Jump to content

Queen


skorpija

Recommended Posts

Empty spaces, what are we waiting for

Abandoned places, I guess we know the score

On and on, does anybody know what we are looking for

Another hero, another mindless crime

Behind the curtain in the pantomime

Hold the line, does anybody want to take it anymore

 

The show must go on, The show must go on

Inside my heart is breaking

My make-up may be flaking, but my smile... still stays on

 

Whatever happens I'll leave it all to chance

Another heartache, another failed romance

On and on, does anybody know what we are living for

I guess I'm learning (I'm learning)

I must be warmer now

I'll soon be turning (turning, turning) round the corner now

Outside the dawn is breaking

But inside in the dark I'm aching to be free

 

The show must go on, the show must go on, yeah

Oooh, inside my heart is breaking

My make-up may be flaking, but my smile... still stays on

Yeah oh, oh, oh

 

My soul is painted like the wings of butterflies

Fairy tales of yesterday will grow but never die

I can fly, my friends

 

The show must go on, yeah yeah

The show must go on, go on, go on

I'll face it with a grin

I'm never giving in, on with the show

 

I'll top the bill, I'll overkill

I have to find the will to carry on

On with the, on with the show

 

The show must go on, go on, go on...

 

naravno da je jezivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

e ljudi da malo dignem ovu temu i da se stavim u ulogu cuvara teme o jednom od najboljih bendova svih vremena.

Cisto za fanove par novih vesti o njima:

 

BRIAN MAY TO PLAY CLAPTON FESTIVAL

 

 

SANTANA, BRIAN MAY, JOE WALSH JOINING CLAPTON FOR GUITAR FESTIVAL

 

Eric Clapton announced today that he'd be helming a three-day guitar festival featuring performances by B.B. King, Carlos Santana, Joe Walsh of The Eagles, Queen's Brian May and, of course, Clapton himself.

 

Titled The Crossroads Guitar Festival, the concert event will take place June 4th through June 6th at Fair Park in Dallas, Texas.

 

Other guitarists taking part in the shows are Steve Vai, Eric Johnson, Doyle Bramhall II and Jimmie Vaughan (Stevie Ray's brother).

 

The house band for the big concert on Sunday will be Booker T & The MG's.

 

The Crossroads Guitar Festival will benefit Crossroads Centre Antigua, which is a drug-and-alcohol treatment and education center founded in 1997 by Eric Clapton.

 

Tickets for The Crossroads Guitar Festival go on sale March 13th.

 

pored toga odrazace se party povodom 30 godina prvog ulaska na top 10 UK listu sa pesmom seven seas of rhye,30.05.2004 najverivatnije ce biti svirka sa frontmenom darkness-a Justinom Hawkinsom.Toliko od mene za sad!

POZDAV !!!

Edited by dark earendil

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa trebalo je da svira letos sa clapton-om i osali gitaristima kao sto su:vai,satriani.wa;sh,rodgers,id na festivalu u dalasu ali je ptkazao,samo jos ne znam sto.Kad saznam javicu vam.Od novih vesti ima samo da im je sledeci DVD konacno cuveni MILTON KEYNES BOWL '82> biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif izlazi u oktobru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Врло занимљиво питање, али је на њега, нажалост, немогуће одговорити. Можда и би, али питање је какву би музику правили колико би људи то пратило. Претпостављам да би ипак имали један круг следбеника који би их волео без обзира на све.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, tako je, ali ne bi trebalo da bude no.gif

 

A, sta mislis, da li bi oni jos uvek bili popularni da je Freddy ziv icon_confused.gif

Ne kazem ni da bi ni da ne bi, samo pitam koje je tvoje misljenje.

Pa pazi to je veoma zanimljivo pitanje kako RNA rece.Prvo imamo Deep Purple koji je nacisto propao u odnosu na onaj stari ali ipak ima kvalitet.Mislim t nije onaj Deep kao sto je nekad bio,tj. taj bend je sve samo Deep purple nije!Sa druge strane imas bendove tipa U2,RHCP,Rolling Stounse,koji ili idu naturneje ili snimaju kako tako dobru muziku.Naravno da bi se promenili,prilicno jer se na zadnjim albumima vidi promena zvuka i to u drasticnoj meri.I iako je ova zvuka uglavnom prouzrokovana bila uglavnom Fredijevom bolescu mislim da bi ona bila pristutna i da je nije bilo,samo bi mozda malo sporije isla.Opet sa jos jedne strane gledista,iskljucivo moje zadnja tri albuma : Miracle,Innuendoi Made In Heaven su po meni uz prva Tri QUEEN,QUEEN II,SHEER HEART ATTACK najbolja od svih jer kako tako sadrze onu tezinu zvuka koja je u sustini njihova muzika.Ne kazem da albumi izmedju su losi ,naprotiv ali mislim da su se krajem njihove karijejre prilicno usredsredili na muziku,a kako i nebi zbog Freddija.Naravno opet moram da kazem da je posle '86 i zadnje turneje Magic Tour se moglo pretpostaviti da je kraj sve blizi iz razloga sto kako su godine odmicale bend je sve manje radio na zajednickoj a vise na solo karijeri.Pogledaj samo po vremenskom periodu izlaska prvih deset albuma koji su izlazili svake godine.Dok sto se tice ostalih izmedju njih je veliki vremesnki razmak u kojem su se Queen-ovci bavili solo karijerom.Fredi je izdao album MR.Bad Guy,Brajan radio sa milion muzicara,pre nego sto je izdao prvi solo album ,sto je doduse bilo posle smrti fredija,dok je Roger osnovao cak bend The Cross,dok je fredi jos bio ziv.Pa covece cak je i Deacon snimio stvar "no turning back" sa jos par muzicara.Naime hteo sam reci da mislim da bi se queen verovatno raspao u kratkom roku jer na neki nacin on se i jeste raspao po meni pre,bas zbog manje posvecenosti bendu u ondosu na njihovu solo karijeru.Samo odrzala ih je fredijeva bolest na neki nacin do samog kraja.Opet kada se sve sabere i da je fredi ziv(ih da je samo tako) mislim da bi se verovatno raspali,mozda ne zauvek ali bi verovatno radili manje zajedno;dok sa druge strane ako se ne bi raspali verovatno bi radili nesto ali to ne bi bilo to.Mada kada pogledamo solo karijeru BM-a posle Queen-a na neki nacin moze se reci da je prvi njegov album bio prilicno pod uticajem Queen muzike jer se jos vidi veza sa tim stilom dok ostala izdanja poput muzike za Furiu ili Another World nisu toliko ni kvalitetni ali ni losi.Mislim da ipak na neki nacin ovo sto danas Roger i Brian rade je na neki nacin nastavak Queen-a ali njihovog a ne Fredijevog,i mislimda ako vec to rade (stvari tipa WE WILL ROCK YOU mjuzikl ili pesme sa FIVE,BRITNEY,ROBBIE) neka to rade pod svojim imenom a ne pod imenom QUEEN-a.

Sve u svemu da je fredi ziv verujem da bi mozda odradili jos koji album,mozda cak i turneju koja bi bila vredna pomena,ali ne znam vreme menja ljude,mozda bi potpuno promenili stil sto je bilo logicno za njih jer ga na neki nacin nisu ni imali(skakali su od hard rock-a do disco fazona,....),mozda bi to bilo dobro,mozda ne ,u svakom slucaju nikada necemo znati.

 

Jedino se iskreno nadam da ce momcad koja su ostala da pre nego sto odu na onaj svet izdaju jos koji dvd ili neki neobjavljeni materijal,koga zasigurno ima.U svakom slucaju ceka se 14 oktobar i izlazak Milton Keynes DVD-a.

 

p.s. ako te mzri ovo gore da citas odgovor na tvoje pitanje je : Oni su bili popularni,i uvek e biti,ako nista ziveli bi na racun stare slave koja je poprilicno velika,barem ja tako mislim.Mozda bi se ta popularnot smanilja ali ne verujem,jer i dan danas imaju prilicno veliki broj fanova a 2002 na rodjendan Fredija su odrzali koncert u Amstredamu pred cudo bozje ljudi musik19.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif :mrgreen:sto je super.

 

QUEEN LIVES FOREVER!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me mrzelo

Covece, al' si se raspisao icon_mrgreen.gif

SVidja mi se tvoj nacin razmisljanja, i mislim da si u prevu.

Mada, mislim da bi se mnogi razocarali kada bi postojali jos uvek i radili nesto drugacije. Verovatno im je popularnost ovako veca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! konacno se neko slaze sa mnom.Mislim na Draganu.Konacno neko ne misli da sam lud 233.gif Sto znaci da jos uvek ima normalnih ljudi icon_mrgreen.gif !Ali kao sto ima normalnih ljudi isto tako ima i nenormalnih koji prave ravnotezu.Skolski primer za to je richie blackmore tj. ovaj gore koji je izneo na videlo po stoto put najvecu utopiju koju je mogao. no.gif citiram : "Da freddy nije dobio sidu nebi se oni ovoliko proslavili.On jeste redak primer onakvog glasa ali u to vreme je bilo i boljih grupa koje su se manje proslavile od njih. " Prvo ti nemas u svojoj glavi sliku o kvalitetu i kvantitetu.Ti pricas koliko i znas izgleda!Covece Jim Morisson,John Bonam,John Lenon,jimi Hendrix,Stevie Ray Vaughan,Bob Marley,Freddie ,itd... se nisu proslavili posto su umrli i nisu poznati svetu zbog nacina na koji su umrli vec zbog onoga sto su ostavili za sobom.Sad reci da sun pr Doorsi stekli vecu popularnost nego sto zasluzuju samo zbog toga sto je Jim umro I otisao u legendu.Ako tako mislis onda si stvarno ne znam ni sam sta!Sto se direktno Queen-a tice I Fredija oni su do vremena kada je se on razboleo vec bili zive legende ! Mislim da je malo glupo reci da oni nikda ne bi bili toliko popularni da nije fredi dobio sidu iz razloga sto dan danas imamo kao dokaze sve ono sto je Fredi zajedno sa momcima stvorio to naravno govori da svu slavu I popularnost nekada I sada koju im pripisuju oni u svakom slucaju zasluzuju bas zbog te muzike koja nam je danas ostal.Ako nista ona je najveci dokaz svega.To sto je fredi bio peder I sto je imao sidu I umro od nje, to apsolutno nema veze sa njegovom I njihovom muzikom! Ako ti se ne svidjaju ne slusaj ih ali nemoj da kritikujes nesto na cemu nema nikakvog osnova ili ga bar navedi!

Evo ti jedno pitanje koje bi mogao da se zapitas I da skontas o cemu ti pricam!

 

Zasto Queen,Zeppelini,Doorsi… nisu nasli zamenu za njihove preminule clanove.Zasto kad ima toliko mnogo dobrih bubnjara,pevaca,… Da ti nije mozda palo na pamet da je to bas iz tog razloga o kome ti pricas,tj da ne bi ziveli na racun stare slave I kalalji svoje ime I imena onih sa kojima su svirali.Tako da ne da nisi u pravu nego bas naprotiv ! Opet se izvinjavam zbog dugog pisanja I smaranja ali ako nista barem ovo dugujem ovim mocima o kojima je tema,jer toliko toga su uradili za sve nas!

musik19.gifmusik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu si dark earendil, svi ti ljudi da su jos zivi bili bi zive legende, ali da freddy nije dobio sidu, bend bi se raspao, svaki bi krenuo svojim putem tako da je cinjenica da je njih sida odrzala!

A sto se tice Ritchievog komentara, mozda je i bilo boljih grupa, ali to je sada pitanje ukusa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu si dark earendil, svi ti ljudi da su jos zivi bili bi zive legende, ali da freddy nije dobio sidu, bend bi se raspao, svaki bi krenuo svojim putem tako da je cinjenica da je njih sida odrzala!

A sto se tice Ritchievog komentara, mozda je i bilo boljih grupa, ali to je sada pitanje ukusa!

E na to sam ja mislio u mom postu,jebiga mozda me je neko drugacije shvatio ali nema veze.Ja mnogo gotivim queen i ne pada mi na pamet da ih pljujem zato sto su stvarno postali legende.

 

P.S.Freddy je bio bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ok malo i ja mogu da poludim.Nemoj da mi uzmes za zlo covece.Eto izvini ako sam te pogresno razumeo.

 

p.s. dap Freddi je bio bi!I jedan savet ako ikada dodjete do knjiige koju je napisao zadnji momak FM-a Jim Hutton,nemojte da je citate jer je bolesna.Ja sam je citao i bilo mi je muka.Kako covek moze da pise tako neke gluposti o ljubavnom zivotu hjih dvoje!

 

p.s. inace zvanicni sajt queen-a ima novi izgled www.queenonline.com ima cak i chatroom za sve fanove.Mislim da je ovo posle foruma najbolja stvar na ovom sajtu koji je stvarno profi i updateovan svaki dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...