.

 

 

Zato me i nervira što ovi serviraju ovoj drugoj kulturi koja to ne zaslužuje. Ponavljam...i drago mi je što neki praznoglavi techno/triper/raver nema pojma ko su i šta su bili Queen.

 

Ovo je povratak iz mrvih nakon skoro 20 godina.

 

Ili kako ja volim da kažem...duvanje mrtvom konju u dupe. no.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sinoć videh obradu "Radio Ga Ga" od Electric Six (ili tako nešto...prvi put čujem za njih...ili whatever.) Uglavnom,lik imitira Freddie-a sa sve zubima i brkovima, odelima,pozama,pokretima...ali na komičan način. Na kraju pesme nadgrobni spomenik na kojem piše "RIP FAROOKH BURSALA".

 

Ne znam šta da mislim o ovom. Nit smrdi nit miriše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć videh obradu "Radio Ga Ga" od Electric Six (ili tako nešto...prvi put čujem za njih...ili whatever.) Uglavnom,lik imitira Freddie-a sa sve zubima i brkovima, odelima,pozama,pokretima...ali na komičan način. Na kraju pesme nadgrobni spomenik na kojem piše "RIP FAROOKH BURSALA".

 

Ne znam šta da mislim o ovom. Nit smrdi nit miriše.

Gledala sam i ja..

Mislim da sam procitala negde kako je Brian izjavio da mu se svidja i da je vrlo smesno..

 

Ni ja ne znam sta da mislim.. ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...