Jump to content

Fear Factory


Recommended Posts

debeli je verovatno prodao chorus pedalu, a i smisao za dobar refren

 

mozda sam isuvishe mnogo ochekivao, ali sam se do pre 5 sati odushevljavao chinjenicom da debeli jebe sve zivo i mrtvo... sad bash i nije tako, mozda se umorio ili potroshio dobre ideje na bezvredne projekte (prvi DH tu ne spada)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam što vama ne valja, no meni je super album. U usporedbi sa Transgressionom je nekoliko razina ispred.. a i sam k'o sam je odličan album, bar meni.. Burton se još jednom dokazao kao maestro :da:

Edited by *Nameless*
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji od Transgressiona jeste, ali je loshiji od svih ostalih. Ovo mi sad zvuchi kao gomila njihovih plagijatorskih bendova uz josh dublji shtim. Kad klinci pokupuju osmozichane gitare, debeli ima da predje na 9 zica, poshto vishe ni po chemu ne moze da se razlikuje od njih.

 

Ovako se srozavaju. Prvi DH je pojeo ovaj album, shteta shto se pokurcao sa onim nabudzenim majmunom, pa je i to postalo mlako. Zato se i vratio u FF. Muzichki nema razlike izmedju ovog FF i DH.

 

U fazonu sam da se skupi stara ekipa, da izdrljaju josh koju godinu live i 'aj u pichku materinu. Lepo nama, lepo njima.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam što vama ne valja, no meni je super album. U usporedbi sa Transgressionom je nekoliko razina ispred.. a i sam k'o sam je odličan album, bar meni.. Burton se još jednom dokazao kao maestro :da:

 

mozda brate, ali je Transgression jedan od najgorih album kojih sam u zivotu cuo. Ono, pre bih slusao Haggard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Најзад! Након 5 година је изишао нови аљбум! Преслушао сам га 2 пута и мени се допада. Прангијање. Повукло на "Божанску Јерес" што ме и не чуди. Било би занимљиво да има солажа. Хехе! Чини ми се да албум пати од мањка електронике што је минус. Слуашће се ово још, ипак је то "Фабрика Страха". :) Мада, више бих волео да је стара дружина на окупу и онда дођу код нас. Ахх...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam što vama ne valja, no meni je super album. U usporedbi sa Transgressionom je nekoliko razina ispred.. a i sam k'o sam je odličan album, bar meni.. Burton se još jednom dokazao kao maestro :da:

 

Jeste, bolji je od Transgression-a, a još kad ga uporediš sa Mirom Škorić, e, onda jebe keve :bigblue: Mislim, jebeš album ako moraš da ga porediš sa nekim sranjem da bi bio dobar. Slažem se sa Vukom, prvi DH je u odnosu na ovo-remek delo. Ovaj album je žestok prilično, ali je prepisano dosta toga iz DH pa čak i Arkaea-e, naročito način na koji su uklopljene bubnjarske deonice sa rifovima, i osim te žestine, Mechanize nema više ništa vredno pomena. Nisam upamtio nijednu jedinu melodiju ili rif, a preslušao sam ga nekoliko puta. Naravno, sve je ovo potpuno subjektivno. Verovatno će se album mnogima svideti, ali su kod mene šanse za to vrlo male.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transgression je očajan album, to niko ne pokušava osporiti :da:

 

I ko e Mira Škorić? :lol:

 

Naravno da će bit đirova iz Divine Heresyija, jebote, Dino Cazares je u oba benda a njegov trademark je takav sound i takvo uklapanje bubjarskih dionica i riffova. Ne znam šta ti je tu čudno. Meni kao meni je album vrlo jeben!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transgression je očajan album, to niko ne pokušava osporiti :da:

 

I ko e Mira Škorić? :lol:

 

Naravno da će bit đirova iz Divine Heresyija, jebote, Dino Cazares je u oba benda a njegov trademark je takav sound i takvo uklapanje bubjarskih dionica i riffova. Ne znam šta ti je tu čudno. Meni kao meni je album vrlo jeben!

 

Za uklapanje rifova i bubnjeva se ne bih složio. Ranije je FF bio mnogo šareniji. Sada imaš maltene jedan jedini obrazac aranžiranja na celom albumu, bez nekih većih odstupanja. Ranije si mogao da čuješ i Archetype i Timelessness i Freedom of Fire i Replicu...sada imaš jedan glupi fazon rastegnut kroz ceo album, sve zvuči prilično jednodimenzionalno i siromašno u pogledu ideja. Dodaš li tome i odsustvo elektronike, dobiješ jedno veliko...hm,ne baš ništa, ali nešto prilično isprazno i besmisleno. To što Dino svira u oba benda nije apsolutno nikakvo opravdanje. I Kasper Thomsen peva u Raunchy-ju i The Arcane Order-u pa ne možeš čoveka da prepoznaš kada uporediš ta dva benda.

 

P.S.

Smatraj sebe vrlo srećnim čovekom zato što ne znaš ko je mira Škorić :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu šarolikost ne znam baš, meni je dovoljno šarolik ovakav kakav je. Eventualno bih dodao malo pamtljivosti na refrenima, po uzoru na Archetype, Demanufacture i Obsolete i elektronike što veliš.

 

I ne vidim kakve veze Kasper Thomsen ima veze s ovim. Kasper je vokal i to dobar (doduše bolji u Arcane Orderu, Raunchy ne volim) al nije sad niš wow imho, a Dino je čovjek sa trademarkom i to ogromnim. Ne želim diskutirat kakav je kao osoba, al kao gitarist je jedan od rijetkih danas, opet govorim imho, koji ima nešto svoje prepoznatljivo i originalno.

Edited by *Nameless*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu šarolikost ne znam baš, meni je dovoljno šarolik ovakav kakav je. Eventualno bih dodao malo pamtljivosti na refrenima, po uzoru na Archetype, Demanufacture i Obsolete i elektronike što veliš.

 

I ne vidim kakve veze Kasper Thomsen ima veze s ovim. Kasper je vokal i to dobar (doduše bolji u Arcane Orderu, Raunchy ne volim) al nije sad niš wow imho, a Dino je čovjek sa trademarkom i to ogromnim. Ne želim diskutirat kakav je kao osoba, al kao gitarist je jedan od rijetkih danas, opet govorim imho, koji ima nešto svoje prepoznatljivo i originalno.

 

Pogrešno si razumeo, ja nisam ni imao nameru da poredim reputaciju ili "trademark" Dina i Caspera, već samo da pokažem da to što se neko nalazi u dva benda ne mora da znači da mora da fura identičan stil u oba, bez obzira da li je reč o pevaču ili gitaristi. Dino upravo i gubi na originalnosti samim tim što ne ume da izaranžira rif nikako drugačije do onako kako to inače radi. Mislim, čemu rif koji bi jednako mogao da bude i FF i DH? To je potpuno besmisleno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...